folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder “Zeki İnsanlar Tanrıya İnanmıyor :|” Konusuna Zekilerden, Nobellilerden Derlenmiş Cevap

“Zeki İnsanlar Tanrıya İnanmıyor :|” Konusuna Zekilerden, Nobellilerden Derlenmiş Cevap

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı:
    -----------------------------

Yahu ben bir kere bile olsun "Allah'ın olmadığını gösteren şeyler" demedim ki. Sizler önyargıyla yaklaştığınız sürece, anlamlar benim anlatmak istediğimin çok uzağına düşecektir. Sadece, böyle böyle olaylar var dedim.

Tamam o zaman sorun yok.Ama peki neden böyle bir örnek verdin.

Bazı kişilerin dayanak noktası "Hiçbir şey yoktan var edilemez, vardan da yok edilemez." . Savunmaya, karşı savunma.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

peTaL bunu yazdı:

@codemaster kimse kimsenin dusuncelerini yıkmak zorunda degil ayrıca kendin de cok tabi arastırabilirsin 21yy insanıyız her bilgi elinde kahinlere ihtiyacın yok oturup burada kendi dusunceni curutecek dusunceler isteyip bu dusuncelerede saygısızca saldırmaya hiç hakkın yok bu savas meydanına cıkıp hadi bana saldırın bende size saldırayımdan baska ne ki=)

saldırıyo gibi mi duruyorum :S

biraz hava alim :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    Vardan yok edilebilir yoktan var edilemez.Bilim adamları bunun arşatırmasını yüz yıllardır yapıyorlar ama hala bir sonuca ulaşmış değiller işte son nokta klonlama.O da yoktan var edilmedi.Ve bunu yapamayacaklarda.

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    peTaL bunu yazdı:

inanclarında degişiklik yapan insanlar zaten cok saglam temellere dayandırılmamıs cogu zaman kendilerini boslukta bulan insanlar ne tarafa ceksen gidecek bir dusunce sadece kuru kalabalık toplulukarı olusturmaya yarar bunun da otesine gidemez sırf ben dedim bir seyler gopsterdim diye inanacak ve ben dedim ve birseyler soyledim diye inanmaktan vazgececekse olmasın zaten kendi bireysel dusuncelerini olgunlastıramamıs demek istedigim kendini belli temellere dayandırıp bir seyleri savunanlar bunların fikirleri degişmeyecek muhtemelen senin ona sunacaklarını senden once arastırmıs olacak ondan burada bir savunma yapmayı gereksiz buluyorum benim için kanun ifade eden birseyi baskalarına hipotezler sunarak yok etme cabası cılgınca bir ugras olur cok da gerekli olmaz manasız buluyorum burada savunma sergilemeyi konuyuda manasız buldugum her seferinde gerilime neden oldugu gibi

bi bakımdan haklısın fakat birşeyleri araştıran,sorgulayan insan tek başına her sorunun cevabını bulamaz ki. dediğim gibi 14 yaşında başladım sorgulamaya, soradan ateist propogandası yapan sitelere vs takıldım çok güzel bi şekilde inandım anlatılanlara :) iki sene ateist yaşadım.. sonradan gene bu tarz tartışmalara falan giriyorum, dedim bu kadar yetmez ben iyice bi araştırayım da şu inananlar görsün gerçekleri :) sora araştıra araştıra dedim sanırsam ben yanlış yoldayım :) falandı filandı en sonunda aklıma gelen herşeyi sorguladım ve hemen hemen hepsinin cevabını buldum, tekrardan inandım.

çünkü saçma birşeyde ısrar etmek mantıksız geliyor bana, eğer kişi saçma olduğunu gördüğü halde sırf dik kafalılığı yüzünden inkar ediyorsa gerçekleri, o zaman bırak ne hali varsa görsün uğraşmaya değmez :) 

ben de diyorum bu saatten sonra asla ateist olmam diye ama, gene de ateistlerin görüşlerini,fikirlerini sonuna kadar dinlerim, çünkü bi önceki postumda dediğim gibi kesin olarak bilemeyiz Tanrı nın varlığını ya da yokluğunu, bu yüzden kimin doğru yolda olduğunu da bilemeyiz, bu nedenle her türlü fikri alıp çözümleme yapmaya açık olmalıyız :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:

Hele bir iki şey karayalım.

