folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Su Milli Gorusculer ( Osmanlicilar ) Kadar Komik İnsanlar Yok !

Su Milli Gorusculer ( Osmanlicilar ) Kadar Komik İnsanlar Yok !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek

oluşturmuşsunuz bi tabu öle gidiyorsunuz ya geçin bu ayakları osmanlı olmayasaydı veya sizin hain dediğiniz vahdettin olmasaydı atatürk nasıl çıkacaktı samsuna kolaymı işgal altındaki boğazdan bi gemiyle geçip samsuna çıkmak atatürk hepimizin ulu önderi.ama böle konuşarak islamiyeti ve islamiyete en çok hizmet vermiş osmanlıyı karalamakla ne geçiyor elinize  osmanlı arapmış yok osmanlı bilmem neymiş  ya bir kerede dua edin ecdadımızdı bu insanlar   kuruluşundan yıkılışına kadar  bütün din kardeşlerimize  yardım etmiştir osmanlı. viyanayı geçememiş  olabilir  ama viyanada öteye geçen hükmü ile  bütün dünyaya diz çöktürmüş mü  evt bunu alnının akıyla yapmış. bide arkadaş bahsetmiş ingilizler çinliler felan  farklı ırk ve soylardan oluşuyorlar haklsın oluşabilirler ama bunların bi bağı var oda haçlı görüntüsü hepsi hristiyan ama  osmanlıda  her çeşidi yahudi hristiyan şaman ateist ne ararsan vardı işte osmanlı bundan dolayı  çöküş sürecine girdi.

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır. Diploma insanın cehlini alsada, Hamurunda varsa eşeklik; baki kalır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

uskmyo bunu yazdı:
    -----------------------------

oluşturmuşsunuz bi tabu öle gidiyorsunuz ya geçin bu ayakları osmanlı olmayasaydı veya sizin hain dediğiniz vahdettin olmasaydı atatürk nasıl çıkacaktı samsuna kolaymı işgal altındaki boğazdan bi gemiyle geçip samsuna çıkmak atatürk hepimizin ulu önderi.ama böle konuşarak islamiyeti ve islamiyete en çok hizmet vermiş osmanlıyı karalamakla ne geçiyor elinize  osmanlı arapmış yok osmanlı bilmem neymiş  ya bir kerede dua edin ecdadımızdı bu insanlar   kuruluşundan yıkılışına kadar  bütün din kardeşlerimize  yardım etmiştir osmanlı. viyanayı geçememiş  olabilir  ama viyanada öteye geçen hükmü ile  bütün dünyaya diz çöktürmüş mü  evt bunu alnının akıyla yapmış. bide arkadaş bahsetmiş ingilizler çinliler felan  farklı ırk ve soylardan oluşuyorlar haklsın oluşabilirler ama bunların bi bağı var oda haçlı görüntüsü hepsi hristiyan ama  osmanlıda  her çeşidi yahudi hristiyan şaman ateist ne ararsan vardı işte osmanlı bundan dolayı  çöküş sürecine girdi.

al iste , sig adamlarin sig gorusleri.

islamiyeti karaladim mi ? Osmanliyi karalamak mi islamiyeti karalamak ?

sapka kanunu elestirenlere cevabimi verdim , usenme oku bir sayfa geride. Allah bilir konulari takip etmeden yaziyorsundur.  yunanin fesi , mason sembolu fes sizi rahatsiz edmiyor, putperest hindularin sariklari, zerdust irandan kalma sariklar rahatsiz etmiyor . frenkin sapkasimi rahatsiz etti ? ben bunu soruyorum. bunun neresi islamla bagdasir onuda anlamadim. kimse cikipta demedi , yahu bunlar o zamanki bolgesel etkilesimler. herkez hemen islama sardirdigimi yazmis, iste fikri olmayan insanlarin, dustugu durum. ortaya emin olmadiklari seyler koymak. biri onu demiste oyleymis yahu yapmayin. arastirin.

