folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tesadüf Saçmalığı

Tesadüf Saçmalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Sadece bu konu için demiyorum.İnsanoğlu dünyanın başından beri izah edilemeyen herşeyi görünmez bir güce(yaratıcı) bağlamıştır.Örneğin şimşekler.

İlk zamanda insanlar şimşeği Tanrı kızdığı zaman ortaya çıkan bişey olarak düşünmüştür çünkü izah edilemiyordu ve hemen görünmez bir güce bağladılar.

Daha sonra yağmur bazı inançlarda Tanrı'nın göz yaşları sonucunda oluşan bişey olarak nitelendirilmiştir.

Fakat gel gelelimki bilim ilerledikçe insanların kafalarındaki tozlar kalktıkça bunların ne sebeble ve nasıl ortaya çıktığı izah edilmeye başlamıştır ki bu konuda böyle bişeydir.Şuanki matematik ile o dizilimi açıklayamıyosunuz belki ama ileride oda çürütülecek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek
    tmm hocam bu konuyu detaylara bindirip ortamı boğmak istemiyorum.. verdiğin link taraflı bi siteden bu arada bunuda hatırlatırım. Olaya objektif bakma olayını korumanıda isterim. Diğer örneklere ne diyorsun..

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    -----------------------------

Evrim , biyoloji , dna , molukuler biyoloji konular hakkinda zerre bilgisi olmayan harun yahya gibi adamlar icin elbette sacmalik olacaktir.Adamin ara gecis formundan anladigi yarisi at , yarisi insan olan form :) Yani fikir sahibi olmadan bilgi olunmaz.Evrimi acip okumadan , lan insan gelmisiz a.q . Haha benim atam maymun degil lan gibi boyle cahil bir duruma dusmemek gerekir. Herseyden onemlisi Evrim kuramina inanip inanmama meselesi degildir.Eger Evrim kuramini kabul etmiyorsaniz veya savunuyorsaniz kendinizi o konuda guclendirmek bilgilendirmektir.Buda en iyi okumakla gecer ha okurkende okudugunuz kaynaklarin ne derece bilimsel olup olmadiginida arastirmak gerekir.Klavuzu harun yahya olanin bilim cizgisinde isi olmaz.Evrim'i elestiren bilimsel birseylermi istiyorsunuz gidin bir kitapciya "Richard Lewoncin'in Uclu Sarmal" kitabini alin.Tubitak yayinlarindan cikti , 3-4 ytl birsey.Evrim hakkinda fikir sahibimi olmak istiyorsunuz gidin bir kitapciya "Richard Dawkins - Kor Saatci" kitabini alip okuyun.Sonra Darwin'in turlerin kokenini incelyebilirsiniz.Sonra cesitli birsuru kaynak var , ansiklopediler var "evulation" gibi.Yani savundugunuz veya karsi ciktiginiz fikre atis yapmadan once cephaneniz saglam olsun.Birde bilimsel bir konuyu bilimsel cizgide tartisin.

Dipnot: Richard Dawkins'in Evrim'i savunan ve ornekleyen ve dunyaca unlu kitabi Kor Saatci 2008 yilindan beri basimi Tubitak tarafindan durdurulmustur.Birkac defa Tubitak'a neden yeni basim yapilmadigini sormama ragmen herhangi bir cevap alamadim.

Selçuk abi ben maymundan geldiğimize karşıyım :))

Adnan Hoca'yla alakası yok konumuzun bir vatandaş olarak soruyorum :D

Önerdiğin kitapları okumadım sadece türlerin kökeni kitabından alınmış bi kaç makaleye baktım.

