folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı Bıraktım

Sigarayı Bıraktım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongpeople
    wrongpeople's avatar
    Erkek

Sigara ile olan 16 yıllık dostluğuma (günde 1,5-2 paket) tam 1 sene önce ara vermiş (7. madde:) ) bulunmaktayım. Bu süre zarfında çektiklerim;

1- Sigara bırakmak kolay bir iş değil.

2- İlk günler heryerde sigara göreceksin. Yerde izmaritlerini dahi.

3- Sinir-stres değişir bünyeye göre ama genel olarak sinirli olacaksın fakat bunu yutmayı bilmen şart.

4- Kuruyemişe, abur-cubura çok sarma benim gibi ne yaptım ben dersin. :)

5- Sigara ile ikili oluşturan ne varsa kaç. Ben 10 gün evden çıkmadım alkolü severim 10 gün içmedim. Zippo hastalığımdır arkadaşlara verdim vs. vs.

6- Ne zaman bu başlığa gelmeyi bırakırsın evet artık sigara ile bağlantını azaltmışsın demektir.

7- Bana kalırsa sigara bıraktım demek için içtiğin süre kadar içmemek lazım diğeri o süreye varana kadar (bende 16 sene) ara vermektir.

Sigara hayatından çıkmaya başladığında;

1- Bir sabah kalkacaksın baharda geliyor mis gibi çiçeklerin kokusunu duyacaksın.

2- Yaz geliyor pantolonda sigara ve çakmak için fazla biryer ayırmak zorunda kalmayacaksın.

3- Yürürken özellikle merdiven çıkarken nefesinin daha rahat olduğunu göreceksin.

4- Uykun düzene girecek.

5- Sabahları ağzında pis bir koku ve tat ile kalkmayacaksın.

vs.vs.

Yaptığının güzel birşey olduğunu göreceksin, sigara bırakmak hayatta alınabilecek en güzel bir o kadar zor bir karardır. Sevdiğim bir abimin güzel bir sözü vardır "Sigaraya başlamak aptallıktır, Bırakmaya çalışmak büyük aptallık, Bırakıp başlamak daha büyük aptallıktır."

Sana kolay gelsin umarım bırakırsın.

Access Denied dedik ya ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek
    keşke pederde bırakıp bana telefon alsa :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

babam hergün sigaramı alıp bana getirirken ben pek bırakacağımı sanmıorum :D

dewdim dewrildim geldim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

Kaç kişi kaldık lan sigara içen ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

ben 4 ay bıraktım lan mk niye bıraktım ki bi zevk kalmadı dedim yeniden başladım arkadaşlara diyodum ama bırakırım istesem hadi lan diyolardı sebepsiz şekilde 4-5 ay içmedim ağzıma sürmedim arkadaşın dediği gibi bonibon felan aldım ama boş beleş oldu o bana atıştırmalık yedim :D velhasıl sonra dediğim gibi can sıkıntısından hayatın boşluğundan bigün niye içmiyorum lan diyerek camel aldım (normalde camel içmezdim :|)

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

hayatımda hiç sigara içmedim sigara ne faydası oluyor çekip üfürmekten başka. ağzınız üstünüz başınız leş gibi kokuyor hala içenler varsa bıraksınlar derim yoksa yakında yavaş yavaş hastalık gelmeye başlar o hastalıkla boğuşursunuz. aylar, yıllar geçer hastanede azrail ile güreşirsiniz. Sigarayı bırakanlar stres için sakız çiğnesinler yürüyüş yapsınlar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

hoca 8 aylığına bırakmıştım, aşırı derece de stresli 2 ay geçirdiğim için tekrar başladım,

uzun süreli kalıcı olarak bırakmak istiyorsan bol bol meyve ye kesinlikle sigara içme isteğini azaltıyo özellikle sulu meyveler

edit: günde 1 tane içeyim muhabbeti kesinlikle yalan, eğer sigaranı çay kahve eşliğinde içmeye alışkınsan, çay kahveyi de azalt, yada dediğim gibi yanında meyve ye yada çikolata falan

naparsan yap yok günde 1 tane içeyim yok hafta da 1 tane içeyim cart curt deme, 8 ay sonra beni başlatan şey o oldu.

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

samurai bunu yazdı:
    -----------------------------

hoca 8 aylığına bırakmıştım, aşırı derece de stresli 2 ay geçirdiğim için tekrar başladım,

uzun süreli kalıcı olarak bırakmak istiyorsan bol bol meyve ye kesinlikle sigara içme isteğini azaltıyo özellikle sulu meyveler

bişeyi merak ediyorum.o streisini azalttımı tekrar içmek?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

jayde bunu yazdı:

samurai bunu yazdı:

bişeyi merak ediyorum.o streisini azalttımı tekrar içmek?

hiç alakası olmadı bile diyebilirim, şuan da çok pişmanım tekrar başladığım için, şuan 1 yıllığına yurtdışındayım, burda sigara az da olsa böyle canın sıkılınca şu bu olunca arkadaş oluyor o yüzden bırakmıyorum ama tr ye döndüğüm an bırakıcam tekrar

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

hiç başlamadığım için mutluyum. yoksa bende bırakamazdım sanırım.

yanlız bazen insan öle bi durumda oluyoki. içmeyen biri olarak bile sigara içseydm şu an kesin yakmıştım diyorum :D

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 13326 Toplam Mesaj: 120