folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tesadüf Saçmalığı

Tesadüf Saçmalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Kafirimam hoja

sen ilahiyatçı mısın ki evrime inanmak ateist yapmaz diyosun.Kaldı ki ilahiyatçı olsan da farketmez.Tahmin ediyorum ömründe 1 kere Kur'an-ı Kerim i  açıp okumamamışsındır.Herkesin bildiği üzere Kur'an daki kesin hükümlerden herhangi bir hükmü kabul etmemek doğrudan imanın gitmesine sebep olur Kafir yapar.Mesela "ben Kur'anda başörtüsü takılması konusunda bir şey görmedim" diyen biri açık bir farzı inkar etmiştir ve dinden çıkar.Çünkü başörtüsü icma-i ümmetle sabittir ve farzdır.Aynı şekilde Kur'andaki ayetlerde bildirildiği gibi insan topraktan yaratılmış ve ona ruh üfürülmüştür.

O'dur ki, sizi topraktan, sonra bir damla sudan, sonra bir alak'tan (embriyo) yarattı; sonra sizi bir bebek olarak çıkarmakta, sonra güçlü (erginlik) çağınıza erişmeniz, sonra da yaşlanmanız için size (belli bir ömür vermektedir). Sizden kiminin daha önce hayatına son verilmektedir; adı konulmuş bir ecele erişmeniz ve belki aklınızı kullanmanız için (Allah sizi böyle yaşatır). Dirilten ve öldüren O'dur. Bir işin olmasına hükmetti mi, ona yalnızca: "Ol" der, o da hemen oluverir. (Mümin Suresi, 67-68) 

Bu ayette açıkça topraktan yaratıldığımızı (Hz.Adem(as)'ın) bildiriyor.İnanmayan kafir olur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

hiçbir postu okumadan yazıyorum,

evrime inanmaktan kasıt nedir ?

tırtıl - koza - kelebek ==> bu bir evrim değil midir nedir ?

evrim inkar edilemez, ama hangi şartlar altında, hangi şartlardan sonra, vb gibi sorularla kısıtlandırılmalıdır belki; o da herkesin tartıştığı kısım...

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

ats30 bunu yazdı:
    -----------------------------

Kafirimam hoja

sen ilahiyatçı mısın ki evrime inanmak ateist yapmaz diyosun.Kaldı ki ilahiyatçı olsan da farketmez.Tahmin ediyorum ömründe 1 kere Kur'an-ı Kerim i  açıp okumamamışsındır.Herkesin bildiği üzere Kur'an daki kesin hükümlerden herhangi bir hükmü kabul etmemek doğrudan imanın gitmesine sebep olur Kafir yapar.Mesela "ben Kur'anda başörtüsü takılması konusunda bir şey görmedim" diyen biri açık bir farzı inkar etmiştir ve dinden çıkar.Çünkü başörtüsü icma-i ümmetle sabittir ve farzdır.Aynı şekilde Kur'andaki ayetlerde bildirildiği gibi insan topraktan yaratılmış ve ona ruh üfürülmüştür.

O'dur ki, sizi topraktan, sonra bir damla sudan, sonra bir alak'tan (embriyo) yarattı; sonra sizi bir bebek olarak çıkarmakta, sonra güçlü (erginlik) çağınıza erişmeniz, sonra da yaşlanmanız için size (belli bir ömür vermektedir). Sizden kiminin daha önce hayatına son verilmektedir; adı konulmuş bir ecele erişmeniz ve belki aklınızı kullanmanız için (Allah sizi böyle yaşatır). Dirilten ve öldüren O'dur. Bir işin olmasına hükmetti mi, ona yalnızca: "Ol" der, o da hemen oluverir. (Mümin Suresi, 67-68) 

Bu ayette açıkça topraktan yaratıldığımızı (Hz.Adem(as)'ın) bildiriyor.İnanmayan kafir olur.

Kuran'ı defalarca hatmettim :)

Bir başka yerinde de diyor ki ;

Nuh
    (14) Oysa O, sizi bu aşamaya kadar aşama aşama yaratmıştır. 

Şimdi sen bu aşamayı da bebeğin rahme düşmesi , cenin olması , embriyo olması , fetüs olması olarak değerlendirirsin

Ama bu sözcük içi boş bir balon adeta ne koyarsan koy sığar ...

Yorum getirme o yüzden bence

:)

O da yok.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

ats30 bunu yazdı:

insan topraktan yaratılmış ve ona ruh üfürülmüştür.