Ben bunu merak ediyorum abi. Sen okudun ve inandınsa, abi madem maymundan gelmişiz niye araform yok harbiden? Sadece niye yok cevabını istiyorum abi. Konu dönüp dolaşmasın :|

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bir hatirlatma yapmak istiyorum.Eger bir tartisma yapacaksaniz , bazi arkadaslar o zaman madde neyden olustu.Protein neyden olustu, amino asit neyden olustu gibi sonsuz paradigmali sorulara yoneliyorlar.Bu bilimsel bir taban degildir.Adam sana inandigin Tanri neyden olustu sorusunu sorar.Sende o var edilemez o hep vardi dersen.Evrimcide sana madde var edilemez madde hep vardi diye bir dogma sunar ki akli basinda hicbir evrimci bunu yapmaz.Zaten evrimi okuyup anlayan birisi direk olarak cikis noktasina bakmaz.Zaten eldeki verilere gore ilerleyerek o cikis noktasinin ne oldugunu arayip bulma eylemindedir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasattt
    hasattt's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    Evrim , biyoloji , dna , molukuler biyoloji konular hakkinda zerre bilgisi olmayan harun yahya gibi adamlar icin elbette sacmalik olacaktir.Adamin ara gecis formundan anladigi yarisi at , yarisi insan olan form :) Yani fikir sahibi olmadan bilgi olunmaz.Evrimi acip okumadan , lan insan gelmisiz a.q . Haha benim atam maymun degil lan gibi boyle cahil bir duruma dusmemek gerekir. Herseyden onemlisi Evrim kuramina inanip inanmama meselesi degildir.Eger Evrim kuramini kabul etmiyorsaniz veya savunuyorsaniz kendinizi o konuda guclendirmek bilgilendirmektir.Buda en iyi okumakla gecer ha okurkende okudugunuz kaynaklarin ne derece bilimsel olup olmadiginida arastirmak gerekir.Klavuzu harun yahya olanin bilim cizgisinde isi olmaz.Evrim'i elestiren bilimsel birseylermi istiyorsunuz gidin bir kitapciya "Richard Lewoncin'in Uclu Sarmal" kitabini alin.Tubitak yayinlarindan cikti , 3-4 ytl birsey.Evrim hakkinda fikir sahibimi olmak istiyorsunuz gidin bir kitapciya "Richard Dawkins - Kor Saatci" kitabini alip okuyun.Sonra Darwin'in turlerin kokenini incelyebilirsiniz.Sonra cesitli birsuru kaynak var , ansiklopediler var "evulation" gibi.Yani savundugunuz veya karsi ciktiginiz fikre atis yapmadan once cephaneniz saglam olsun.Birde bilimsel bir konuyu bilimsel cizgide tartisin.

Hocam malesef olaya bilim değil din açısından bakılıyor, bilim insan topraktan gelmiştir dese ve din maymundan gelmiştir dese kim bilir toprakla ilgili neler söyleyeceklerdi...

Akıllı bir insan topraktan canlı oluşmayacağını bilir, eğer mucize olarak inanıyorsanız allah yapmış diyorsanız başka, ozaman bilimsel platformda tartışmayın. Herkesin inancı kendine deyip geçin.

Tüm Evrim karşıtlarına söylüyorum, bana açıklayın insanın topraktan nasıl oluştuğunu, hangi aşamalardan geçtiğini, ne tür sentezler olduğunu.. Açıklayamıyorsanız ikide bir yarısı kuş yarısı sürüngen olan hayvan fosili göstermesini beklemeyin bilim adamlarının..

E=mc2 ise F=m.a dır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Abicim maymundan gelmedigimiz icin yok :D Ortak ata nedir onuda arastir.Zaten ara gecis formu denilen form olarak yarisi at yarisi insan , yarisi goril yarisi insan birseyler aramayin.Ve okurken dini inanclarinizi bir koseye birakarak okuyun.Sen orada oku arastir onyargisiz sekilde.Sonra git inancinin gerekliligini yerine getir.Evrim senin inancinla ugrasmazki.Bilim yapiyorsunuz , bilimsel bir konuyu ogreniyorsaniz nasl yaklasmaniz gerektigine dikkat etmeniz gerekir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    Abicim maymundan gelmedigimiz icin yok :D Ortak ata nedir onuda arastir.Zaten ara gecis formu denilen form olarak yarisi at yarisi insan , yarisi goril yarisi insan birseyler aramayin.Ve okurken dini inanclarinizi bir koseye birakarak okuyun.Sen orada oku arastir onyargisiz sekilde.Sonra git inancinin gerekliligini yerine getir.Evrim senin inancinla ugrasmazki.Bilim yapiyorsunuz , bilimsel bir konuyu ogreniyorsaniz nasl yaklasmaniz gerektigine dikkat etmeniz gerekir.

