folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı Bıraktım

Sigarayı Bıraktım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

sigaranın külünü su bardağına dökün için o suyu bırakacaksınız.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

"Dünyada en kolay şey sigarayı bırakmaktır. Ben bile yüzlerce kez bıraktım."  Bernard Shaw

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

sigarayı bırakamam diyen bi insana şunu söyluyorum;

hergun babana veya ogluna 5 tl vermezsin amk , denemesi bedava

elin gavurunun parasına para katıyosunuz ( şahsen ben böyle bıraktım )

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

En son güncelleme: bugün içtiğim sigaradan sonra (yarım) acilen evin oraya gitmem gerekti kiracı orospularla mevzudan dolayı arkadaşım ne ara elime verdi ne ara yaktım hatırlamıyorum o kargaşada, neyse 1.5 sigara içmiş bulunduk ama şu an canım içmek istemiyor. 2 gün biraz daha iyi, dün sıkıntılıydım, çikolata yiyorum bu arada :)

Hoop.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle bırakma kararın doğru ancak, şu an çok çok yanlış yapıyorsun buraya konu açmakla ve sigara ile olan ilişkilerini anlatmakla.

Hocam ne kadar dikkate alırsın bilemeyeceğim ama bu tip davranışları bir çok kez sergiledim arkadaşlarıma aileme ve şimdi geriye dönüp baktığımda diyorum ki çok yanlış yapmışım,

Öncelikle sadece İLK sayfayı okudum, diğer sayfaları okumadım, bu başlığı görünce yazma gereği duyarak konuya girdim..

Sigarayı bırakmayı düşündüğünü ve bırakacağını bir kişiye söylediğin anda hata yaparsın hocam kaldı ki sen burda tüm toplumla paylaşıyorsun, sen bunları söylediğinde her insanın tepkisi farklı olacaktır, kimisi "ne diyo lan bu" kimisi "he he öyledir", kimisi farklı faklı tavsiyeler verecektir. Hayatının tüm odağı sigara olacak hocam, aklında hep sigarayı bırakmak olacak, sigara bilinçaltına çok ağır bir şekilde yerleşecek, hayatında sadece sigara ve sen olacaksın ve diğer insanlara bunu kanıtlayabilirim olacak ve böylece hata yapacaksın, şundan kesinlikle eminim ki 1-2 dal içmişsindir. Nolacak ki falan deyip, tamam doğru bir şey olmaz ama diğer insanlar bunu gördüğü veya bildiği anda seni siklemeyecekler, güvenin azalacak, insanlar al işte sikimi bırakır edalarına girecek, bir süre sonra sürekli sigara ile muhattap olduğun için artık gözünde değeri düşecek, arada bir arkadaşlarınla içmeye başlayacaksın, paket almayacaksın, belki bir hafta boyunca içmeyecek sonraki 2 gün 1 paket içeceksin, ve sen günde sadece 1 dal içsen bile sigara tiryakisi, bağımlısı sigarayı hala bırakamadı damgası yiyeceksin ve bu psikolojini kötü yönde etkileyecektir,

Bunların hepsini bir çok kez yaşadım, şu anda benim sigara içip içmediğimi ne kadar içtiğimi herkes farklı biliyor, ailem çok sigara içiyor zannediyor hatta paket alıyor, parayı sigaraya veriyor sanıyor, neden Çünkü memlekete gittiğimde eniştemin yanında 1 dal sigara içtim diye ve bu benim sinirlerimi çok bozuyor, ben birine 2 gün sonra sigarayı bırakıyorum desem ve harbiden aklımda böyle bir plan olsa, 2 gün sonra baskı altına girecem, halbuki tamamen kendi içimde buna karar versem, diğer insanlar beni ilgilendirmez sadece kendi irademle yarışır durumda olurum,

Ve sigara hakkında yaptığın herhangi bir yorum içen/içmeyen birçok insan tarafından farklı yorumlanacak, ama bunun doğruluğunu bir tek sen bileceksin hocam, farklı hislere kapılacaksın, insanlar senin içindekileri hiç bir zaman anlamayacak..

Şu anda ben arkadaşlarım yanıma geldiğinde içiyorum, haricinde paket almıyorum hiç de aklıma gelmiyor aramıyorum ve kimseye "şu kadar sigara içiyorum, işte bıraktım, ya paket almıyorum işte" falan dememeye çalışıyorum çünkü eski yaşadıklarım aynı bozuk plak gibi tekrar edecek hocam..

Sana verebileceğim tavsiye, eğer gerçekten bırakacam diyorsan bunu sadece kendine söyle, başkalarıyla paylaşmana gerek yok, ne kadar kişiyle paylaşırsan o kadar baskı altına gireceksin, sen tüm tahribatla paylaştın bundan sonra 1-2 dal sigara içtiğin öğrenilirse kimse seni siklemeyecek hocam,

ve en ileriyi düşün ben bu sigarayı içiyorum ama 50 yaşına geldiğimde hala sigara içiyor olursam nolur benim halir diye bir düşün hocam,

umarım anlatabilmiş ve yararlı olabilmişimdir.. sağlıcakla kal..

Edit : Valla kolay gelsin hocam, aynen dediğim gibi de içmişsin birkaç dal, ne diyeyim inşallah hayırlısı olur..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Fcuk bunu yazdı:
    -----------------------------

En son güncelleme: bugün içtiğim sigaradan sonra (yarım) acilen evin oraya gitmem gerekti kiracı orospularla mevzudan dolayı arkadaşım ne ara elime verdi ne ara yaktım hatırlamıyorum o kargaşada, neyse 1.5 sigara içmiş bulunduk ama şu an canım içmek istemiyor. 2 gün biraz daha iyi, dün sıkıntılıydım, çikolata yiyorum bu arada :)

1 hafta sonra geri başlarsın bu gidişle..

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

İnşallah başlamam, ama şu an bir eksiklik hissetmiyorum, sigarayı aklıma geldiği her an yakardım inşallah başlamam.

Hoop.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

Fcuk bunu yazdı:

West bunu yazdı:

Bende bırakıcam ama o beni bırakmıyor :)

Sigaradan uzak kalayım milletle muhabbet olsun diyorum ilk yorum West'ten geliyor, sonra Kısa Parliament sonra marlboro :D hayırrr hayırrr

cok güldüm :D:D

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

çok yakında......

Geleneksel   II.    Tahribat Sigara Bırakma Etkinliği..

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN.

matematik24.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

HeYeT bunu yazdı:

çok yakında......

Geleneksel   II.    Tahribat Sigara Bırakma Etkinliği..

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN.

Bırakamadın mı? Gel birlikte deneyelim bu sefer benim kafam şu an rahat :)

Hoop.
Toplam Hit: 13277 Toplam Mesaj: 120