Ha bi de , aman dikkat et de fazla üfürme ats 'Hojam'

O da yok.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kısır döngülere saplanmışsınız kurtulamıyorsunuz bir türlü..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Yeah bunu yazdı:

evrim inkar edilemez, ama hangi şartlar altında, hangi şartlardan sonra, vb gibi sorularla kısıtlandırılmalıdır belki; o da herkesin tartıştığı kısım...

Evrim kasıt bir canlının başka bir canlıdan dolayısıyla insanın maymundan geldiğini iddia ederse herkes buna katılır ama gülmekten :)

bahsettiğin tırtıl - koza - kelebek örneğinde evrime kanıt gösteremezsin.Çünkü evrim çok uzun yıllardaki genetik değişimlerle bir canlının tamamen başka bir canlıya dönüştüğünü iddia eder.Örnekteki tırtıl şekil değiştirir yani eğer hayvanın ruhunu inceleme imkanımız olsaydı tırtıl ve kelebek aynı canlıdır diyebiliriz.Bu başkalaşımdır başka bir şey değil.

Edit: Kafirimam hoja iddiana yorum yazmak iddianı ciddiye almak olacağından yorum yazma ihtiyacı görmedim.

Kafirimam hoja hangi "Hiçbir evrimci" den bahsediyorsun.Madem size göre maymun dan gelmedik peki biz armuttan mı geldik ? Hoca her yazdığın yazıda batıyorsun tıpkı geçmişin gibi.Bence uzatma.

+ Harun Yahya ile herhangi bir ilişkim bağlantım yok.Yani illa her evrim karşıtı Harun Yahya nın yanına gidip mürid olması mı gerekiyor.Sizin zihniyetiniz bu mu ?

Değerli vaktimi sana cevap yazarak harcadığım için kendimden utanmaya başladım.Allah sonumuzu hayır etsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

ats30 bunu yazdı:

Yeah bunu yazdı:

Evrim kasıt bir canlının başka bir canlıdan dolayısıyla insanın maymundan geldiğini iddia ederse herkes buna katılır ama gülmekten :)

bahsettiğin tırtıl - koza - kelebek örneğinde evrime kanıt gösteremezsin.Çünkü evrim çok uzun yıllardaki genetik değişimlerle bir canlının tamamen başka bir canlıya dönüştüğünü iddia eder.Örnekteki tırtıl şekil değiştirir yani eğer hayvanın ruhunu inceleme imkanımız olsaydı tırtıl ve kelebek aynı canlıdır diyebiliriz.Bu başkalaşımdır başka bir şey değil.

Evrim hakkında sadece Harun Yahya'dan okudugunu fazla belli ediyorsun .

Hiç bir evrimci biz maymundan geldik demez

İnsanlarla maymunlar evrimsel kuzenlerdir ve biyoloji de de aynı canlı grubuna dahildirler :)

(Bkz. http://tr.wikipedia.org/wiki/Primat )

Promisiyenler ( Ön Maymunlar )

||

Maymunlar

|  |  |

İnsansı Maymunlar  --- [ Adaptasyon , Doğal Seçilim ve hatta Mutasyon ] --- İnsanlar

O da yok.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

ats30 bunu yazdı:

Yeah bunu yazdı:

Edit: Kafirimam hoja iddiana yorum yazmak iddianı ciddiye almak olacağından yorum yazma ihtiyacı görmedim.

Sen şuna yeterli bilgi birikimim yoktu o yüzden yazamadım desene

O da yok.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

İyi bak burda uydurmaca kandırmaca yok :)

O da yok.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Kafirimam

iddia ettiğin şekilde eğer mutasyonlarla değişe değişe oluştuysa canlılar iki tür arasında Harun Yahya nın da söylediği gibi ara geçiş formları olmak zorundadır ve şu ana kadar evrimcilerin gösterebildiği 1 tane bile ara geçiş formu fosili yoktur.Gösterdikleri fosillerin tamamının sahte olduğu ortaya çıkmıştır.Ayrıca Yiğit Bulut un programında yerli evrimciler ara geçiş formlarının olmadığını iddia ederek evrim görüşü içinde çelişkiye düşmüşlerdir.

Ayrıca evrimcilerin iddia ettiği gibi mutasyonlar canlıları başka bir türe dönüştürseydi

Bak ateizmecevap sitesinde adam ne diyor.

Mutasyonlar, oluşumları ile nedensel olsalar bile, etki ettikleri yapıda meydana getirdikleri işlevsel değişiklikler tamamen tesadüfidir.
    Daha açık bir ifade ile aşırı radyasyon nedeni ile canlıda mutasyon gelmesi muhtemeldir, ancak bu mutasyon sonucunda meydana gelen gelişmenin ne olacağı bilinemez. Mutasyonun kaynağı radyasyon diye radyasyon ile ilgili bir mutasyon oluşacak diye bir kaide yok. Dolayısıyla mutasyonların meydana getirdiği değişimler, mutasyonların gerçekleşmesine neden olan etmenlerden bağımsızdırlar.

