folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder “Zeki İnsanlar Tanrıya İnanmıyor :|” Konusuna Zekilerden, Nobellilerden Derlenmiş Cevap

“Zeki İnsanlar Tanrıya İnanmıyor :|” Konusuna Zekilerden, Nobellilerden Derlenmiş Cevap

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    -----------------------------
    abi din ikinci olay, Tanrı yı bulan zamanla en doğru yolu da bulur.. zaten en doğru yol Tanrı ya gidendir :)

ama anlamadığım şey kendi kendine yoktan varolma işine nasıl aklı eriyor bu insanların?

deist olurum,hristiyan olurum müslüman olurum hadi olur ya satanist olurum :) gene bi parça mantık var derim, ama ateistliği almıyor mantığım :|

abi burda şunun iyi kavranması lazım bilim adamlarında(Büyük bi Kısmında) tevhit inancı(Allahın Birliği,Varlığı) zaten vardır. Ama Hırıstıyandır,Musevidir,Müslümandır bunun zaten tartışması bile yapılamaz 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:

Hele bir iki şey karayalım.

Atom bombasının düştüğü sıfır noktasında bulunan bir canlı tamamen yok olur, enerjiye dönüşür. Siz bunun cevabını verin bir hele. Var iken yok oldu.

Bir fi tarihinde buzullarda bir "canlı ile cansız arasında" form bulundu. Ya buna ne dersiniz.

Siz yazın, akşam gelince bakarız artık.

Var iken yok olmadı kendin söylüyorsun enerji oldu diye. Yok olmak ne demek bunu bi kavra hoca

bu soru saçma sapan

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    CodeMaster bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:

Nedense islam dininin mucizeleri hep akdeniz falan o coğrafya muhammedin tüccarlık yaptığı yerler :) neyse devam.

o dedigin kişi 1400 yıl once gezegenler arası tasımacılıkta yapıyomus ki astrolojiyle ilgili bi suru sey var hoca Kuran da :|

o dönemdeki astroloji çalışmalarını,bilginlerini bir araştır hocam "aşımacılık yapıyormuş bla bla" ile birşeyi ispatlamış olmuyorsun.
    sümerlerda  güneş sistemi ile ilgili onlarca hesap yaptılar hadi git sümerlere de tap,aztekler de müthiş ileriydi bu konularda,mayalarda hadi git onlara da tap.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    o dönemdeki astroloji çalışmalarını,bilginlerini bir araştır hocam "aşımacılık yapıyormuş bla bla" ile birşeyi ispatlamış olmuyorsun.
    sümerlerda  güneş sistemi ile ilgili onlarca hesap yaptılar hadi git sümerlere de tap,aztekler de müthiş ileriydi bu konularda,mayalarda hadi git onlara da tap.

zamanın izafiliğiyle ilgili bişe demiş mi mesela o sumerler. istersen cogaltabilirim ornekleri. istemedigin kadar.. ha, zamanla uzay ne alaka gibi bi soru sormassın diye umuyorum :|

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    CodeMaster bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:

zamanın izafiliğiyle ilgili bişe demiş mi mesela o sumerler. istersen cogaltabilirim ornekleri. istemedigin kadar.. ha, zamanla uzay ne alaka gibi bi soru sormassın diye umuyorum :|

hala laf oyunundasın.sümerlerin,mayaların,azteklerin bulduğunun 10 da biri yok kuran da :)  hala bir iki örnekte takılıyorsun,bugün yapılabilen hesaplamaları yapmış adamlar diyorum,işine gelmeyince "uzay zaman ...." yapmamışlar mı diyorsun adamlar bir sürü şey bulmuş ben derken,seninki tartışma değil hoca kendini haklı çıkarma gayreti neyse ben çekiliyorum.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    hala laf oyunundasın.sümerlerin,mayaların,azteklerin bulduğunun 10 da biri yok kuran da :)  hala bir iki örnekte takılıyorsun,bugün yapılabilen hesaplamaları yapmış adamlar diyorum,işine gelmeyince "uzay zaman ...." yapmamışlar mı diyorsun adamlar bir sürü şey bulmuş ben derken,seninki tartışma değil hoca kendini haklı çıkarma gayreti neyse ben çekiliyorum.

laf oyununda fln degilim hoca. sen fikrini soluyosun ben fikrimi soluyorum ve bunun adı laf oyunu oluyo. bakıyorum ama sumerlerin bilmemnelerin gunes tutlmasını hesaplamaktan daha ileri gittiklerini goremiyorum. bi kac ornek verebilir misin. ornek site fln.. bakalım Kurandakilerin ne kadarına gelebiliyo. yada dedigin gibi gecebiliyo mu...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    CodeMaster bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:

laf oyununda fln degilim hoca. sen fikrini soluyosun ben fikrimi soluyorum ve bunun adı laf oyunu oluyo. bakıyorum ama sumerlerin bilmemnelerin gunes tutlmasını hesaplamaktan daha ileri gittiklerini goremiyorum. bi kac ornek verebilir misin. ornek site fln.. bakalım Kurandakilerin ne kadarına gelebiliyo. yada dedigin gibi gecebiliyo mu...

hoca bırak bu işleri,siz sadece ticaret yapılan yerlerdeki bir takım şeyleri mucize diye tanıtıyorsunuz ve eski uygarlıkların bilim tekniğini çok küçümsüyorsunuz.yok yanına geliyo mu cart mı curt mu.yanına gelmiyo geçiyor bile,arapların yunan kültüründen alıp yaptıklarını bilmiyor musun?bak biraz araştır,geçmiş uygarlıklar eksen eğikliğini hesaplıyor,dünyanın tam ortasına piramitler inşa ediyor,dünyanın yalpalama döngüsünü hesaplıyorlar,matematikte çok önemli şeyler yapıyorlar vs vs
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:

hoca bırak bu işleri,siz sadece ticaret yapılan yerlerdeki bir takım şeyleri mucize diye tanıtıyorsunuz ve eski uygarlıkların bilim tekniğini çok küçümsüyorsunuz.yok yanına geliyo mu cart mı curt mu.yanına gelmiyo geçiyor bile,arapların yunan kültüründen alıp yaptıklarını bilmiyor musun?bak biraz araştır,geçmiş uygarlıklar eksen eğikliğini hesaplıyor,dünyanın tam ortasına piramitler inşa ediyor,dünyanın yalpalama döngüsünü hesaplıyorlar,matematikte çok önemli şeyler yapıyorlar vs vs

La mesela darwin'cilere göre eski insanlar mağarada yaşıyormuş. Cahilmiş.

Ama dinlere göre eskiden beri Adem okuma yazma biliyor bir çok bilimsel şeyi biliyormuş. Tevrat'tada böyle geçiyo mesela. Ben yahudi olacam a.q. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    "eski insanlar " gerçekten çok açıklayıcı bir tanım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Sokarım tanıma dayı olu :|

Eski insan derken bundan 4000 yıl önce yaşamış insanlar mesela...

Mayalar, mısırlılar filan :|  Astronomi ile uğraşıyomuş ibneler :|

Toplam Hit: 8758 Toplam Mesaj: 75