Aristonun sınıflandırmasını öğrenmiştim lisedeyken.

Sınıflandırma filan yapmıştı. Mesela kedigillerden leopar ile aslan aynı ortak atadan geliyor diye biliyorum. Yanlışım olabilir.

Din konusuna gelince cidden şu an objektif bakıyorum olaya. Şimdi bu iki hayvanın ortak atası atıyorum diyelim ki kaplan. Peki nerde kaplandan leopara geçince hayvan arada birşey kalmadı mı yani birden bire hokuz pokus gibi mi oldu :S

Ben evrime inanmak istiyorum abi. Bu aradaki yaratıkları göreyim inanacağım. 

Ha evrim farklı birşeyse. Mesela kutuptaki ayının post renginin beyazlaşması filan belki inanırım. Ama maymun ayı insanın bi atadan geldiğine inanmam :|Adaptasyon gibi bişey yani.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bak simdi soyledigin sey turlesme konusu ve cok uzun yillar suren bir olay.Yani leopar bir sabah uyandiginda leopr olmadi , yada leopar bir sabah uyandi aslan olmadi.Olaya boyle yaklasmaman gerekir.Simdi bu konuda oncelikle ilkokul seviyesinde Evrim'i ogrenmek gerekir.Buradaki ilkokul seviyesinde derken bende gectim o asamadan.Yani Evrim leopar'in bir sabah at olmasi demek degildir.Bu tarz noktalarda basit bir sekilde meslegi bankaci olan bir adamin bile alip okudugunda haa evrim boyle birseymis diyebilecegi "Kor Saatci" kitabini ilkokul egitimi olarak alip okumalisin.Sonra daha ileri ve teknik kitaplarla karsilasirsin o zaman kafanda dahada netlesir olay.Yani harun yahya falan verip veristiriyor ama Evrim'e farkli pencereden bakarak destekleyen arastiran ilahiyatci insanlarda var.Ve harun yahya ve ekibinin yaygara kopardigi gibi evrim bitti curudu , dunya kabul etmiyor gorusude kulliyen yalandir.Bugun Iran bile evrim'i okuyup arastiran bir ulke nedense bizim ulkemizde Evrim'i engel olarak goruyorlar.Neyse fazla vaktim yok sonra devam ederim ama once Evrim kuramina yaklasirken Evrim'in tam olarak ne oldugunu ne olmadigini kavrayabilmen icin "Kor Saatci" kitabini alip oku.Kitapcilarda zor bulursun basimi yapilmiyor 2008 de durdu.Sahaflarda veya internetten bakarsan 2.el falan bulursun.

Yukaridaki postlarda belirttigim Uclu Sarmal kitabinida alip karsi gorus vari okuyun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    "Enki'nin Kayip Kitabi"ni okuyun arkadaslar, Sumerler, tabletlerinde anlatmislar bildiklerini....

Shaban Interactive Pro.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Evrimi bitirmiş arkadaş helal.

Okumadan bilmeden aptal saptal yorumlar.

Şurda adam gibi bilimsel bir konu açın(artık evrimciler açsın lütfen) tartışalım. Neymiş zar atmış gelmemiş.

Şu çakma din forumlarına çevirdiniz resmen.

Biri konu açıyor böle böle ötekiler ezbere yazıyor şöle şöle... 

He is finding himself.
Toplam Hit: 8796 Toplam Mesaj: 82