tabuyu olusturan biz degil , osmanliymis. Bu millet sultanina kizil sifatini takiyorsa, baska bir adama bas kumandan sifatini takiyorsa , demek varmis bir olayi. Osmanlinin turklukle alakasi yokmus, kimse varmis demesin. Osmanli halkin aklini almis, kestigi kestik olunca. yahu soruyorum gecen ay basbakan cuma namazina sultan ahmet'te kilacakti. gec kaldi , o gec kaldi diye cuma namazini gec kildirdilar. vatandas hakli olarak tepki gosterdi , ama gosterilen tepki bile halkin ezikligini gosterdi. yasli gozluklu bir amca " sen kendini padisah mi saniyorsun " dedi. yani padisah olsaymis , demek namazi boldurebilecekmis(ise bak). bu seye benzer mesela okulda rastlardim ,bir arkadasim dersten 1 aldiginda "annem evde agzima sicacak " derdi. bunun anlami bu cocugun evde annesi tarafindan hep magruz kaldigi hakaret idi "senin agzina sicarim". yani cocuk o piskolojide yasityor kotu birsey yaptiginda. iste halkta bu piskolojide oldugu icin , verilen kararlara yalnismi dogrumu diye secme hakki yokmus. mesela iste bir arkadas ön turkleri elestirmisti. yahu senin osmanlinda kardes kardesi olduruken , tahta varis icin saray entrika dolu iken, bizim ulkede hukukculara gosterilen roma ve antik yunandaki demokras secim turklerde yuzlerce yildir vardi. Buna biz ihtiyar heyeti diyorduk. gerekirse bu heyet kardeslerin arasindan hakanda secebilmekteymis. herneyse demek istedigim bu , osmanli yapti diye islama baglamak , elestirmemek. Mesela osmanlicilar Ataturku elestirir heykel yaptirmis , putculukmus. yahu peygamberin yasakladigi sey heykelinin , resmin yapilmasiydi. heykel batiyor bu osmanlicilarada neden resim batmiyor ? osmanli padisahlarinin da resimlerinin olmasi mi ? bu mu gunahi mekruh kilan ?

birakin bu isleri , osmanliyi batiranlarda kendileri oldu. onlarin tek yapmak istedigi yahudiler gibi gunah kecisi bulmak ...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Türkiye Devleti'nin kuruluşunun 970. yıl dönümü kutlu olsun

(24 Mayıs 1040 - Dandanakan Meydan Muharebesi)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek

bana sıg diyen  arkadaşım bak bi düşün avrupaya hristiyanlara müslümanlığın en büyük düşmanlarına  müslüman kim diye sorduğunda bile günümüzde ne derler bilirmisin osmanlı derle  şunu unutma hazreti peygamber(s.a.v)sonra islamiyeti yücelten en büyük devlettir osmanlı  ki osmanlı işgal yapmamıştık  bunu için fetih yapmıştır  işte biz bu yüzden hep dedik osmanlı bizim atamız diye ...

Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır. Diploma insanın cehlini alsada, Hamurunda varsa eşeklik; baki kalır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek

maximuss bunu yazdı:

uskmyo bunu yazdı:

al iste , sig adamlarin sig gorusleri.

islamiyeti karaladim mi ? Osmanliyi karalamak mi islamiyeti karalamak ?

sapka kanunu elestirenlere cevabimi verdim , usenme oku bir sayfa geride. Allah bilir konulari takip etmeden yaziyorsundur.  yunanin fesi , mason sembolu fes sizi rahatsiz edmiyor, putperest hindularin sariklari, zerdust irandan kalma sariklar rahatsiz etmiyor . frenkin sapkasimi rahatsiz etti ? ben bunu soruyorum. bunun neresi islamla bagdasir onuda anlamadim. kimse cikipta demedi , yahu bunlar o zamanki bolgesel etkilesimler. herkez hemen islama sardirdigimi yazmis, iste fikri olmayan insanlarin, dustugu durum. ortaya emin olmadiklari seyler koymak. biri onu demiste oyleymis yahu yapmayin. arastirin.

