Satılık Oy

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    insanımız cahil.. kesinlikle cahil..  yani insanımınzıın cahil olduguna inanmak istiyorum.. nedenmi? peqi acıklıyım
    yerel secimlerin reklam propagandaları falan artık basladı.. yok chp nin türban acılımı yok akp nin alevi acılımı bunlar gayet artık doğal karsıladıgımız seyler.. hani insan bunları gercek sanıp aldanabilir bunada lafım yok ama oy satmak ne demekdir??  nesto saçmalama oyunu kim satmışki  diceksiniz..
    kömüre.. erzağa oy wermek ne demekdir..?? bu oyu satmak demek değilmidir?? iyide adamlar cahil işte satmak olarak bilmemişler yardım demişler iyi kalplerinden kömüre teşekkur olarak oy wermişler ne war bunda yani??
    istanbul büyük şehir belediyesi şu sıralar hediye cekleri dağıtmaya basladı.. 25 YTL  ile 100 YTL arası değişen rakamlarda.. direk insanlara para dagıtmaya basladı peki bu ne?? bu oy satmak değilmidir?
    peki bir ülkede oy ne demekdir? oy ülkenin geleceği demekdir.. ülkeyi kimin yöneteceğine karar wermek demekdir.. kısaca ülkenin kendisi demekdir.. peki oyunu satan kişi ülkesinide satmış olmuyormu?? peki biz bunlara vatan haini demiyormuyuz??
    yani halkın çoğunluğunun vatan haini olmasındansa coğunlugun cahl olmasını istiorum.. gözümü hainliğe kapıyorum lütfen halk cahilden gidelim..
    hala bağzı bağnazlr ne güzel işte yardım olarak düşüne bilir.. yardım bi çözüm değildir yeni iş alanları acmak insanları yardım alan değil yardım eden konumuna getirmek gerekir.. yardımlarla yasıyan insanlar parazit gibidirler iş güç yok 5  yılda bir oy at devlet yemeğini versin.. oh ne ala memleket süper kalkınır bole.. ondan sonra ketolar türüyo.. işden güçden kültürden yoksun bu yaratıklar sonra çakma ülkücü çakma komunist olarak piyasaya cıkıyo sonra senn annene benim bacıma onunda sewgilisine sarkmaya taciz etmeye hatta tcavüze kalkışıyolar.. ardından küçük küçük polatlar piyasaya sürülüo.. bunların sebebi işde halkı asalaklaşdırmakdır! halkımız asalak.. hayır hayır ben bu halkı cahil olarak kabul etmek istiyorum..
    bu yardım paraları yüzünden bağzılarına oy atanlar açıkcası benim gözümde bir hayat kadınından farksızdır.. hayat kadını en azından kendini satıyo.. ama bu insanlar ülkeyi satıyor! hemde 25 YTL ye..
    sahibinden satlık ülke hemde 25 YTL..

NesTo | same shit diffirent asshole
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

İnsanımız yazı yazmasını biliyor ama ilk harfi büyük yazacağını bilmiyor mesela. Ve ya mi ekini ayrı yazmıyor. Ya da benim gibi karmakarışık yazıyor.

Cahil-im evet. Katılıyorum sana. Şu kastettiğin hediye çekleri geçen ramazan bayramıda burada millete dağıtıldı. Burası dediğim Diyarbakır'da. Ve o zamanda buradaki marketlerin üzerinde verilen yardımlaşma çekleri geçerlidir yazıyordu.

Bilmiyorum o zaman seçim filan yoktu. Bayağı insanda bu çeklerden faydalandı. Her bayram dağıtsın biri bu çekleri bende oyumu ona satayım.Hem seçim filanda yoktu o zaman. Ayrıca çekler 100 ytl civarıydı. Poşetler dolu geliyordu millet. Tabii senin kastettiğin yeri tam olarak bilmiyorum.

