Satılık Oy

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    malesef ülkemizde yaşam şartları ağır halkın bir suçu yok halk aç kalmaktansa saçma sapan kişilere oy veriyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

internete adsl ile girdiğinize göre birçoğunuzun maddi durumu ii keyfinize düşkün insanlarsınız ...

belediyeler senelerdir yemek dağıtıyo kaçınız gidip aldınız o yemeklerden ...

kömür olayı yine aynı baya bir süredir war ..

seçim geldi de dağıtılıyor diye birşey yok he dağıtması yanlış mı değil niye yanlış olsun ki oy kazanmak için kurulmuyo mu partiler herkes kendi teşkilatını kurmak istemiyor mu neyin yanlışından bahsediyoruz ...

x partisi gelince halka para dağıtmasın mı yemek dağıtmasın mı ... 1923 ten beridir bu ülke beri borç ödemekte öyle zank diye akepe'nin üstüne yıkamazsın bu durumu ...

askeri darbelerin yaşattığı 40 yıl geriye atma durumunu da katmalıyız  siyasete nitekim ...

sanayi dewrimini kaçırdık gelişemedik bari günümüz ticaretinde istikrar sağlayıp yönetimde bişeyler yaparız yoksa akepeye sallamakla chp gelsin mhp gelsin demekle olmayacak bu iş ...

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    kahvehane siyasetinden bi farkımız var  .Onlar saçma konuları döndürüp konuşuyolar b,iz biraz dha biliyo imajı verilmiş konuları döndürüp konuşuyoruz .Yeter..

Konumu silenlere inat kürdüm
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

pit10din bunu yazdı:
    -----------------------------

internete adsl ile girdiğinize göre birçoğunuzun maddi durumu ii keyfinize düşkün insanlarsınız ...

seçim geldi de dağıtılıyor diye birşey yok he dağıtması yanlış mı değil niye yanlış olsun ki oy kazanmak için kurulmuyo mu partiler herkes kendi teşkilatını kurmak istemiyor mu neyin yanlışından bahsediyoruz ...

x partisi gelince halka para dağıtmasın mı yemek dağıtmasın mı ... 1923 ten beridir bu ülke beri borç ödemekte öyle zank diye akepe'nin üstüne yıkamazsın bu durumu ...

askeri darbelerin yaşattığı 40 yıl geriye atma durumunu da katmalıyız  siyasete nitekim ...

sanayi dewrimini kaçırdık gelişemedik bari günümüz ticaretinde istikrar sağlayıp yönetimde bişeyler yaparız yoksa akepeye sallamakla chp gelsin mhp gelsin demekle olmayacak bu iş ...

Kaç senede çıkarılmayan cari açığı çıkardınız hala bide bunun üstüne ne konuşuyosunuz ? eski partiler cari açık çıkarmış olabilir ama siz şuana kadaki partilerin çıkardığının belki 100 katını çıkardınız hala bide utanmadan konuşuyosunuz.Askeri darbe geriye götürmedi ileri götürdü.Milyonlarca genç öldü sağ sol meselesinde devlet buna el atmasınmı ? bırakalım ülke bölünsünmü sağ taraftarları sol taraftarları diye ? siz ne kadar hastalıklı düşünceli insanlarsınız ? merak etme internete girmekle maddi durumu iyi olmanın arasında çok fark var keyifimize düşkün değiliz ülkeyi düşünüyoruz.Yıllardan beridir darbeyi kötülediniz bırakalımda insanlar gençler amerika ingiltere israil in çıkardığı bu oyuna devammı etsin yeter be hala akıllanamadınızmı !

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

insanımız aş derdinde evimi nasıl geçindiririm diye düşünüyor bi çok şeyi düşünmeye sorgulamaya sıra gelmiyo belli ki bu kadar sıkıntı içinde siyaset gibi dolaylı yollardan müdahale ettiği yaptığı bu seçimin de ne kadar vaad edilenle örtüşeceğini anlamak için uğraşmak belki itiyodur bunaltıcı geliyodur insanımıza bu yüzden günü kurtarıyoruz biz anı yaşıyoruz en yüksek kademedeki insanımız dahi böyle ancak bıçak kemiğe dayanınca bişeyler yapmaya yelteniyoruz ben oyumu satıyorum diye düşünmüyodur kimse ama eminim bi vefa borcu hissediyodur çoğu bu gün iyi diyoruz yarın kim öle kim kala he bu mudur vatan severlik milliyetçilik eğer yarın kim öle kim kala diye düşünüyo olsaydı binlerce şehit bu gün zaten bunları tartışıyo olmazdık bakıyorum da bazen yersiz gereksiz de çünkü kimse bişey görmek kendi bildiğinin dışında bi düşüncede haklılık payı var mı diye bi zahmete girmiyor insanlarımız hakkaten cahil cehalet sadece okuma yazmama bilmemek değil herhangi bi bişey olabilir bilmiyoruz nerden geliyo bu kömür nasıl geliyo yahut çek bi çok imkanımız kısıtlı ertelenmiş daha ilerki yıllara acaba hakettiğimizi mi yoksa hakettiğimizden pay mı veriyolar bize bunu da düşünelim biraz