tabuyu olusturan biz degil , osmanliymis. Bu millet sultanina kizil sifatini takiyorsa, baska bir adama bas kumandan sifatini takiyorsa , demek varmis bir olayi. Osmanlinin turklukle alakasi yokmus, kimse varmis demesin. Osmanli halkin aklini almis, kestigi kestik olunca. yahu soruyorum gecen ay basbakan cuma namazina sultan ahmet'te kilacakti. gec kaldi , o gec kaldi diye cuma namazini gec kildirdilar. vatandas hakli olarak tepki gosterdi , ama gosterilen tepki bile halkin ezikligini gosterdi. yasli gozluklu bir amca " sen kendini padisah mi saniyorsun " dedi. yani padisah olsaymis , demek namazi boldurebilecekmis(ise bak). bu seye benzer mesela okulda rastlardim ,bir arkadasim dersten 1 aldiginda "annem evde agzima sicacak " derdi. bunun anlami bu cocugun evde annesi tarafindan hep magruz kaldigi hakaret idi "senin agzina sicarim". yani cocuk o piskolojide yasityor kotu birsey yaptiginda. iste halkta bu piskolojide oldugu icin , verilen kararlara yalnismi dogrumu diye secme hakki yokmus. mesela iste bir arkadas ön turkleri elestirmisti. yahu senin osmanlinda kardes kardesi olduruken , tahta varis icin saray entrika dolu iken, bizim ulkede hukukculara gosterilen roma ve antik yunandaki demokras secim turklerde yuzlerce yildir vardi. Buna biz ihtiyar heyeti diyorduk. gerekirse bu heyet kardeslerin arasindan hakanda secebilmekteymis. herneyse demek istedigim bu , osmanli yapti diye islama baglamak , elestirmemek. Mesela osmanlicilar Ataturku elestirir heykel yaptirmis , putculukmus. yahu peygamberin yasakladigi sey heykelinin , resmin yapilmasiydi. heykel batiyor bu osmanlicilarada neden resim batmiyor ? osmanli padisahlarinin da resimlerinin olmasi mi ? bu mu gunahi mekruh kilan ?

birakin bu isleri , osmanliyi batiranlarda kendileri oldu. onlarin tek yapmak istedigi yahudiler gibi gunah kecisi bulmak ...

ha bide unutmadan eskiden osmanlı padişahları cuma namzını kendileri kıldırırmış bunuda unutma kardeşim işte o yüzden sen kendini padişah mı sanıyon derler anla mevzuyu araştırda öle konuş.işte islamında kuralıdır devletin en büyüğü  o zaman  cumana namazlarında imam olurdu islmiyette böledir senin alakan varmı bilmiyorum

bide osmanlıda resimcilik yoktu minyatürcülük vardır  fotograf gelmiştir ama  çizim işi resim yasaktır  bunuda araştırabilrisin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ulutoyun
    Ulutoyun's avatar
    Erkek

Burda osmanlı imparatorluğunu savunarak milliyetçilik yaptığını sanan arkadaşlar ümmetçilik ile milletçilik arasındaki ayrımı yapamamış,filistin kan ağlıyor diye ayağa kalkıp hariçten gazel okurken yine aynı dönemde Urumçinin ''U'' sundan haberi olmayan,arapın kültürünü kendi kültürü zanneden,kendisine sorsan en büyük milliyetçi benim diyen arkadaşlardır.İslamiyet elhamdülillah bizim dinimiz ama kültürü arabın kültürü.osmanlı da arap kültürüyle harmanlanmış bir ümmet imparatorluğudur.toprak kayıpları artmaya başladıktan sonra yüzünü türklüğe,türkçülüğe dönmüştür velhasıl geç kalmıştır.hem osmanlıyı hem milliyetçiliğinizi savunmak kendi içinizde tezata düşmenizi sağlıyor.Eğer kendinize gerçekten milliyetçi diyorsanız osmanlıdan savunacağınız tek şey Enver Paşa olmalıdır.

