folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Su Milli Gorusculer ( Osmanlicilar ) Kadar Komik İnsanlar Yok !

Su Milli Gorusculer ( Osmanlicilar ) Kadar Komik İnsanlar Yok !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:
    -----------------------------

Sen daha komiksin nuri.

Osmanlı güçlüydü, neden yıkıldı demişsin. Bura zaten beni kopardı. Şu ateistlerin sorduğu madem Allah var, dünyada niye savaşlar ölüyor, insanlar neden ölüyor gibi bir cümle olmuş. Senin yazdıklarından şovenist birisi olduğunu çıkardığım için açıkçası İslamiyet'i de kabul etmediğini düşünüyorum. Onların bakış açısı din yönünden.

İskilipli Atıf Hoca: Frenk Mukallitliği ve Şapka. İpince bir kitap. Bulabilirsen oku. Sen kendi ırkçı fikirlerinle onların fikirlerini saçma buluyorsun, ben de senin fikirlerini saçma buluyorum.

merak etme, her cevreden atilip tutulan seyleri incelerim , boylece bildigim seylerin temeli daha saglamlastiriliyor.

bahsettigin sahis , sapka devrimine karsi cikmistir, frenk ( fransiz )'a benzedigimizi soylemistir. ama dayinin kafasindaki arap sapkasi rahatini bozmamis, padisahin tasidigi yunan fesi rahatini bozmamista . Sapka neden bozmus ? bunlar cumhuriyeti yikmak icin o zamanlardan duzenlenen oyunlardi.

Ataturk anadoluda vatan icin ugrasirken , bazi saraylilar ingiliz gemilerinde , camilerde ise millete ingiliz korumalari ile fetva veriyordu.

Sirf su osmanlicilar yuzunden osmanlidan sogudum. Bu fetoculara, babunacilara kizginligim beni daha da derin arastirmalara itti ve gercegi gordum. bu yuzden bu osmanlicilara kilim artik.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

Bilinmeyen bunu yazdı:

maximuss bunu yazdı:

Bilinmeyen bunu yazdı:

Tarih; bir milletin hafızasıdır. Hafızasını kaybeden insanların nasıl geleceği olmazsa, tarihini bilmeyen milletlerin de geleceğinin olması da mümkün değildir..

"Tarihini bilmeyen milletler, başka milletlerin şikarıdır, avıdır." Mustafa Kemal Atatürk

(Sözüm Osmanlı'yı kabul etmeyenlere..)

etmem ! 1923 ucu ve sanli mucadeleyi kabul etmeyen insanlarin ,  savundugu 500 senelik arap hukumdarligini kabul etmem ! ( osman bey ve orhangazi bu 500 yilin disindaki kisim ) !

O zaman siktir ol git diyorum sana..

Ek: Başka milletler kendi tarihini yüceltir, örnek alır, bizimkiler kabul etmiyor anasını satiyim..

yasadigin devletin adi ne lan ?

Osmanlimi ? Turkiye Cumhuriyetimi ?

simdi kimik get the fuck out olmasi gerektigi aciktir umarim !

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spawm
    spawm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

osmanlının varlıgını inkar etmiyorsun ama sen osmanlıyı bok atıyorsun konuyu cekme sna diyoruzki git ögren gel 

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

spawm bunu yazdı:

osmanlının varlıgını inkar etmiyorsun ama sen osmanlıyı bok atıyorsun konuyu cekme sna diyoruzki git ögren gel 

beni tahrik etme ! kendin ogren gel be ...

''İstanbul’da hayatımı tehlikede gördüğümden İngiltere devlet-i fahimanesine iltica ve bir an evvel mahall-i ahare naklimi talep ederim efendim.'' 16 Teşrinisani 1922. Halife-i Müslimin Mehmed Vahidettin

"Türkler dini, kavmiyeti, vatanı meşkuk ve mahlud beş-altı milyonluk cahil bir kitledir."

Türkçe'si; ...

"Türkler; dini, soyu sopu, yurdu belirsiz karmakarışık bir cahiller sürüsüdür".

