folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tarih Türklerle Başlar

Tarih Türklerle Başlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

yusufyusufyusuf bunu yazdı:
    -----------------------------
    abi ırkçılık yapmayın.

b.s.g a.q

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    türk tarihi neden sürekli tek tarflı yazılır. neden? birinin küçük uydurması yüzünden tüm japon tarihnin yeniden yazıldığını biliormusunuz. ayrıca tarih sümerlerin (mezopotamyalıların) yazoyı bulmasıyla başlar. kusra bakmayın ama bayağı bi sallmasyon var burda.

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

imran268 bunu yazdı:
    türk tarihi neden sürekli tek tarflı yazılır. neden? birinin küçük uydurması yüzünden tüm japon tarihnin yeniden yazıldığını biliormusunuz. ayrıca tarih sümerlerin (mezopotamyalıların) yazoyı bulmasıyla başlar. kusra bakmayın ama bayağı bi sallmasyon var burda.

dorusunu sendenmi öğrenicem? b. s. g. a. (amele kullanmak zorunda kaldım affet :+)

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    Kelv1n bunu yazdı:

imran268 bunu yazdı:

dorusunu sendenmi öğrenicem? b. s. g. a. (amele kullanmak zorunda kaldım affet :+)

sen kimsin lan. sen benlöe muhattab olacak düzeye gelmişsmizin leyn.

al bak http://www.yuzyilisil.k12.tr/bde/tarih1/konu_8.htm

tüm dünya kabul etmiş sen kabul etmesen ne bok çıkar. asıl sen sie git. a.q

DkN  çok doğru demiş.

Türklerin bilinen ilk anavatanı sibirya ormanlarıdır. dolayısı ile 10.000 yıl onceki magara resimleri proto türklere ait degildir. Türkler islamın etkisine girmeden once yerlesik duzene gecmemişler ve tarımla ugrasmamıslardır. tarım yerlesik duzenin getirdigi bir sistemdir ve steplerde mumkun degildir. tarihte ilk türk devleti olarak kabul edilen Hunların bile alfabesi yokken ilk alfabeye gecis türklerdedir demek sacmalıktır, gotten element uydurmaktır.  kök Türkler ise tüm bozkır halkları tarihinde su andaki bilgilerimize göre kendi yazdıkları yazılı belgeler bırakan ilk halktır. Onlar da 560-570 lerde Sogdça ile başlıyorlar daha sonra runik yazıya geciyorlar. benim kızdıgım nokta ise 2 kitap okuyan adamın kendini tarih profu sanması ve sacma sapan yazılar yazıp sagdan soldan alıntı yaparak yayınlamasıdır. insanlara bilgilerin dogru aktarılamamasının sebebide bu tur insanlar ve tarihin sehir efsanelerine dayatılmaya calısılmasıdır. 

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yazili Tarih Sumerlerin yaziyi bulmasiyla baslar desek daha dogru olur + Sumerler Med degildir ,Mezopotomyada yasayan bir halktir ki o donemde onlarca halk yasamis ;)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    ahanda sonuna kadar hem okudum hemde pc ye kapakladım çok güzel bi döküman olmuş sagolasın ben bunu kullanacağım yeri iyi biliom :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    önemli olan tarihin kimle başladığı değil kimle devam ettiğidir, bugün amerikada 1 milyon civarında bir etnik grup genetik olarak türklerle tıpatıp aynıysa ve türk olduklarına inanıyorlarsa, macarların,bulgarların,hatta germenlerin bile kökünde türk tohumu varsa, aynı şekilde finlandiyalıların, ondan sora kuzey afrikadan tut orta asya ya kadar her yer bizim kalıntılarımızla doluysa demekki biz de boş deiliz demektir ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    imran268 bunu yazdı:
    Kelv1n bunu yazdı:

imran268 bunu yazdı:

seviye? seviyeden kasıt? senmisin üst seviye?

açtıgın konular ortada TBT BEN EBESİNİN AMINA GİDİYOM

benle gelmek isteyen varsa götüüym orada karı marı getiririm, istediğinz şeyleri söyleyin getiriyim vs. vs. şeklinde uzuyor. bu laflarla çocuk bile kandırmassın diğer konularına bak ondan sonra seviyeden bahset he hala aynı seviyede değiliz diyosan doğrudur. benim oralar içim gözüm yok.

ben seni benle eşit kabul ediyosam buna şükredip slk slk konuşmaman gerek bu sivrilişlerini netten değilde reeelden yapman dileğiyle ;) seviye muhaabetini yapacak en son kişsin. TBT ÇİNLİSİ

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hayal
    hayal's avatar
    Dişi

çok güzel bir derleme olmuş ellerine sağlık.

görünüşte herkes insandır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    Kelv1n bunu yazdı:
    imran268 bunu yazdı:
    Kelv1n bunu yazdı:

imran268 bunu yazdı:

seviye? seviyeden kasıt? senmisin üst seviye?

açtıgın konular ortada TBT BEN EBESİNİN AMINA GİDİYOM

benle gelmek isteyen varsa götüüym orada karı marı getiririm, istediğinz şeyleri söyleyin getiriyim vs. vs. şeklinde uzuyor. bu laflarla çocuk bile kandırmassın diğer konularına bak ondan sonra seviyeden bahset he hala aynı seviyede değiliz diyosan doğrudur. benim oralar içim gözüm yok.

ben seni benle eşit kabul ediyosam buna şükredip slk slk konuşmaman gerek bu sivrilişlerini netten değilde reeelden yapman dileğiyle ;) seviye muhaabetini yapacak en son kişsin. TBT ÇİNLİSİ

bak işte tbt ye 10 yıldır takılıon. iyi güzel de daha bi seviyey gelmemişsin. çünkü sen seviyeyi çok kalmayla şöle böle yapmayla ölçüon. yazık. daha öğrenemmişsin. dagha ne diyim. nese konu dağılmasın.. tamm haklısın. öle olsun...

Toplam Hit: 16225 Toplam Mesaj: 85