Kaldıki ben hiçbir şekilde bu türden yardımlardan faydalanmadım. Ve ya ihtiyacım olmadı. Ama ihtiyacı olana verildiği için hep razı oldum yönetimden. Afferim. Çok güzel hareketler bunlar. Elin japonu gelip arabasının fabrikalarını Türkiye'ye kuruyorsa ben bu yönetime saygı duyarım. Tabii bunlar benim görüşümdür.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

son zamanların modası.. konu hosuna gitmezse türkceden dal.. bi şekilde üstünlük kurarsın amacı..  neyse girmiorm o konuda tartısmaya..

şu anda o fişler dagıtılıyor.. istanbulda.. eğer sende bi bilet yüzünden oyunu belli kesime werenlerdensen yazdığım cümleler tam olarak sana yoneltilmiş demekdir ama ole değilse kirlilik yaratmazsan savinirim..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Hocam 25 ytl konusunu yazımın devamında açıkladım.

Yani millet "cahil" diye hitap eden birisinin en azından iyi yazı yazması daha hoşuma giderdi. Onu da belirtmek istedim. Belki ben kötü yazıyorum ama millete cahil diye hitap etmiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

Halk cahil olabilir, ancak cahilliğe mahkum edilmişde olsa bu halk bizim.Benim erzurumdaki eli öpülesi ninem ne bilir siyaseti, açılımı? Elindeki aşa bakar o kadar.Ona buna vatan haini diyeceğine kendin bilinçlen yarın bizlerin elinde.

Ayrıca sen onlara cahil derken bile kör cahili oynuyorsun, k yerine q kullanmak nedir?Adamın türkçe öğretmenine küfretmezler mi? İngiliz mi emzirdi seni kendine gel.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    bu millete faydamı dokundurmıcam yurtdışı böyle mallıklar sonucu cazip geliyo 1 kişiyi düzeltsek 10 kişiye bozuo aq akepesi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı:
    -----------------------------

Halk cahil olabilir, ancak cahilliğe mahkum edilmişde olsa bu halk bizim.Benim erzurumdaki eli öpülesi ninem ne bilir siyaseti, açılımı? Elindeki aşa bakar o kadar.Ona buna vatan haini diyeceğine kendin bilinçlen yarın bizlerin elinde.

Ayrıca sen onlara cahil derken bile kör cahili oynuyorsun, k yerine q kullanmak nedir?Adamın türkçe öğretmenine küfretmezler mi? İngiliz mi emzirdi seni kendine gel.

su foruma her gidiğimde tamam abi kimseyle kavga etmicem diyorum kendi kendime.. ama yok abi.. işte.. gelde ana bacı dümdüz gitme.. neyse annene söyle ilk 6 ay anne sütü dio uzmanlar sende sonra cıkcak warsa onları kurtarın bari...

devlet senin köydeki ninene yardım yapıyosa zaten lafım olamaz.. istanbulun göbeğinde olupda köydeki nine göster bana.. biraz mantıkla yaklasmak zorunuzamı gidio?? ayrıca ben halkın cahil olduguna inanmak istiyorum diyorum çünkü bu olayın en masum hali cahillikdendir heralde diorm.. vatan haini demem zorunuza gitmiyoda cahil dememmi koyuyo? e olabilir kişilik meselesi..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    her zaman söylemişimdir şimdi de söylüyorum akp ye oy veren insan geleceğini değil şimdiyi düşünen insandır ve çok gariptir ki ülkenin çoğu bu şekilde düşünüyo geleceğini düşünen yok çünkü millet aç,aç olduğu için mecburen şimdiyi düşünüyo ee aç kalmasını sağlayan yine akp alın size kısır döngü..

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Halkım cahil halkım cahil..

Yok AKP oy satın alıyo yok CHP oy satın alıyo...

