Sıfırlanan IMF Borcumuz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ekonomiden pek anlamam fakat matematik olarak mümkün olmadığını düşünüyorum.

Hepimiz her sene yabancıların ürettiği iphonelar, laptoplar, giyecekler , içecekler, arabalar alıyor, tüketiyoruz. Fakat dışarı sattığımız mallar kesinlikle aldıklarımızdan fazla olamaz gibi görünüyor.

Bu olayın gerçeği nedir bilen varmı? nereye borçluyuz şimdi biz? AKP döneminde Enflasyonda bir iyileşme olduğu kesin ama bunu neye borçluyuz?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

evindeki odaları satarsan ona buna olan borcunu ödersin sonra yatağında yatmak için para ödersin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

evindeki odaları satarsan ona buna olan borcunu ödersin sonra yatağında yatmak için para ödersin

doğru.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ekonomiden pek anlamam fakat matematik olarak mümkün olmadığını düşünüyorum.

Hepimiz her sene yabancıların ürettiği iphonelar, laptoplar, giyecekler , içecekler, arabalar alıyor, tüketiyoruz. Fakat dışarı sattığımız mallar kesinlikle aldıklarımızdan fazla olamaz gibi görünüyor.

Bu olayın gerçeği nedir bilen varmı? nereye borçluyuz şimdi biz? AKP döneminde Enflasyonda bir iyileşme olduğu kesin ama bunu neye borçluyuz?

Hocam neye borculu oldugumuz ortada degilmi?

Her boka zam dayadılar.
    Şirket sahibi olanlara vergiden dayadılar.

yani kisaca bizim bogazımızdan alıp borcları kapattılar.

En basit : Akaryakıt fiyatlarına bak.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Ekonomi iyi durumdamı.! siz öyle sanın ülke  gizli bi krizde kimsenin haberi yok.

artık borç paralarla ödenmiyor cephelerle ödeniyor girilmesine izin verilen cephelerle. senin satman gereken silahların başkasının satışına göz yumularak.

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Dış borç ayrı Imf borcu ayri karistirmayalim.. borcun kapanmasinda yuksek vergilere borcluyuz

selo-g tarafından 14/May/13 14:24 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Önemli olan kime olduğu değil, ne kadar borcun olduğudur.

http://www.dunya.com/turkiye-gune-borclu-uyandi-191823h.htm

IMF'ye borçlanmazsın ama WB, WTO, EU vb. uluslar arası  kuruluşlara borçlanırsın. Neticede borçlanmış oluyorsun. Aynı bokun laciverti.

matr0x tarafından 14/May/13 14:24 tarihinde düzenlenmiştir

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

hocam imf borcumuz bitti ama, maliye bakanliginligi mi, mustesarlik mi ne gecen ay aciklamisti borcumuz 400kusur milyar diye, yani imf borcu yok ama yinede borcumuz var..

linki bulunca ekliyecegim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Buyrun ;

http://www.dunya.com/turkiye-gune-borclu-uyandi-191823h.htm

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İmf olayı önceden alınan borçlara binen faizden dolayı çoştu.Bakın hangi lider zamanında ne kadar borç almış : http://www.habervaktim.com/foto-galeri/hangi-lider-imf039den-ne-kadar-borc-aldi-3478-p1.htm

Not : Kaynağa güvenmeyen gitsin başka yerden baksın isterse.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

devletin bütün kurumlarını özelleştirir vergileri artırırsan herkes borcu kapatır

bi bok yaptıklarını zannedip halka bakın işte imf e olan borcu ödedik geçmiş hükümetler ödeyemedi diyolar :)))))

bunun için bile oy verenler vardır

hakkatten türk halkının bazı kesimi cahil...

Toplam Hit: 11475 Toplam Mesaj: 109