(Vahdettin'in El Ahsam Gazetesinin 16 Nisan 1923 günlü sayısında Osmanlıca ve Arapça yayınlanan bildiriden.)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

bir sn fes yunan mı :S

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

HighElf bunu yazdı:

bir sn fes yunan mı :S

bu kafadan puskul daha hellen ( eski yunandan ) geliyor, spartalilar gibi ...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Fes, tepesi düz, genellikle kırmızı, püsküllü, silindirik şapka. İsmini başlıca üretim merkezi olan Fas'ın Fes şehrinden alır. Başta Osmanlı İmparatorluğu olmak üzere birçok müslüman ülkede kullanılagelmiştir. Kırmızı rengini kızılcık boyasından almıştır.

Sultan II. Mahmut döneminde Osmanlı sarayında Avrupalı gibi giyinme modası baş gösterdi. Daha sonra bu moda ilim adamlarına ve halka yayıldı ancak Avrupa usulü şapkaların namaz kılarken zorluk çıkarmaları, sipersiz bir şapka kullanımını gerekli kıldı. Sultan Mahmut'un fermanı üzerine fes, imparatorluğun resmi şapkası oldu. 1840lardan itibaren süvari ve topçu hariç, Osmanlı askerlerinin üniformasının bir parçası haline geldi. Arnavut askerleri beyaz fes takıyorlardı.

Fes, geçmişte Osmanlı İmparatorluğu'nun parçası olan ülkelerde, birçok müslüman ülkede, bazı Afrika ülkelerinde, Hindistan ve Pakistan'da yaygın olarak kullanılmıştır. Günümüzde kullanımı oldukça azalmıştır. Pakistanda fes, hilafet yanlılığının göstergesidir. Pakistanlı politikacı Navabzade Nasrullah Han, 2003'teki ölümüne dek fesini çıkarmamıştır.

-----------

yanlışının olduğunu düşünüyorum ...

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

HighElf bunu yazdı:

Fes, tepesi düz, genellikle kırmızı, püsküllü, silindirik şapka. İsmini başlıca üretim merkezi olan Fas'ın Fes şehrinden alır. Başta Osmanlı İmparatorluğu olmak üzere birçok müslüman ülkede kullanılagelmiştir. Kırmızı rengini kızılcık boyasından almıştır.

Sultan II. Mahmut döneminde Osmanlı sarayında Avrupalı gibi giyinme modası baş gösterdi. Daha sonra bu moda ilim adamlarına ve halka yayıldı ancak Avrupa usulü şapkaların namaz kılarken zorluk çıkarmaları, sipersiz bir şapka kullanımını gerekli kıldı. Sultan Mahmut'un fermanı üzerine fes, imparatorluğun resmi şapkası oldu. 1840lardan itibaren süvari ve topçu hariç, Osmanlı askerlerinin üniformasının bir parçası haline geldi. Arnavut askerleri beyaz fes takıyorlardı.

Fes, geçmişte Osmanlı İmparatorluğu'nun parçası olan ülkelerde, birçok müslüman ülkede, bazı Afrika ülkelerinde, Hindistan ve Pakistan'da yaygın olarak kullanılmıştır. Günümüzde kullanımı oldukça azalmıştır. Pakistanda fes, hilafet yanlılığının göstergesidir. Pakistanlı politikacı Navabzade Nasrullah Han, 2003'teki ölümüne dek fesini çıkarmamıştır.

-----------

yanlışının olduğunu düşünüyorum ...

belli bir dayanagim veya kaynagim yoksa , fikrimi aciklamam ...

II. Mahmut (d. 20 Temmuz 1785 – ö. 2 Temmuz 1839)

( fesli resmi )

March 1821. resmedilmis yunan askeri resmi ( arkdaki yunan askerinin sapkanin resim edilisine dikkat )

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=IIdcW8lOQtE

iste benim anlatmak istedigimi ozetlemis kisi. ekonomi boyutuna girmemistim . yazdiklarim bosmus diyenler icin ...

Toplam Hit: 17683 Toplam Mesaj: 104