folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder “Zeki İnsanlar Tanrıya İnanmıyor :|” Konusuna Zekilerden, Nobellilerden Derlenmiş Cevap

“Zeki İnsanlar Tanrıya İnanmıyor :|” Konusuna Zekilerden, Nobellilerden Derlenmiş Cevap

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

ativaran216 bunu yazdı:
    -----------------------------

Beyler ben bu ateiz i anlayamıyorum.Hani dese ki tanrı yoktur ama evrimle ne alaka.Yaratıcı istese bizi evrimle de bu hale getiremez mi?Ben lise yıllarımda cemaatte kalıp evrim tartısmaları yapan 10 larca kitap okuyup koonusma dinleyen birisiyim.

Evrim olabilir ama Darvin amcanın ki de bir yerde tıkanıyor.Mesela o deneyde anorganik maddeler elektrik vs. ile organik maddelere   dönüştürülüyordu(canlılıgın temeli sayılan metan CH4)  ama bu Yaratıcının olmadığı ile ne alaka?Peki o anorganikler nereden geldi ? Hiç mi düşünmezsiniz?...Tabi inanıp inanmamak inanç meselesi sadece bilimle açıklanamaz.Zaten açıklansa sınavın ne manası kalır.

^yıl kadar önce Yaratıcının olmadığına kendimi inandırıp intihar etmek istiyordum.Ama mantıken inanamadım.İçiyordum her bi pis iş yapıyorduk ama o heryerde....

Sadece Elektronikçi olarak söyleyeyim ki  dalga boyu,frekans ve envai çeşit fizik KANUNU adı üzerinde kanun rasgele olmaz sebepler olmak zorundadır.Yahu isterseniz İslamiyete inanmayabilirsiniz ama Yaratıcıya inanmama nın tek sebebi inananlara karşı beslenilen önyargı olduğunu düşünüyorum...

Selametle....

ama abi, Kuran da canlıların direkt yaratıldıgından bahsetmiyor mu?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ativaran216
    ativaran216's avatar
    Erkek

abi bende biraz ondan bahsetmeye calıstım Turkiyedeki ateizm biraz Müslümanlara önyargıdan dolayı bence.Yani müslümanlığı sevmeyebilirsiniz ama bu Yaratıcı olmadıgı anşamına gelmez yada ateiste göre müslümanlık yanlıs , kendince sacma sapan gelebilir ama bu Yaratıcıyı kabul etmemeyi gerektirmez...

Bana gelince ben İslamiyyete kendim kadar inanıyorum Evelallah .Zaten Müslümanlarda  bir cok farklı görüş var ama evrim olayı su ana kadar dine önyargılı ateistlerin sallamasından ibaret kaldı.Tamam inanmazlarsa inanmasınlar ama sahte cilik yaptıkları ayyuka cıktı..Ne die sahte fosiller üretirler anlamadım....

Heralde bunlarda dinsizliği bilime alet ediyorlar :)

bi fikir deryası olusturup bu konuları bol bol tartışmalıyız....Sloganizm le zaten bir yere varılmıyor.

yorum tartısmada olur imza da değil...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kantar31
    kantar31's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Allah var müridler siz beni dinleyin imana gelin bak sora kantar dediydi dersiniz

uzun bi süre daha yokum ehtiyarlar... iade-i yorum yapamadıysam kusura bakmayın
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Edit: Çemkirilebilitesi yüksek bir yazı olduğuna karar verip geyik bölümüne taşıdım.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

"o küfredenler görmediler mi ki, gökler ve yer bitişik idiler de biz onları ayırdık; canlı olan her şeyi sudan yaptık. hala inanmıyorlar mı?" ( Enbiya Süresi 30. ayet )

Bugün pozitif bilimin; evrenin ve canlı olan herşeyin kökeninin sudan meydana geldiğini bildiği göz önünde bulundurulursa ve bunun da 1400 yıl önce ilahi bir kitapta vahyedildiği iddia edilirse, bu iddia aksi iddia edilemezdir kanaatimce..

İslamiyet ile pozitif bilimin hiçbir zaman çakıştığını iddia etmem..

Belki cevapsız, çözülememiş olabilir ama asla çelişkili değildir..

yıkılma sakın !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

mont-blanc bunu yazdı:

"o küfredenler görmediler mi ki, gökler ve yer bitişik idiler de biz onları ayırdık; canlı olan her şeyi sudan yaptık. hala inanmıyorlar mı?" ( Enbiya Süresi 30. ayet )

Bugün pozitif bilimin; evrenin ve canlı olan herşeyin kökeninin sudan meydana geldiğini bildiği göz önünde bulundurulursa ve bunun da 1400 yıl önce ilahi bir kitapta vahyedildiği iddia edilirse, bu iddia aksi iddia edilemezdir kanaatimce..

verdigin ornege benzer bi suru var burda hoca.. bakmak isteyenler bakabilir..

http://www.mucizeler.com/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

...

g2k[et]tahribat[dat]com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

@Sehabe

Adabınla konuşmayı bil! Mevlana sizleri görerek güzel sözler söylemiş. Senin bu yaptığınla, bana fazlası ile cevap hakkı düşer.

Cevap 1: Buzullarda yaşayan form için (canlı ile cansız arasındaki ara geçiş formudur), binlerce yıl kendisini cansız olarak muhafaza etmektedir. Yani sıfır enerji ile. İkinci cevap, birinci cevabın içindedir. Dikkatinize!

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    mont-blanc bunu yazdı:

Nedense islam dininin mucizeleri hep akdeniz falan o coğrafya muhammedin tüccarlık yaptığı yerler :) neyse devam.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:

Nedense islam dininin mucizeleri hep akdeniz falan o coğrafya muhammedin tüccarlık yaptığı yerler :) neyse devam.

o dedigin kişi 1400 yıl once gezegenler arası tasımacılıkta yapıyomus ki astrolojiyle ilgili bi suru sey var hoca Kuran da :|

Toplam Hit: 8757 Toplam Mesaj: 75