folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder “Zeki İnsanlar Tanrıya İnanmıyor :|” Konusuna Zekilerden, Nobellilerden Derlenmiş Cevap

“Zeki İnsanlar Tanrıya İnanmıyor :|” Konusuna Zekilerden, Nobellilerden Derlenmiş Cevap

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Mortunes bunu yazdı:
    -----------------------------

ontedi bunu yazdı:
    CodeMaster bunu yazdı:

ontedi bunu yazdı:

Hele bir iki şey karayalım.

Atom bombasının düştüğü sıfır noktasında bulunan bir canlı tamamen yok olur, enerjiye dönüşür. Siz bunun cevabını verin bir hele. Var iken yok oldu.

Bir fi tarihinde buzullarda bir "canlı ile cansız arasında" form bulundu. Ya buna ne dersiniz.

Siz yazın, akşam gelince bakarız artık.

enerjinin "yok"  oldugunu da duydum ya. vay anasını. sen git lise fizik bilgimle girme bu işlere hoca

Klasik yoldaşlarının dışında davranmayı bilmiyorsunuz. Bana, bilgiyi benden çok bilen öğretir. Önerin varsa sun, yoksa da kimseyi kırmamaya özen göster. Bunu birçok kez belirttim nitekim anlamakta zorlanıyorlar herhalde.

Matematiksel olarak = işareti katmadık, kalkıp şimdi bana programlama dersi verdirtme. Matematiksel ve mantıksal olmak üzere iki eşitlik türü vardır. Birşeyler oluştu mu kafanda.

Konuya dönersek, beni bertaraf edecek olan bilgiyi sun!

Tanrı'nın varlığı bilinmez, ona inanılır. Tanrı, bütün dinlerde kendisine inanılmasını ister. oysa kanıt inanmak için değil, bilmek için istenir. Kanıtlanıp varlığından yüzde yüz emin olunmuş bir varlığa inanmak diye bir şey söz konusu olamaz. Bu durumda din de ortadan kalkar.Yani Tanrı'nın varlığını ispatlamak aslen dini yok etmektir.

enteresan bi açıklama...

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deltaforce
    deltaforce's avatar
    Erkek

cold-m4 bunu yazdı:
    evrenin durup dururken yoktan var olması bana çok mantıksız geliyor, hiçbişeye bakmadan bile bir yaratıcının olduğunu anlayabiliyor insan rahatlıkla, şimdiye kadar tartışmaya girdiğim ateistlerin cevap vermekte en çok zorlandığı, ve de veremediği soru buydu, aldığım en mantıklı cevap ise "ateizm orasını sorgulamaz" dı :)

çok açıklayıcı olmuş cevapları:D 

Primum non nocere!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    naki bunu yazdı:
    Of Allahım of nedendir hep zorda sana gelişim diye bir şarkı vardır. Tanrı inancı her toplumda olması gerekir, çünkü ahlak kurallarını din ve din adamları belirler. Eğer olmasaydı el ele göt göte siken sikene öldüren öldürene vs vs vs yaşardık :) Tanrıya inanmıyorum diyen insanların çoğu o topluma ait dinin getirdiği ahlak kurallarına uyarlar ama :) Belki sosyolojik bir yaklaşım ama özellikle bizim milletimize şart kardeşim :) Hiç olmazsa bazen günah diyebiliyorlar. Yoksa düşünemiyorum gerisini.
    iyice saçmaladınız artık yeter.müslümanlar namuslu,allaha inanlar namuslu diğerleri namuslu bu mudur anlayışınız?
    küçücük kızların ırzına geçen müslümanlara ne demeli o zaman?
    arkadaşlarım da var müslüman diyen kendisine,orucunda namazında niyazında tüm gün yatağa kız atmak için uğraşanlar var aralarında,hani nerde ahlak?
    hapse girenlerin yüzde kaçı allaha inanıyor yüzde kaçı inanmıyor.bana namussuz bi tane ateist göster veya deist ben sana 1o tane namusssuz hristiyan,müslüman göstereyim,hoş bi laf mı?
    din=ahlak değildir bunu kavrayın öncelikle,ben senin inancına sahip değilim,senden namussuz muyum?veya benim gibi olan senin gibi olmayan binlerce insan onlar namussuz mu?senin kadar ahlaklı değiller mi?
    saçma sapan konuşmayın..

yazdıklarımı dikkatli oku veya okumasını öğren. Seninle çatışan bir yönümüz yok. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    Akıllı insan zaten tanrıyı kitaplarda yada başkalarının sözlerinde aramaz.O tanrıyı bulması gereken yerde etrafına baktı zaman zaten görür :)
Toplam Hit: 8763 Toplam Mesaj: 75