folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tarih Türklerle Başlar

Tarih Türklerle Başlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

seviye? seviyeden kasıt? senmisin üst seviye?

açtıgın konular ortada TBT BEN EBESİNİN AMINA GİDİYOM

benle gelmek isteyen varsa götüüym orada karı marı getiririm, istediğinz şeyleri söyleyin getiriyim vs. vs. şeklinde uzuyor. bu laflarla çocuk bile kandırmassın diğer konularına bak ondan sonra seviyeden bahset he hala aynı seviyede değiliz diyosan doğrudur. benim oralar içim gözüm yok.

ben seni benle eşit kabul ediyosam buna şükredip slk slk konuşmaman gerek bu sivrilişlerini netten değilde reeelden yapman dileğiyle ;) seviye muhaabetini yapacak en son kişsin. TBT ÇİNLİSİ

-----------------------------
    tahribatta seviye tartışması yapılmaz. boş konuşma.

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek

Ben bu yazıda kimin neden muhalif olduğunu iyi biliyorum.

Bak yavrum imzama bak! Kaç tane efsanen var senin! Daha çok çekemeyeceksiniz çoook!

Kaç yıllık tarihin var! Daha çok çekemeyeceksin çoook!

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

imran268 bunu yazdı:

ben SPINA KADAR KÜRDÜM.

terbiyesiz..,madem sapina kadar kurdsun, neden turkun topragina kok saldin?.. turk tarihi konusunda senin ne isin var, bir turk ile nasil konusman gerektigini ogrenmedin mi sen daha? , seviyeden sakin bahsetme kara cahil.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    Hojucuk niye ağzını bozuyosun? adamın tarihi yok kültürü yok bu zamana kadar bi halt olmamışlar... Eeee bi taraftan da 5000 yıllık adamların yanlarında yaşıyorlar. Amerika az yüz gösterdi diye adam oldular akılları sıra o yüzden çekemiyolar.. Olay bu kadar basit kardeşim. Ürsün dursun. Çamur atsın dursun. Ne yapabilir ki başka? Kör cahil adam zaten belli. bulaşma abi bulaşınca elemandan üstüne çirkef sıçrar. Kendi çapında eğlensin dursun
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

vatansiz , bayraksiz , dilsiz kepazeler Turk'e muhtac oldugu halde , kendi caplarinda kafa tutuyor ya... yagmurlu havada su vermeyeceksin bunlara.

Elin oglu Turk tarihini hazmedemiyor, cebinde tc nufus kagidi ile geziyor.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    Bir avuç çapulcu bir avuç çapulcu olduktan sonra arkasına israille amerikayı alsa ne olur? bunlar tarihin neresinde ne zaman ortaya çıkmışlar ki şimdi bunlardan bi halt olsun.. Çekemiyorlar abi.. Bozma sinirlerini..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmenac
    xmenac's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:

................Türklerin ana vatanı olan Orta Asya toprakları için de durum böyledir ve Orta Asya topraklarında yaşayan Türkler suyun bol olduğu bu topraklarda yerleşerek, tarım yapmışlar, hayvanları ehlileştirmişler, yeraltı madenlerini bularak işlemesini öğrenmişler ve kültürel gelişmelerinin sonucunda da yazıyı bulmuşlardır.

---------------------------------------- 

Türklerin bilinen ilk anavatanı sibirya ormanlarıdır. dolayısı ile 10.000 yıl onceki magara resimleri proto türklere ait degildir. Türkler islamın etkisine girmeden once yerlesik duzene gecmemişler ve tarımla ugrasmamıslardır. tarım yerlesik duzenin getirdigi bir sistemdir ve steplerde mumkun degildir. tarihte ilk türk devleti olarak kabul edilen Hunların bile alfabesi yokken ilk alfabeye gecis türklerdedir demek sacmalıktır, gotten element uydurmaktır.  kök Türkler ise tüm bozkır halkları tarihinde su andaki bilgilerimize göre kendi yazdıkları yazılı belgeler bırakan ilk halktır. Onlar da 560-570 lerde Sogdça ile başlıyorlar daha sonra runik yazıya geciyorlar. benim kızdıgım nokta ise 2 kitap okuyan adamın kendini tarih profu sanması ve sacma sapan yazılar yazıp sagdan soldan alıntı yaparak yayınlamasıdır. insanlara bilgilerin dogru aktarılamamasının sebebide bu tur insanlar ve tarihin sehir efsanelerine dayatılmaya calısılmasıdır. 

sonuna kadar katılıyorum ayrıca
    tarih yaz
    ıyla başlar daha önceki döneme prehistorik dönem denir türkler de yazıyı da türkler bulmadıına göre biraz amacı sapmış bi iddaa olmuyomu?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

Siz beni tanımadan bu önyargınızla öyle davraan durun. beni taıyan örn yolbulucuya sorun anlarsınız. bu iğrençliklerinize vereck cevabım vardır elbet. Ben Kürdim. Ne olursam olayım aslımı değiştiremem. Ama nasıl bi kürd olduğumu siz o önyargılarınıza sorak cevap vermişsinzi benim size cevabuım şu

Yavaş yavaş ölürler
    Seyahat etmeyenler,
    Yavaş yavaş ölürler okumayanlar,
    müzik dinlemeyenler,
    vicdanlarında hoşgörüyü barındıramayanlar.
    Yavaş yavaş ölürler
    izzet-i-nefislerini yıkanlar,
    hiçbir zaman yardım istemeyenler.
    Yavaş yavaş ölürler
    Alışkanlıklarına esir olanlar,
    her gün aynı yolları yürüyenler,
    Ufuklarını genişletmeyen ve değiştirmeyenler,
    Elbiselerinin rengini değiştirme riskine bile girmeyenler,
    veya bir yabancı ile konuşmayanlar,
    Yavaş yavaş ölürler
    İhtiraslardan ve verdikleri heyecanlardan kaçınanlar,
    tamir edilen kırık kalplerin gözlerindeki pırıltıyı görmek istemekten kaçınanlar
    Yavaş yavaş ölürler
    Yavaş yavaş ölürler
    Aşkta veya işte bedbaht olup istikamet değiştirmeyenler,
    Rüyalarını gerçekleştirmek için risk almayanlar,
    Hayatlarında bir kez dahi mantıklı tavsiyelerin dışına çıkmamış olanlar.
    Yavaş yavaş ölürler
    PABLO NERUDA

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

BuZuL bunu yazdı:
    ahanda sonuna kadar hem okudum hemde pc ye kapakladım çok güzel bi döküman olmuş sagolasın ben bunu kullanacağım yeri iyi biliom :D

Aman kullanmadan önce Editle :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek

İmran yeğenim bu zamana kaar 5000 yıllık soyu olan insanların arasında ezilmeden, sana kötü gözle bakılmadan yaşadın bundan sonra da ne bunu inkar et ne de abuk subuk şiirlerle cevap ver. Unutma ki Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşıyorsun. Bizim kurduğumuz şirketlerle internete giriyorsun. Götü yiyorsa barzani sağlasın kızıltepeye adsl.. Senin herşeyine koşan, seni ezdiremeyen bu millete sırtını bu şekilde hiç bir Kürt dönemez. Kanmayın bu oyunlara! İnkar ettiğin şey senin sırtını sıvazlayan adamların tarihidir. Sen istesen de istemesen de öyledir

Toplam Hit: 16235 Toplam Mesaj: 85