folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı Bıraktım

Sigarayı Bıraktım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

FoKMaN bunu yazdı:
    -----------------------------

bedne yil başindan beri içmiyom 7 kilo aldım..

fakat yokuş falan cıkarkende daha rahat ediyorum. merdivenleride artık daha rahat çıkmaya başladım :)

yaş 22 ve 6 yildir da iciyordum işte. düşünün artık :)

bende 7 ay bıraktım sabah ikimizde rahat kalkıyorduk :D

laanet olsun tekrar başladım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

dj konuyu actıgından sonra boyut atlayacagımızı düşünerekten nasıl olsa bişi olmaz gibisinden düşünüyorum artık :D

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

günde yaklaşık 1,5 paket kadar sigara içen biriydim. taki 10 gün öncesine kadar. daha önceden bırakmaya çalışıp,1-2 ay sonra tekrar başlayanlardanım. neyse. 10 gün önce profesyönel yardım almaya karar verdim, doktora gittim. testler, bağımlılık falan. ilaca başlama kararı aldık. toplam 3 ay kullanıcam ilacı. şuan 5nci gün ve inanılmaz birşey olarak, aşırı bi azalma var sigara isteğinde. 1,5 paketten hemen hemen yarım pakete düştüm bile. 10 uncu gün hepten bırakılacak sigara. gerçi kullanan diğer arkadaşlarım, 10 uncu güne kalmadan zaten kendin bırakacaksın diyo ya neyse :) ilaç nikotin falan içermiyo. ama nasıl yapıyo bilemiyorum. 2-3 saat sigara içmesem, eskiden delirirdim. şimdi 2-3 saat içmesem, farkında bile olmuyorum. biraz pahalı bir ilaç ama, değecek sanırım. ilk ayın kürü 172 lira, 2 ve 3 ncü aylarınki 180 er lira. ilacın adıda champix. ilerleyen zamanlarda bu başlık burada olursa deneyimlerimi paylaşırım.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ameros
    ameros's avatar
    Erkek

bende braktım 6 ay önce ramazanda bıraktım kurtuldum şimdi spor yapıyorum

Hepimiz Onaylanma Bağımlısı Keşleriz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neo_brn
    neo_brn's avatar
    Erkek

hocam bırakınca neler oluyor muş bak :D

sigarayı%20bırakmak

şevkini kırmak gibi olmasın küçük espritüel bi bakış bu :D

İşte tüm olay bundan ibaret.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

içekmila:D

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Remus bunu yazdı:

Kaç kişi kaldık lan sigara içen ?

Soyumuz tükeniyor hocam çözüm bulmalıyız :D

the man who gets tired after eating a ban
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

6 ay içmeyip 6 ay sonra tekrar sigaraya başlayan biri olarak ''nah'' bırakırsın derim hocam. sigara senin bir parçan, bırakamazsın :F

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

:D Bende orta son sınıfta fılan içmeye başladım. Şuan 22 yaşındayım ve şu zamana kadar özellikle son 1-2 yıldır bırakma fikrini aklıma yerleştirmeye çalışıyordum, 7-8 defa her seferınde 1 hafta 10 gün bazen 15 gün ve en son 1 ay gıbı bı sure içmedim ve sonrasında yenıden başlıyordum

tek sebebi de aklımda tamamen bitirmemiş olmak bende işte azaltayım yeter en fazla günde 1 tane içeyim dıyordum. kafamda hep tekrar başlayabılme ihtimalinin olabileceğini ve arada bır bunu düşünmem nedenıyle tekrar başlıyodum

ama artın başlarında bu sefer tamamen bitirdim kafamda ve bu sefer kesın bırakmaya karar verdım. sınırları zorlamak hoşuma gidiyor :D bu yüzden hatta sadec 1-2 tane içilmiş winston box paketı gözümün önünde olmasına rağmen içmeyeıp bırakmayı düşünüyorum. zaten sigara gözümün önünde olupta içmezsen bir daha nah içerim. mantıklı bi sebebi olmadan hiçbir kuvvet sigara içmemi sağlıyamaz :D

Tavsıye olarakta,

-özellikle yoğun sigara içtiğin saatlerde ya senı çok meşgul edecek birşeyler bul veya uyu çok faydası olur ve el alışkanlığı içinde yolda yürürken veya otururken fılan hep elim sigaraya gıderdı artık tesbih taşıyorum el alışkanlığınıda bu şekilde gıdermeye çalışıyorum

-ben eskiden sabahları erken bıde yemeklerden sonra ve çaylafılan çok içerdim ama son zamanlarda artık gündüz uyuyup gece uyanık kaldığımdan sigara içeye alışkın olduğum saatler uykuda olduğum için sigara içmek artık hiç aklıma bile gelmıyor :)

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

bu yazıyı okuduktan sonra bende bıraktım hayatım en berbat 45 dakıkasıydı :|

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
Toplam Hit: 13278 Toplam Mesaj: 120