folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Tarihin En Büyük Lideri Hz. Muhammed

Tarihin En Büyük Lideri Hz. Muhammed

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    FARKLI din, kültür ve milletlerin bir arada yaşadığı Rusya Federasyonu`nda 20 milyondan fazla Müslüman var. Rusya Anayasası`na göre Ortodoks Hıristiyanlık, Yahudilik ve Budizm`le birlikte resmi din olarak kabul edilen İslamiyet hakkında Rus halkının büyük çoğunluğu olumlu düşünceye sahip. Hafta sonu okullarda din eğitim imkanı, ilahiyat fakülteleri, üniversitelerde başörtüsü serbestisi, helal gıda uygulaması ve daha onlarca özgürlüğün olduğu ülkede Hz. Muhammed`in (asm) doğum günü de büyük bir coşku ile kutlanıyor. Mevlit Kandili münasebeti ile konuşan Rus entelektüeller, Hz. Muhammed (asm) hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte Rusların gözü ile son peygamber Hz. Muhammed (asm):

Rusya Dışişleri Bakanlığı Özel Elçisi Veniamin Popov: `Hz. Muhammed (a.s.m.) 622 yılında Medine anlaşmasını yapan büyük insan, büyük diplomat ve büyük liderdi. Bu sadece bir anayasa örneği değildi, öğrenilmesi gereken bir sosyal, toplumsal anlaşma idi.`

Zavtra Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Prohanov: `Onun getirdiği Kur`ân`daki adalet ilkelerine hayranım. Bu adalet sadece insanlar, toplumlar, devletler arası ilişkileri değil, insanla taşlar, hayvanlar ve diğer varlıklar arasındaki ilişkileri de kapsıyor.`

Rusya Toplum Odası Başkanı Maksim Şevçenko: `Hz. Muhammed (asm) peygamber dünya tarihinin en önemli reformcusu, dinî lideri ve siyasetçisidir. O tarihin son peygamberi. Onun aracılığıyla gönderilen sözler haktır. Milyarlarca insan için o korkunç mahkemenin peygamberidir. Müslüman olmayanlar, diğer insanlar için de dünyanın en önemli insanlarından biridir. Eğer bir zamanlar Bizans ve Fars dünyasının dev uygarlık merkezlerinden kopmuş Arap çöllerinde bir insan ortaya çıkıyor, getirdiği mesajlar sadece arkadaşlarını değil, bütün insanlığın kalbini fethediyorsa ve dünyasını değiştirebiliyorsa o zaman burada çok ciddî bir olay söz konusu.`

Rusya Dışişleri Bakanlığı Özel Elçisi Veniamin Popov: `Hz. Muhammed (asm) peygamber, 622 yılında Medine anlaşmasını yapan büyük insan, büyük diplomat ve büyük lider idi. Bu sadece bir anayasa örneği değildi, bu öğrenilmesi gereken sosyal, toplumsal anlaşma idi. Ayrıca burada özellikle tüm eşit haklara dayalı olarak diğer dinlerle karşılıklı ilişkilerin bütün ilkeleri konusunda net bilgiler veriliyor. Bu öğrenilmesi gereken büyük bir doktrin. Hz. Muhammed (asm) tarihten silinmeyecek büyük bir insan. 1.5 milyar insan şu anda onun öğretilerini takip ediyor.`

Rusya`nın en ünlü ve başarılı Kalp Cerrahı Renat Akçurin: `Gençliğini ve olgunluk dönemini aştıktan sonra 40 yaşında bir hakikati bütün insanlara ulaştıran ve arkasından yüzlerce milyon insanın gelmesini sağlayan bir peygamber saygıyı hak ediyor. Hz. Muhammed`in (asm) gelecek nesillerin korunması ve çocuk terbiyesi ile ilgili değerlendirmelerini saygı ile karşılıyorum.`

Gazeteci ve siyaset bilimi uzmanı Şamil Sultanov: `Ben Müslümanım. Hz. Muhammed (asm) benim için insan-ı kamildir. Hem ahlaken, hem bilmen, hem fikren örnek almamız gereken bir rehber. Rusça`da bir deyim vardır; `tüm zamanların insanı`. İşte bu Hz. Muhammed (asm) için geçerli.`