Ayağın topal olsun yüreğin olmasın lenk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onbasi_yamtar
    onbasi_yamtar's avatar
    Erkek

Ulutoyun bunu yazdı:

Burda osmanlı imparatorluğunu savunarak milliyetçilik yaptığını sanan arkadaşlar ümmetçilik ile milletçilik arasındaki ayrımı yapamamış,filistin kan ağlıyor diye ayağa kalkıp hariçten gazel okurken yine aynı dönemde Urumçinin ''U'' sundan haberi olmayan,arapın kültürünü kendi kültürü zanneden,kendisine sorsan en büyük milliyetçi benim diyen arkadaşlardır.İslamiyet elhamdülillah bizim dinimiz ama kültürü arabın kültürü.osmanlı da arap kültürüyle harmanlanmış bir ümmet imparatorluğudur.toprak kayıpları artmaya başladıktan sonra yüzünü türklüğe,türkçülüğe dönmüştür velhasıl geç kalmıştır.hem osmanlıyı hem milliyetçiliğinizi savunmak kendi içinizde tezata düşmenizi sağlıyor.Eğer kendinize gerçekten milliyetçi diyorsanız osmanlıdan savunacağınız tek şey Enver Paşa olmalıdır.

----------------------------- elbette enver paşayıda savunuruz kardeş ama osmanlıda türkçülük enver paşayla başlamaz  osmanlıya baktığında fatihin kellesini vurdurduğu çandarlızade halil efendiyi bi araştır istersen  osmanlı o dönemde türkmenleri kendine küstürmüştür  bi araştırma yapabilirseniz bilgi sahibi olabilirsiniz

not: amacım muhalefet olmak değil üstadım sadece bilgileri paylaşmak ve sizin sölediğiniz gibi urumçiyi unutmak yüzümüzün karası olmuş  biz hatırlıyoruz elahmdülillah ama başımızdakilerin umrunda değil çünkü türkçülerden oy alamıyor  din sömürüsü ile filistini destekliyorum ayakları ile oy alabiliyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

uskmyo bunu yazdı:

Ulutoyun bunu yazdı:

----------------------------- elbette enver paşayıda savunuruz kardeş ama osmanlıda türkçülük enver paşayla başlamaz  osmanlıya baktığında fatihin kellesini vurdurduğu çandarlızade halil efendiyi bi araştır istersen  osmanlı o dönemde türkmenleri kendine küstürmüştür  bi araştırma yapabilirseniz bilgi sahibi olabilirsiniz

not: amacım muhalefet olmak değil üstadım sadece bilgileri paylaşmak ve sizin sölediğiniz gibi urumçiyi unutmak yüzümüzün karası olmuş  biz hatırlıyoruz elahmdülillah ama başımızdakilerin umrunda değil çünkü türkçülerden oy alamıyor  din sömürüsü ile filistini destekliyorum ayakları ile oy alabiliyor

İşte Fatih'in Avni mahlasıyla “Galata'da Katoliklik” üstüne yazdığı gazellerden biri:

Bağlamaz firdevse gönlünü Kalata'yı gören
    Servi anmaz onda ol serv-i dilârâyı gören
    Bir firengi şiveli İsayi gördüm onda kim
    Lebleri dirisidür der idi İsâ'yı gören
    Akl u fehmin din ü imânın nice zabt eylesün
    Kâfir olur hey müselmânlar o tersâyı gören
    Kevser'i anmaz ol içdiği mey-i nâbı içen
    Mescide varmaz o varduğı kilisâyı gören

Bir Frengi kafir olduğunu bilürdi Avniya

Belün ü boynunda zünnari çelipayı gören.

