folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tesadüf Saçmalığı

Tesadüf Saçmalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

evrime inandıgınızda dinden çıkmazsınız hacı :) biraz korkusuz yaklaşın olaylara. ayrıca insanın topraktan yaratıldıgını direk olarak öyle algılamakta garip. yani canlı formlarının topraktan suya gidip gitmedigini bilemezsin. bu milyonlarca yıl öncesinin bir olayı ve hata payı bırakında olsun...

ayrıca insan topraktan yaratıldıgı için evrim saçmadı diyen arkadaşlar sorum size. Cin içinde dumansız ateşten yaratılmış denir. Hiç düşündünüz mü lan ne alaka diye?

ateş dedigin 2 şeyden oluşur. Isı ve Işık. dumansız = ısısız. yani ışık. cinlerinde ışık oldugunu biliyorsunuzdur umarım enerji huzmeleri yani. zaten görememizin sebebide bu. einstein ın kuramıda vardı yanlış hatırlamıyorsam ışık hızına ulaşan cisim boyut değiştirir diye. herneyse.

dogal seçilim kesinlikle vardır bunu inkar etmek saçmalık. evrimde katılmadıgınız noktalar olabilir ama pek ala bu noktaları göstererek sorularınızı sorabilirsini, 'şu zarı attım şu kemik oluştu' tarzı pek hoş değil :)

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Biyoloji dna gen hakkında bilgisi olmayan insan "Adnan Oktar" demek biraz haksızlık değilmi.

hazırladığı veya hazırlattığı birkaç belgeseli izlemiş olsa gerek.

biraz ironi yapalım..

şu insan maymun ilişkisindede  bir hata var,biz maymundan gelmedik .

maymunlar bizden geldi cahil kaldılar ve evrime uğradılar becerileri azaldı beyinleri küçüldü ..

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Elinize bir zar alıp attığınızda o zarın 4 gelme ihtimali altıda birdir.

İki zarı aynı anda atsak, ikisinin de 4 gelme ihtimali 36’da birdir.

İki zarı iki defa atıp her ikisinde de iki zarın 4 gelme ihtimali ise 1296’da birdir.

Dört defa peş peşe attığımızda her iki zarın da her defasında 4 gelme ihtimali ise 1679616'da birdir.

İki zarın dört defa peş peşe 4 gelme ihtimali bir milyon altı yüz yetmiş dokuz bin altı yüz on altı da bir ise, bir hayvandaki yüzden fazla kemiğin birbirine uygun olarak gelme ihtimali acaba kaçta kaçtır?

Bir de o hayvanların sayısını düşünelim. Bütün hayvanlarda kemiklerin ayrı şekilde dizilme ihtimali kaçta kaçtır?

Eğer bu dizilişlerin Allah tarafından yapıldığını kabul etmez ve kör tesadüfün eline verirsek asla bu intizamı izah edemeyiz. Zira kemiklerin bu şekilde dizilişi milyarlarca ihtimalden bir ihtimal bile değildir.

Adminlerim , şeyhlerim dini konular açmayı yasaklayalım artık şimdi ben bu adamın ağzının payını vericem sonra yine ölüm tehdidi alıcam ama :)

O da yok.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

infernaL bunu yazdı:

Harun yahya 2 "hayvan yahya" birde sen çürüttün evrimi hadi beyler yokmu daha çürüten

Çürüttüm Gitti. :) Rastlantısal Varoluş yatmıyo kafama.

Ustam zaten evrim rastlantısal varoluş değildir.. 

Sana şimdi evrim hakkında hiç bişey okudun mu desem ya hiç okumamışsındır ya da Harun Yahya saçmalıklarını okumuşsundur büyük ihtimal ...

Evrimi bir de evrimcinin kaynağından oku , dinden çıkmazsın merak etme ...

Ama sana burada özetle şunu söyleyebilirim saygıdeğer abicim

Evrim rastlantısal varoluş değildir :)

Doğal Seçilimdir...

Adaptasyondur...

O da yok.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

KafirImam bunu yazdı:

Adminlerim , şeyhlerim dini konular açmayı yasaklayalım artık şimdi ben bu adamın ağzının payını vericem sonra yine ölüm tehdidi alıcam ama :)

Haklısın hacım 3-4 konumdan biri dinle alakalı son günler.

Kutsal olan ramazan ayı münasabetiyle böyle yazıları çok okumaya başladım. Arkadaşlarla da paylaşmak istedim hoşuma gidenleri.

Ama beni tanımıyosun. Kimseyi tehdit etmem ben :) Hele böyle derin konularda fikrime ters düştüğü için...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

KafirImam bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

infernaL bunu yazdı:

Harun yahya 2 "hayvan yahya" birde sen çürüttün evrimi hadi beyler yokmu daha çürüten

Çürüttüm Gitti. :) Rastlantısal Varoluş yatmıyo kafama.

Ustam zaten evrim rastlantısal varoluş değildir.. 