Atom bombasının düştüğü sıfır noktasında bulunan bir canlı tamamen yok olur, enerjiye dönüşür. Siz bunun cevabını verin bir hele. Var iken yok oldu.

Bir fi tarihinde buzullarda bir "canlı ile cansız arasında" form bulundu. Ya buna ne dersiniz.

Siz yazın, akşam gelince bakarız artık.

O bulunan form feyk : ) Kaldı ki madem o kadar evrim geçirdik bi formu bile bulmak neden bu kadar zor?

Atom bombasının düştüğü yerdeki canlı yok mu olur :D Dayı olu ordaki sanlı süblimleşiyo. Yani katıdan girek olarak gaza geçiyor...

İyi valla o zaman sobaya attığım odunda yok oluyo :D

Yok filan olmuyo la. Sadece hal değişiyor : ) Bir kısmıda enerji oluyor... Yaw artık boqun üzerindeki kurtçukların kendi kendine oluşmadığına inanın bence :D Dediğim gibi dinim yok ama tanrı var :p Biliyom bunu. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:
    ontedi bunu yazdı:

Atom bombasının düştüğü sıfır noktasında bulunan bir canlı tamamen yok olur, enerjiye dönüşür. Siz bunun cevabını verin bir hele. Var iken yok oldu.

Bir fi tarihinde buzullarda bir "canlı ile cansız arasında" form bulundu. Ya buna ne dersiniz.

O bulunan form feyk : ) Kaldı ki madem o kadar evrim geçirdik bi formu bile bulmak neden bu kadar zor?

Atom bombasının düştüğü yerdeki canlı yok mu olur :D Dayı olu ordaki sanlı süblimleşiyo. Yani katıdan girek olarak gaza geçiyor...

Yok filan olmuyo la. Sadece hal değişiyor : ) Bir kısmıda enerji oluyor... Yaw artık boqun üzerindeki kurtçukların kendi kendine oluşmadığına inanın bence :D Dediğim gibi dinim yok ama tanrı var :p Biliyom bunu. 

:D güzel yazmışsın.Ayrıca yok edilebilir derken birden yok olur anlamında yok olur demedim erir gazlaşır uçar gider gibisinden.

https://t.me/pump_upp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:
    ontedi bunu yazdı:

Sevdim seni Hayvan :) ( şu nickini değiştir )

@Ontedi : Atom bombası ve etkileriyle alakalı özellikle de senin sorduğun sorunun cevabını Albert Einstein'in ortaya attığı İzafiyet Teorisinde bulabilirsin.. Anlatmak isterdim ama kesinlikle kendin oku derim.. Daha faydalı olur.

Canlı ile cansız arasında formun bulunduğuna ben inanmıyorum.. Bir de buzullarda bulunmuş, ilginç..

yıkılma sakın !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

CodeMaster bunu yazdı:

peTaL bunu yazdı:

neden bu konularda diretiyorsunuz insanların inanışlarını ya da inanmayışlarını fikirler empoze ederek değiştirebileceğini zannediyormusunuz gercekten bugun birisi gelip sen bu gezegene ait degilsin dese cok da mantıklı acıklamalar yapsa sorgulamadan bu soylenenlere inanacak mısınız bu da onun gibi birsey yıllarca inanan bir insana bugun cıkıp da tanrı yoktur dersem dorluguna zeka yurutse bile gercekligini neden kabul etsin ki

yıllarca inandıgı dogruları neden kendi kendine yıkıp bir travmaya neden olsun bunun aksine sorgusuz sualsiz inanmayı tercih edecektir keza inanmayanın bir sureden sonra fikrinin degişmeyecegi gibi ..her ne kadar forumun yas ortalaması kucuk denilse de fikirleri olusmus artık bir nehirden akmaya baslamıs belki sonuna ulasmamıs ama artık o nehrin yonunu degiştiremezsin.. sosyopolitik cevre faktorleri nedeniyle bu insanların hiçbirinin fikrinin kokten degişecegini de paradigmalara baglanacagını da zannetmiyorum bu neyin tepkimesi

insanların herseylerini degiştirebilirsiniz ama inandıkları seylere el suremezsiniz cunku aslında zaten yokturlar ve değişmeyeceklerdir zaten kişi istemedikce burada bu konuda tartısmadan oteye gitmeyecek inanmayan bilim adamları ornek werilecek darwinin cagının paradigma ilintileri ele alınacak bir yere varılamayacak gene ucsuz bucaksız tartısmalar neden yapıyorsunuz bunu neyi zorluyorsunuz anlamıyorum

biraz arastırırsan olmadıgını soledigin selerden cok oldugunu gorursun..