Bu beyitlerin günümüz Türkçesine çevirisini inceleyelim:

Bağlamaz Firdevs'e gönlini Galata'yı gören
    (Galata'yı gören, gönlünü cennetin en gizemli bahçesine bile bağlamaz)
    Servi anmaz anda ol servi dilarayı gören
    (Gönül güzeli bir sevgiliyi Galata'nın kendisinde gören, anmaz bir daha selvi boylu bir başka sevgiliyi)
    Bir firengi şivelu İsa'yı gördüm anda kim
    (Galata'nın kimliğinde bir Hıristiyan dilli İsa gördüm ki)
    Lebleri dirisidür diridi İsa'yı gören
    (Dudakları kutsal bir tapınak olur, İsa'nın insanlık dünyasını gören)
    Akl-ü fehmin din-ü imanın nice zapt eylesün
    (Dinle imanın akıl ve anlayışını sıkı tutmak gerekir)
    Kâfir olur hey müsemmanlar o tersayı gören
    (Yoksa ey Müslümanlar, o kiliseyi gören olabilir kâfir hemen)
    Kevseri anmaz ol içdügi mey-i nabi içen
    (Galata'nın içtiği katıksız şarabı içen, cennetteki Kevser şarabını bile anmaz olur)
    Mescide varmaz o vardığı kilisayı gören
    (Orada karşılaştığı kiliseyi gören de bir daha gitmez mescide falan)
    Bir frengi kâfir olduğunu bilürdi Avniya
    (Avniya -Fatih'in mahlası- bilirdi senin bir kâfir Hıristiyan olduğunu)
    Belün ü boynunda zünnari çelipayı gören
    (Belinde keşiş kuşağını, boynunda haçını gören)

Fatih Sultan Mehmed’in “Avni” mahlası ile yazdığı ve bir kısmı bugüne ulaşabilen şiirleri, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Muhammed Nur Doğan tarafından yeniden tertip edilerek, Fatih Divanı ve Şerhi adıyla Eminönü Belediyesi tarafından İstanbul’un fethinin 551. yıldönümü vesilesiyle 2004 yılında yayımlandı. Kültür tarihimizin önemli simalarından Ali Emiri Efendi tarafından bulunan ve Fatih Millet Kütüphanesi 305 numarada kayıtlı olan yazma esas alınarak hazırlanmıştır.

Fatih’in bu gazelini inkar edemeyenler çare olarak gazeldeki sözleri çarpıtarak, mecazi anlamları var diyerek, “bilürdü” sözcüğünü ”zannederdi” diye açıklayarak durumu daha doğrusu Fatih’in Müslümanlığını” kurtarmaya çalışırlar. *

Fatih’in kardeş katili olduğu, üstelik de bunu yasalaştırdığını da burada ilave edelim. Müslümanlıkta değil kardeş katlinin yerinin olmasını, herhangi bir müslümanı öldürenin dahi kafir sayılarak ebedi cehennemlik olduğu hükmü vardır.

Milli eğitim bakanlığı İslam tarihi ans. c.7 lad-mes II. Mehmed maddesi yazarı Halil İnalcık: "Fatih, ' karındaşlarını nizam-ı alem için katletmek munasiptir ' kanunu koyarken hakimiyetin bölünmezliğini temini ve ileride devleti taht kavgalarından korumayı düşünüyordu." sayfa.33

*Bütün yönleriyle Osmanlı- adab-ı Osmaniye" İz yay.say.92'de Fatih Kanunnamesindeki kardeş katli maddesi : " Her kimesneye evladımdan saltanat müyesser ola, karındaşların nizam-ı alem için katletmesi münasiptir. Ekser ülema dahi tecviz etmiştir. onunla amil olalar."

o yazida da belirttim , annesi yabanci olan bir insanin , annesin etkisinde kalmasi normaldir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

bunlarin amaci ne olabilir ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Öncelikle Kafamızdaki Şu Kavramı Değiştirmeliyiz Türklerin Kurdugu devletleri Sınıflandırmak yanlış Olur Türkler ilk devletini kurdu sonra misal selçuklu hanedanı yönetimi devraldı akabinde osmanlı hanedanı ve en son değişen dünya düzeniyle birlikte millet iradesine yani cumhuriyete geçildi.Bence değerlendirme bu olmalı buna göre konuşulmalı

De Get Yalan Dünya...
Toplam Hit: 17680 Toplam Mesaj: 104