Zavtra Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aleksandr Prohanov: `Hem Hz. İsa, hem de Hz. Muhammed (asm) peygamber, mecazi anlamda farklı seslenme borularını seçen bir tek Tanrı`nın temsilcileriydi. Hz. Muhammed`in (asm) getirdiği Kur`an`da var olan adalet ilkeleri beni hayran bırakıyor. Hz. Muhammed (asm), adaleti evrensel bir ülke olarak kabul ediyor. Hz. Muhammed`in (asm) adalet anlayışında insanlar, toplumlar ve devletlerarasındaki ilişkiler tanımlanmıyor. Onun adalet anlayışı insanla taşlar, hayvanlar ve diğer varlıklar arasındaki ilişkileri de kapsıyor. Sanırım şimdi küresel kriz döneminde bu adalet anlayışı güncel bir konu. Her şey paramparça.`

Televizyon ve radyo sunucusu Anton Komolov: `Muhammed (asm) peygamber, bence boş bir insan olması mümkün değil çünkü onun öğretilerini 1.5 milyar gibi büyük bir kitle takip ediyor. Hele bu zamana kadar ki bütün Müslümanları saymaya kalkışırsanız çok önemli bir rakam ortaya çıkıyor. Bunun önemli bir anlamı var.`

Sovyetler Birliği Futbolu`nun ünlü kalecisi Renat Dasayev: `Muhammed (asm) peygamber, hayatta olduğu dönemde kendisine gönderilen Yüce Kur`an`ın öğretilerinin yüz milyonlarca insanın okumasını başaran bir yüce bir insandır.`

Dünyaca ünlü çocuk doktoru Leonid Roşal: `Muhammed (s.a.s) Peygamber`in çok zor ve ağır bir hayat yaşadı. Hedefine zorlukları, acıları ve üzüntüleri aşarak ilerledi.`

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    Bunlar sadece onların fikri.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SucH
    SucH's avatar
    Erkek
    Ruslar bile anladı bi biz anlayamadık.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

SucH bunu yazdı:
    -----------------------------

örnek verirmisin neden anlayamadık?

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Adanedhel
    Adanedhel's avatar
    Erkek
    gfb_soldier bunu yazdı:

SucH bunu yazdı:

örnek verirmisin neden anlayamadık?

biz hala atatürkçülükle din düşmanlığını müslümanlıkla fetoculuğu karıştırıyoruz..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thicksinch
    Thicksinch's avatar
    Erkek

Mylitta bunu yazdı:

diyerek benimsemedigin fikirleri kucuk gorme kokusunu yayiyorsun ki bu da her ne fikirde olursan ol yanlis bir tutum.

Egil! Hicbirsey olmeden yeralti degil!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Mylitta bunu yazdı:

2. Enis olma yolunda ilerliyorsun, provakatörlük başına iş açacak senin, demedi deme ...

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    Hz. Muhammet hakkında onunla aynı dini paylaşmayan insanlarda böyle şeyler duymak gerçekten çok mutlu ediyor insanı

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı:

Mylitta bunu yazdı:

2. Enis olma yolunda ilerliyorsun, provakatörlük başına iş açacak senin, demedi deme ...

emirreis bu provakatörlük değil. bunlar sadece onların fikri. 10-20 tane rus Hz. Muhammed tarihin en büyük lideriridir

Diyor diye öyle olması gerektiğini sanmıyorum. Benim fikrime görede tarihin en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk'tür.

O rusların buda benim fikrim.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

"Resulüm! Biz seni alemlere rahmet olarak gönderdik." (Enbiya: 107)

All is well
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Mylitta bunu yazdı:

emirreis bu provakatörlük değil. bunlar sadece onların fikri. 10-20 tane rus Hz. Muhammed tarihin en büyük lideriridir

Diyor diye öyle olması gerektiğini sanmıyorum. Benim fikrime görede tarihin en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk'tür.

O rusların buda benim fikrim.

Ben sadece bu konu için demedim, yaptığın yorumlar başkalarının düşüncelerine hakaret veya saldırı niteliği taşıyor. Senin gibi yeni yetmelerin bir sivrilmek içi yaptığı yorumlara ayar oluyorum. Ben o kadar anlayışlı bir insan da değilim, sadece uyarı...

.
Toplam Hit: 15913 Toplam Mesaj: 149