Evrimin hızının yegane bagımlı olduğu değişken Mutasyonların frekansıdır. Eğer mutasyonlar çok sık görülüyorsa evrim de o derece hızlıdır... Ne kadar yavaş görülüyorsa o derecede de yavaştır.

Evrim; Canlılar üzerinde meydana gelen mutasyonların ve bu mutasyonlar arasından doğal seçilim aracılığı seçilen faydalı mutasyonların birikimi ile gelişen bir süreçtir. Ancak biz biliyoruzki mutasyonlar çok büyük bir oranda zararlıdır. Çok az bir kısmı faydalı veya nötrdür. Herhangi bir canlıdaki herhangi bir yapının gelişmesi için aynı mutasyonun aynı noktaya defalarca isabet etmesi gerekmektedir. Mesela filin yeterince gerideki bir atasının hortumu yoktur. Ancak fillerdeki hortum evrim yolu ile oluşmuştur.

Filin hortumu kaç mutasyon sonucu bugünki haline gelmiştir? Tabii bunu bilmemiz mümkün değil. Ama ben buna sembolik bir rakam vereceğim... Her bir mutasyonun, filin hortumsuz atasından sonraki her bir atanın burnunu 1mm uzattığını kabul edeceğim. Bugün bir filin hortumunun uzunluğunu 1,2m kabul etsek (bilmiyorum ama rakam önemli değil) bu toplamda; aynı mutasyonun aynı noktara tam 1200 sefer isabet etmesi anlamına gelmektedir. Şimdi bu durumun olasılıksal hesaplarını yine sembolik olarak yapalım.

Filin hortumsuz ilk atası zamanında dünyadaki canlı türü sayısı 1 milyon olsun...
    Hesabımızı kolaykaştırmak adına her canlı türünde eşit sayıda birey olduğunu kabul edelim.
    Atıyorum her türde bir birey toplamda 1 milyon tür ve 1 milyon birey olsun...
    Bunlardan birisi de filin hortumsuz atası...
    Yine atıyorum olası 100 çeşit mutasyon olsun...
    Bunlardan biri de burunun uzamasına neden olan mutasyon.

Şimdi bu 100 çeşit mutasyondan burunun uzamasına neden olan mutasyonun bir canlıya isabet etme olasılığı 100 de birdir. Ancak dünyamızda 1 milyon canlı olduğuna göre bu mutasyon her 100 canlıda bir görülmüş olmalıdır. Ancak bu canlılardan birinin fil olması ihtimali ise sadece milyonda birdir. Bu durumda 10 bin canlıda bu mutasyon görülmüştür ve bu canlılardan birisi de fildir diye kabul edelim. Esasında mutasyon çeşitliliği ne kadar çok olursa olsun bunlardan burun uzaması ile ilgili olanının bir file isabet etmesi yine de olasıdır. Yalnız bura da olasılık ihtimallerini zora sokan durum bu ihtimalin tam 1200 sefer aynı canlıya isabet etmiş olmasıdır.

Ben olabilirlik açısından bakıldığında, 1200 sefer aynı mutasyonun, aynı canlının, aynı yapısına isabet edebilmesine de karşı çıkmıyorum. Karşı çıktığım nokta şurası;

Yeryüzünde filden başka 1 milyon canlı daha yaşamaktadır. Bu mutasyon olasılıksal olarak her gerçekleştiğinde filden başka 10 bin canlıya daha isabet etmiş olmalıdır. Diyelimki bu 10 bin canlıdan %99 u için burun uzaması mutasyonu çeşitli nedenlerden dolayı zararlı ve doğal seçilim basamağını geçemiyor. Ama hala elimizde burnu aynı fil gibi hortuma dönüşmüş olası gerekn 100 adet daha canlı olması gerekiyor... Fakat bugün hayvanlar alemine bakıyoruz, filden başka hortumlu bir canlıya rastlayamıyoruz, ona en yakın canlı olarak karıncayiyen ve fındık kurdu geliyor aklıma ki filin hortumundan son derece farklı bir yapıya sahip. Hatta onlarınkine hortum bile diyemeyiz, çünki onların uzayan yapısı burunları değil ağızlarıdır... Bir çeşit gaga diyebiliriz en fazla...
    Tabii birde insanlar arasında hortumları olanlar vardır.. (Uzan ailesi, demirel sülalesi vs...) Bu evrimi neresinden tutarsam tutayım, elimde kalıyor...

Toplam Hit: 8792 Toplam Mesaj: 82