(herhangi bi birinin diksiyonundaki bozukluğa veya yazdıklarındaki imla yazım yanlışlarına bakıcanıza ne anlatmak istiyo diye bakın bence doğru şeyi eleştirmiş olursunuz)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    pit10din bunu yazdı:

+99999999999999 cok doğru söylemişssin dostum.

adamlar göreve geldiklerinden beri yardım yapıyolar. ama bu yardımı oy toplamak için,seçim için cart curt için yapıyolar diyo. 3-4 sene öncede bu yardımlar yapılıyodu o zmnda mı seçimler vardı ? adam yardım eder oy toplamak için yapıyo derler. etmez bu seferde ne biçim yönetiyolar bu ülkeyi derler. ayrıca adam kömür,yemek vs. dağıttıktan sonra alan kişiyle protokol mü imzalıyo bn sana kömür verdim sen bana oy mu vercen diyo. adam oy kullanırken yanında akp lilermi olcak gider baska partiye oy verir. siz sorunu akp de deil kendinizde arayın niye tek basınıza iktidara gelemiyosunuz onu düşünün. her sene öğrencilere milyonlarca kitap dağıtılıyo budamı seçim için. akp döneminde yapılan okullar cumhuriyet döneminde yapılan okullardan daha fazla. ayrıca cumhuriyet tarihi boyunca yapılan atamalarında 3/1 akp döneminde yapılıyo. ama tabi bunlar sizi ilgilendirmez. daha düne kadar başörtüsü laiklik karsıtı diyenler bugün carsaflılara 6 oklu rozet takıyor. LoL

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    Avira bunu yazdı:

pit10din bunu yazdı:

Kaç senede çıkarılmayan cari açığı çıkardınız hala bide bunun üstüne ne konuşuyosunuz ? eski partiler cari açık çıkarmış olabilir ama siz şuana kadaki partilerin çıkardığının belki 100 katını çıkardınız hala bide utanmadan konuşuyosunuz.Askeri darbe geriye götürmedi ileri götürdü.Milyonlarca genç öldü sağ sol meselesinde devlet buna el atmasınmı ? bırakalım ülke bölünsünmü sağ taraftarları sol taraftarları diye ? siz ne kadar hastalıklı düşünceli insanlarsınız ? merak etme internete girmekle maddi durumu iyi olmanın arasında çok fark var keyifimize düşkün değiliz ülkeyi düşünüyoruz.Yıllardan beridir darbeyi kötülediniz bırakalımda insanlar gençler amerika ingiltere israil in çıkardığı bu oyuna devammı etsin yeter be hala akıllanamadınızmı !

birincisi ben akepeli değilim bu bir :) darbeyi yapan bile kabulleniyo bişeylerin kaçtığını itiraf ediyo sen hala nerdesin :)

ben kimsenin tarafçısı da değilim onu söyliyim mesut yılmazın dünyanın en pahalı doğalgazını aldığı mavi akım projesinde tayyip yoktu be hocam :)

rusyadan doğalgaz almasak bile para ödemek zorundayız bırak ta cari açık çıksın :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    konuyu baska olaylara kaydırmanın anlamı yok akp nin o yönleri cok tartısıldı.. ben sadece  oy satımındayım.. kimin ne kadar cari acık yapdıgında değil..  sorun halkın oyunu satıor olması..

NesTo | same shit diffirent asshole
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

sipidik bunu yazdı:
    konuyu baska olaylara kaydırmanın anlamı yok akp nin o yönleri cok tartısıldı.. ben sadece  oy satımındayım.. kimin ne kadar cari acık yapdıgında değil..  sorun halkın oyunu satıor olması..
    hacım sen parti başkanısın seçim vakti gelmiş vaatler sunmayacan mı nasıl oy isteyecen halktan bana bir anlatır mısın :)

bu oy satma işini anlamadım ben futbol maçlarında nasıl teşvik primi warsa seçimde de ekstradan primler çıkar ortaya ...

partiler kazandığı oya göre bütçeden para alır büyükşehir belediyesi de parayı gayet ii kazanan bi belediye böylece halkına dağıtıyo isteyen parayı da alır oyu da wermez bu kadar basit ...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek

pit10 akp nin oy almaya calısmasından daha doğal bişey olamaz..ben yardım olmasın demiyorum..

benim kızdıgım nokta insanların sırf bi parti 25 ytl werdi diye oylarını oraya vermeleri..  akp ye iyi veya kötü demiyorum.. sırf kömür war diye ekmek war diye 25 milyon war diye oy satanlarla benim kavgam..

NesTo | same shit diffirent asshole
Toplam Hit: 7597 Toplam Mesaj: 69