folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Programlama Ogrenmek Nereden Baslanmali (C#, Vb C++ Python Go Vs)

Programlama Ogrenmek Nereden Baslanmali (C#, Vb C++ Python Go Vs)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı

bende bir kaç gün önce udemyden python aldım çok sıkılırım bunalırım diye tahmin ediyordum hiçte öyle değil  mustafa murat çoşkun hoca güzel anlatıyor dersleri
    şuan 2. bölüm 13. dersteyim fırsat buldukça açıyorum izliyorum izlerkende aynı anda yapıyorum dediklerini bende öyle ufaktan araştırdım başlangıç olarak python ideal dediler diye python ile başladım

2 tane hocanin dersini takip ediyorum udemy den bende ama bazi seyler cok kisitli

Ornegin

Time modulunu anlatiyor

Sonra icindeki formalari hep geriye saydirma yok efendim tarih göster me cesitli tarihleri yada sadece yil gosterme bana bu anlatim basit geliyir mesela bunun yerine time modulunde bir tarih belirleyip o tarih gelince sunu sunu yaz gibi seyleri anlstsa daha iyi olacak sanki en azindan daha isime yarayacak 

Buradaki arkadaslarin dedigi gibi anlatimlar hep yetersiz kendinizi yetiştirmek gerekiyor

Daha boyle kapsamli ingilizce mi aramak lazim anlamadım 

İngilizce aramak lazım, ona katılıyorum. Hatta dil ya da teknoloji öğrenmek isteyen herkese önce düzgün Türkçe sonra İngilizce öğrenmelerini tavsiye ediyorum. Sonra teknoloji.

Ancak verdiğin örnek kafama pek yatmadı, haksız eleştiri olmasın hocaya. Eğer konu Time modülü ise adam onunla ilgili şeyleri anlatacaktır.

O dediğin işini yapabilmek için (gelecek tarihli işlemler) önce Time modülünü iyi öğrenmen lazım, sonra onlara da sıra gelecek zaten.

Gelecek tarihli işlemler (ki genelde periyodik yapılan işlemler) için şu iki sayfaya bir göz atmanı öneririm:

https://docs.python.org/3/library/sched.html

https://github.com/dbader/schedule

Edit:

Tek seferlik job çalıştırma şeysi:

https://schedule.readthedocs.io/en/stable/faq.html#how-can-i-run-a-job-only-once

JPriest tarafından 20/Şub/19 14:13 tarihinde düzenlenmiştir

Sen hiç kaval çaldın mı?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Onlarca mis gibi şeyler yazılmış burada ama @sunyy2003 hocam sen tam olarak ne yapmayı istiyorsun bunu bi konuşmak lazımdı henüz hedef kestiremezsen de seni heyecanlandıran konular nedir. 

Web işlerimi, mobil uygulama mı, oyun mu vb.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yeni baslayanlar icin c# iyidir

itsin oglum sen adam degilsin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

Programlamaya başlayan herkesin ilk sorduğu soru abi hangi programlama dilini ve kütüphanelerini kullanalım , doğru bir soru mu sizce, bilmeyen  ve de sektörde  yeniyseniz bence  değil , bu şuna  benzer hangi yemeği seversin ? Yemek yemek sizin doğduğunuz kültüre , damak zevkinize  ve de alışkanlıklarınızla doğru orantılı değil midir? Karadeniz dekiler lahanayı , hamsiyi çok sever ve tüketirken  , batının hamsiyi biraz daha az tercih edip uskumru ,lüfer, palamut seçmesi alışkanlık ve kullanım biçimiyle alakalı değil midir? Programlama da tıpkı bunun gibidir . Kimine Pyhton da  kod yazmak kolay gelir , kimine Java da , kime C# ya da Swift te . Önemli olan dil ya da kütüphane değildir. Önemli olan bütün dillerdeki ortak alanlar bilinmeye çalışılmalı  , öğrenmek ve kullanma pratiği kazanılmalı  bence (örnek döngüler her dilde vardır , siz do while for  nedir niçin kullanılır bunu bilirseniz her dile uyarlayabilirsiniz değişen syntax dir). Bunun için Matematik gerçekten çok önemli , yabancı dil kısmı benimde eksik olduğum bir kısım çok önemli  , hızlı ve etkili öğrenebilme , pratikler yapma , istikrarlı çalışma çok önemlidir. Değişim ve kişisel gelişim gerçekten çok önemlidir . Bunları öğrendikten sonra ise çalıştığınız firma da patron gelsede dese ki arkadaşlar biz artık C# kullanmayacağız Go geçiyoruz , önemli olan burda nerden çıktı bu Go demeniz değildir . 1 - 2 hafta içinde siz Go yu öğrenebilir konuma gelip gelmediğiniz ya da öğrenemediğiniz için yeni bir iş bakmak zorunda olmanız . Profesyonel olmak gerçekten önemlidir  belki ama ikinci önemli olan kısımda gelişime  ve değişime açık olabilmek azimle devam edebilmektir. Benden şu dil bu dil beklentinizi boşa çıkardığım için üzgünüm. Dil değil mantığı öğrenin hani derler ya biri size balık verirse bir gün , siz balık tutmayı öğrenirseniz hergün doyarsınız 

Konuyla ilgili güzel de bir video buldum , yolumuz açık olsun

https://www.youtube.com/watch?v=Z_ic7EtAp_A&t=12s

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
Toplam Hit: 17006 Toplam Mesaj: 65
pyhton dili mi digerleir mi