Satılık Oy

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    getirdikleri götürdüklerini 2-3 hatta 4 katıysa başlarım ben öyle hizmete

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

yahuu ekonomiden anlamıyosunuz bari sallamayın yaa :)

hangi biriniz dünya ekonomisini takip ediyo yaaww :)

siz Türkiyeyi süper ötesi güçlere sahip uyuyan güzel mi sanıyosunuz ben anlamıyorum ki :S

bi prens gelip öpünce Türkiye hoş uykulardan uyanmayacak unutun bunları yyaa :|

parası olan oyu satın da alır götüne de sokar bu kadar basit yani ...

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Gunumuz islam devletlerinin temel politikasi iste.Fakirlestir , kendine muhtac et , yonet.Birileri saraylarindaki tuvalet cesmelerini altin yaptirir , halk ac-sefildir.2tir yardim gonderir."Allah senden razi olsun" olur.hominide girtlak , 2tir komur , 2kilo bulgur , 2kilo seker."Allah bunlardan razi olsun" .

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

sipidik bunu yazdı:
    -----------------------------

Akp başa geleli ben yenilenmeyen 1 karayolu görmedim

------

yatırım anlayısın buysa... lafım yok ozaman sen haklısın hacı..

senin yatırım anlayışın nedir merak ettim şimdi mesela?

We can be more, we can be much more.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Benim yatirim anlayisim uretimdir :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    En basitinden bolu tüneli yıllardır yapılıyordu(!) Akp de zaten son çivisini çaktı :) ve hizmetimizde.  Çok var böylesi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

sipidik bunu yazdı:

konpicyus ne demeye calısıosun anlamıorm..

Yapçak bişi yok o zaman

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    Desiqner bunu yazdı:
    Lathedarkman bunu yazdı:
    pit10din bunu yazdı:

x partisi gelince halka para dağıtmasın mı yemek dağıtmasın mı ... 1923 ten beridir bu ülke beri borç ödemekte öyle zank diye akepe'nin üstüne yıkamazsın bu durumu ...

Atatürk'den ismet inönüye mesut yılmaza süleyman demirele hepsinin başta durduğu müddet boyunca imf ye toplam 220 milyar dolar borçlanıldı. 75+ yıl içerisinde evet toplam 220 milyar dolar.

Akp iktidarı olduğu 6 yıl boyunca 280 milyar dolar borçlandı imf ye satılan özelleştirilen fabrikalar statrejik öneme sahip yerleri söylemiyorum bile.

Tebrikler hocam kafanızdan Astronomik rakamlar uydurmakta güzel... Hadi böyle oldu diyelim.Akp gelene kadar Şuanki yatırımların benzerleri yapıldımı.Akp başa geleli ben yenilenmeyen 1 karayolu görmedim.Eğitimde yeni projeler başlıyor vs...  Onlara cevap veremiyorsunuz.Ondan sonra Kömürle oy alınıyor fln fiLan... yemin ediyorum bu konuşmalarınızla siz cahil dediğiniz halktanda cahil duruma düşüyorsunuz.yazık :S

ne astronomik rakamları ? devlet istatistik kurumunun verileri bunlar. hatırla bakalımakp iktidara gelmeden önce terör 0 idi bide bugün bak her hafta şehit haberleri apo ya imtiyazlar vs. bu konuya girmek istemiyorum. genel kurmay başkanının bi konuşmasında dediği laf şu silahla mücadele terörle mücadelenin ufak bir bölümüdür.. bunun ne demek olduğu açık. siyasi yoldan siz pkk nın para kaynaklarını bağlantılarını kesmeniz gerekirki silahlı mücade amacına ulaşsın.

Laf a gelince mangalda kül bırakmaz akp madem bu kadar dindarsın almanyada binlerce Türk'ün sadaka diye dağıttı paraları dolandıran deniz fenerinin türkiye ayağına neden inceleme gereksiniminde bulunmadı ? Davanın başında bulunan alman hakim asıl suçluların Türkiyede olduğunu biliyoruz diyor yaptığı röportajında ararsan youtubede bulabilirsin konuşmaları. 

karayolu ülkemizdeki işsizlerin karnınımı doyuruyor ? valla pes arkadaşlar.. bide genelleme yapma ben kimseye cahil demedim fakat çoğu kişinin dar görüşlü ve din istismarcılarına kandığı görüşündeydim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Kimin cahil,kimin cahil olmadığına sen mi karar veriyorsun?

Neden başkalarını edilgen olarak tanımlıyorsun?

Sürekli birşeylerden etkilenen,iradesini kullanmaktan aciz sanıyorsun senin gibi düşünmeyenleri..

Ülkemizde Yarı-Doğrudan Temsil Demokrasisi vardır..Bak ben şimdi sana,aslında hepimizin oyları nasıl sattığını anlatmaya çalışacağım;

Bir Belediye Seçimi düşün,falanca Belediye Başkan Adayı meydanda konuşma yapıyor; ve konuşmasında diyor ki "Eğer seçilirsem 1 opera binası,1 yüzme havuzu,modern bir yaşlılar yurdu yaptıracağım"

Şimdi; 1)Üniversite tahsili yapmış ve sanattan hoşlanan Tahsin Bey "Opera Vaadi" karşılığında pek keyifleniyor ve oyunu verme kararı alıyor..

2) 18 yaşındaki Genç Sibel yüzmekten çok hoşlanıyor ve bulunduğu şehirde de deniz yok,"Yüzme havuzu" vaadi çok hoşuna gidiyor,ve oyunu verme kararı alıyor

3) Ömrünün sonlarına yaklaşan ve çocuklarından bir hayır beklemeyen Milli Eğitimden Emekli Hayri Dede de "Huzur Evi" vaadine bayılıyor resmen, ve oyunu verme kararı alıyor..

4) Ama ne "huzur evini,ne operayı ne de yüzme havuzunu" gözü görmeyen sadece geçim derdinde olan İşçi Mehmet ve 4 kişilik ailesi de ,yapılan kömür,bulgur,hediye çeki,para karşılığında  oyunu verme kararı alıyor..

Şimdi soruyorum,ULAN Yukarıdaki 3 örnektekiler oyunu satmadı da,4. örnekteki İşçi Mehmet mi SATTI?

UNUTMA,her seçimde,temsil hakkını,bir takım vaadler karşılığı SATARSIN,yeri gelir bunun adı OPERA BİNASI OLUR,yeri gelir BULGUR olur..

Başkalarını tanımlamak çok kolay,cahil yaftası yapıştırmak çok kolay,zor olan ANLAMAK.. 

Çekil,Önümden Çekil...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

konpicyus bunu yazdı:
    En basitinden bolu tüneli yıllardır yapılıyordu(!) Akp de zaten son çivisini çaktı :) ve hizmetimizde.  Çok var böylesi

ahahaha gerçekten güldüm buna :D:D:D açılışının ertesi günü kar yüzünden kapanan bi 'bolu tüneli' istemiyoruz :) tabi sen bilmiyosundur kesinlikle bunu...

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 7623 Toplam Mesaj: 69