Kime oy verelim peki? Kim bu ülkeye yardım ediyo..Konuyu nereye getireceksin merak ediyorum?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek
    sipidik bunu yazdı:
    Hybris bunu yazdı:

su foruma her gidiğimde tamam abi kimseyle kavga etmicem diyorum kendi kendime.. ama yok abi.. işte.. gelde ana bacı dümdüz gitme.. neyse annene söyle ilk 6 ay anne sütü dio uzmanlar sende sonra cıkcak warsa onları kurtarın bari...

devlet senin köydeki ninene yardım yapıyosa zaten lafım olamaz.. istanbulun göbeğinde olupda köydeki nine göster bana.. biraz mantıkla yaklasmak zorunuzamı gidio?? ayrıca ben halkın cahil olduguna inanmak istiyorum diyorum çünkü bu olayın en masum hali cahillikdendir heralde diorm.. vatan haini demem zorunuza gitmiyoda cahil dememmi koyuyo? e olabilir kişilik meselesi..

Pehh memleketim insanına bak anlaşılan meseleyi 0 dan almamız gerekecek.Ben seni olması gereken aydın şahıs olarak nitelemişken görüyorum ki çılgın ergen ve okuduklarını algılayamayan organizmadan başka bişe değilsin.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Sipidik boşuna bu nato mermer nato kafa gözleri görmez yapılanları işitmez kişilere bişi anlatma hocam ilerde acısını çekince anlicaklar..

Köylüleri yardıma alıştırdılar köylü ne hayvancılık biliyor ne ekme nede biçme biliyor.Nihat Genç programında anlatıyor zaten bunu ve çok güzel bi fıkra bunu gerçekten okuyun.

-Tayyip bey Ankaradaki vekillere demişki köylere gidin halka bütünleşin filan.Bunlar Ankaradan karadenizde bir köye gidiyor.Kahveye oturuyolar.İşte vali ve ankaradan gelen vekiller oturuyor.Fakat köylüler gelenlerin yüzlerine bile bakmıyor.Valide şöyle diyor.

-Ankaradan koskoca milletvekilleri geldi yüzüne bile baktığınız yok.Ordanda yaşlı bir adam şöyle diyor.

-Tayyip beye söyleyin bunları yollayacağına yarım kilo kuru fasülye yollasın.

Malesef böyle bi durum var.Şuanda herkes kim yardım yaparsa gidip ona oy veriyor.Şuan milyon dolarlık yardım dönmekte fakat iş askeri maaşları yükseltmeye gelince paraları olmuyor.Şu oturduğum yerde milyonkez kaldırım taşları sökülüp değiştirildi.Bu paralar kime gidiyor ? birçok olay dönüyor.Fakat iş örneğin kandili bombalamaya gelince sözde dinci medya ve dinci siyasetçiler F16 lardan düşücek bombaların fiyat hesabını yapıyorlar.Milyon dolar şuanda birbirlerini zengin ediyorlar.Şuan elleri para dolanlar şuan ABD paralarını yiyiyolar bu baştakilerin ülkeye kazandırdıklarını yemiyolar haberleri yok.Örneğin çoğu yandaşı Ecevit zamanlarına suç atıyolar.Ecevit hiçbir zaman ülkeye para giricekse ABD elinden para kabul etmedi.Ecevit zamanında yenilen paralar bu ülkenin kazanımı ve Ecevitin ülkeye kazandırdığı paralarla yenildi.Şimdiki paraları yiyip o paraların nerden geldiğini düşünmeyen kişilerin çocuklarından bu paraların karşılıklarını ilerde ülke emperyalist ülkelerin eline geçince anlicak ve iş işten geçmiş olucak.Şuan yediğiniz her türlü para ilerde hepimize kurşun olarak geri dönücek.Siz baştakileri destekleyenler hala bu ülkenin çok geliştiğini çok ilerlediğini düşünmeye devam edin oturun ve tarih sayfalarında bu millet neler çekicek görün sizin gibi düşünenler yüzünden bu ülkenin hali afganistan,ırak gibi olucak.

Toplam Hit: 7599 Toplam Mesaj: 69