arkadasa katiliyorum..biraz etrafa baksak kimi insanlarin inanclarinin degistigini gorebiliriz.ama bu burda oldugu gibi yaziyla,sozle,anlatmayla vaki olmuyor.insanlar artik yasam tarzlarindan , yasayistan , davlanislardan etkileniyor..guzel soyluyorsun ama sen dediklerini yapiyormusun. sorusunu kimse sormadan edemiyor.

husnu misal ben bu etkilenen insanlardan biriyim.iyi ki o karsima cikmis. ;)

bu arada @petal sen arkadasa kiziyosun ama asil sinirli,saldirgan sensin gibi gozukuyor

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hoobastank
    hoobastank's avatar
    Erkek

'' And olsunki Mehdi Allah ın ap açık inkar edilmedigi sürece çıkmayacaktır ''

inkarcılar google eart diye bişey çıkmış yer küreyi karşınıza alıp yavaş yavaş dünyaya yaklaşın bilmem kaç fit kaldıgı zaman iyne ucu kadar insanları görüyorsunuz geriye dogru gidin belli bir güneş sistemimiz ve gezegenler var güneşten 400 kat daha küçügüz ve samanyolu galaksisindeki tüm gezegenler hep beraber göneş etrafında dönüyoruz dünya sadece 2,8 mm kadar güneş etrafında dönüşünü sadece bu kadar sapma ile yapıyor eger ki 2,5mm olsaydı hepmizi kavrulurduk yada 3,1mm olsaydı hepimiz donardık ve hepmiz ölürdük. bütün bu olaylara muazzam bir denge veren şey sadece tesadüf mü? küçük bir arıya bile ne yapmasını ögreten dogdugu anda nasıl uçacagını nasıl kaçacagını nerde balın oldugunu nasıl toplayacagını tesadüfen mi ögreniyor?

'' inkar edenlerden olmayın çünki (onlar) nereye gitse barınamazlar. ebediyyen sürecek çok korkunç bir azap onları beklemektedir.'' 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ativaran216
    ativaran216's avatar
    Erkek

Beyler ben bu ateiz i anlayamıyorum.Hani dese ki tanrı yoktur ama evrimle ne alaka.Yaratıcı istese bizi evrimle de bu hale getiremez mi?Ben lise yıllarımda cemaatte kalıp evrim tartısmaları yapan 10 larca kitap okuyup koonusma dinleyen birisiyim.

Evrim olabilir ama Darvin amcanın ki de bir yerde tıkanıyor.Mesela o deneyde anorganik maddeler elektrik vs. ile organik maddelere   dönüştürülüyordu(canlılıgın temeli sayılan metan CH4)  ama bu Yaratıcının olmadığı ile ne alaka?Peki o anorganikler nereden geldi ? Hiç mi düşünmezsiniz?...Tabi inanıp inanmamak inanç meselesi sadece bilimle açıklanamaz.Zaten açıklansa sınavın ne manası kalır.

^yıl kadar önce Yaratıcının olmadığına kendimi inandırıp intihar etmek istiyordum.Ama mantıken inanamadım.İçiyordum her bi pis iş yapıyorduk ama o heryerde....

Sadece Elektronikçi olarak söyleyeyim ki  dalga boyu,frekans ve envai çeşit fizik KANUNU adı üzerinde kanun rasgele olmaz sebepler olmak zorundadır.Yahu isterseniz İslamiyete inanmayabilirsiniz ama Yaratıcıya inanmama nın tek sebebi inananlara karşı beslenilen önyargı olduğunu düşünüyorum...

Selametle....

yorum tartısmada olur imza da değil...
Toplam Hit: 8761 Toplam Mesaj: 75