Sana şimdi evrim hakkında hiç bişey okudun mu desem ya hiç okumamışsındır ya da Harun Yahya saçmalıklarını okumuşsundur büyük ihtimal ...

Evrimi bir de evrimcinin kaynağından oku , dinden çıkmazsın merak etme ...

Ama sana burada özetle şunu söyleyebilirim saygıdeğer abicim

Evrim rastlantısal varoluş değildir :)

Doğal Seçilimdir...

Adaptasyondur...

Yok Canım kardeşim, Gayet Geniş İncelemelerde Bulundum ben.. Pek Çok Açıdan Konuyu irdeledim. Doğal Seleksiyon, Canlıların Korunma için Geliştirdiği İstemleri Dışında Gelişim Gösteren Ten Rengi Değişimi Ufalmalar Kısalmalar Uzamalar Olayında Haklısın...

Ancak Bir Canlı Soyunun Başka Bir Soy Canlı ile Karıştırılmasında Rol Oynayan Sözde Bilim Adamlarına Atıfen Söylemde Bulundum. Durum Budur Saygıdeğer Kardeşim.

DipNot: Hayvan Kardeşim iyi Biridir, Huyu Hususunda Kendisine Kefilimdir. Tehdit felan etmez, Ama Ağız Payı Konusunda Bence Sende Serin Girmelisin Konulara. Ağız payını Hakaret ederek değil Bilgimiz ile, Tecrübelerimiz ile Vereceğiz. Olay Budur Sevgili Kardeşim.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

hasattt bunu yazdı:

Siz doğa yasalarını ve evrimin ne olduğunu doğal seçilimi vs. düşünmeden yaklaşırsanız evet saçma gelir.

Mesela insanın kollarının bacaklarının kulaklarının gözlerinin tam dünya şartlarına göre yaratılmış olma ihtimali trilyonda bir olabilir ancak bunlar bir anda olmuş şeyler değildir.

Bu mükemmeliyete gelene kadar nice türler yok olmuştur.. Bu konuda geçen habertürkteki tartışmada çok güzel bir örnek verildi..

Mesela bir maymunun eline daktilo ve kağıt verirseniz bu maymunun tuşlara rastgele basarak şekspirin hamletini yazma ihtimali milyonda birdir.

Ancak maymun rasgele tuşlara bassa bile sadece doğru tuşa bastığında kağıtta harf çıkarsa eninde sonunda bu hamlet yazılır.

Doğa da böyledir, binlerce tür yetersizlikten dolayı yok olduktan sonra sadece doğru olan yeterli olan dizilimler yaşayabilmiş ve mükemmel türler oluşabilmiştir.

yoksa insan birden bire öyle fırlamış ve mükemmelmiş gibi bir önermeyi zaten evrimciler kabul etmiyor..

imzanın ne oldunu açıklar mısın çok merak ettim :) [Konuya tecavüz ettim galiba affola :|]

since 2005 // tbt
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

@Hayvan

@Shockman

Üstadlarım öncelikle 'ilk defa' seviyeyi bozmadan tartışabildiğimiz için çok teşekkür ederim . Böyle devam edelim

Hayvan abicim zaten sana demedim tehdit ediyosun diye xD Bazı kendini bilmezler yok polise verrim yok g*tünden kan alırım , gebermek mi istiyosun gibi şeyler yazdılar...

Onlara buradan mesajım ; akıllı olun bence bilmediğiniz adamlarla böyle konuşmayın...

Her neyse konu dağılmasın.

Onları ipleyen yok zaten , bu ülkede ne insanlar ne tehditler aldılar...

---

O da yok.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

KafirImam bunu yazdı:

Evrim konusu açıldığında bilim konusu oluyor ya :) Bak bu da bilim konusu bir teoriyi çökertmekle alakalı :) Ayrıca ben pmden küfür yedim pm'den atılan küfürlerle ilgilenmiyoruz diye cevap verdi deca. hangi admin sana pm'den gelen tehdit için yardımcı oldu özel mesaj atıp söylersen sevinirim bundan ssonra ona şikayet ederim.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:

KafirImam bunu yazdı:

Evrim konusu açıldığında bilim konusu oluyor ya :) Bak bu da bilim konusu bir teoriyi çökertmekle alakalı :) Ayrıca ben pmden küfür yedim pm'den atılan küfürlerle ilgilenmiyoruz diye cevap verdi deca. hangi admin sana pm'den gelen tehdit için yardımcı oldu özel mesaj atıp söylersen sevinirim bundan ssonra ona şikayet ederim.

Hacım bilime saygım var ama nerde ne zaman Evrim konusu açılsa birileri derin konulara girmeden edemiyor ... Şimdi adamın olasılıklarla ele aldığı konuya cevap olarak ben mi ' Allah razı olsun ' yazdım ?

O yüzden evrimi de sadece evrim olarak tartışmak gerek , evrime inanmak kimseyi ateist yapmaz .

O da yok.
Toplam Hit: 8791 Toplam Mesaj: 82