folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 1 Çift Güvercinim Var Ama Nasıl Kaçırtmam

1 Çift Güvercinim Var Ama Nasıl Kaçırtmam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Trzes
    Trzes's avatar
    Erkek

Selamlar;

hacılar 1 çift kuş verdi arkadaşım hiç kuş beslemedim bu güne kadar çatıya yuvalarınıda yaptım bunları kaçmaması için ne yapmam gerekir.

çünkü tekini kaçırdım o dam senin bu çatı beni 2 gün boyunca kanatlı yüzünden telef:D oldum

ve bu konuyu neden burda açtım kuşcuya veya arkadaşına söle dersen arkadaşı getirsem bu çocuk kuş besliyo falan kişiyede vermiştir akşam uğrayalım yuvaya ne var ne yok diyo güt kuş falan kalmadı 2 sokak aşşada kuşçu var oraya sölesem yuvayla götürürler. onun için biraz alıştırmam gerekirr 

şimdiden teşekkür ederim.....

www.Kizderbent.org www.Paylasdir.com www.Csoynat.com www.Gurk4n.tr.gg www.Csoynat.net www.GurkanAltbas.com www.Oguntavukculuk.com www.Kizderbent.com www.fatmagulunsucune-izleyin.com www.diziseyretin.com ------------------- Counter Strike 1.5 Serverler. Cs1.csoynat.com Cs2.csoynat.com Cs3.csoynat.com Cs4.csoynat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Vallahi küçükken kanatlarını uçamayacağı şekilde yoldurmuşlardı ama ben hiç tasvip etmiyorum onlarınkide can :S

Daha farklı bir yol varsa bende öğrensem iyi olur valla.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Trzes
    Trzes's avatar
    Erkek
    koca tbt de yokmu güvercin besleyen :S

www.Kizderbent.org www.Paylasdir.com www.Csoynat.com www.Gurk4n.tr.gg www.Csoynat.net www.GurkanAltbas.com www.Oguntavukculuk.com www.Kizderbent.com www.fatmagulunsucune-izleyin.com www.diziseyretin.com ------------------- Counter Strike 1.5 Serverler. Cs1.csoynat.com Cs2.csoynat.com Cs3.csoynat.com Cs4.csoynat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilnatsob
    ilnatsob's avatar
    Erkek

Hoca kanatlarına bant takıyorlar

ama bildigin para bantı değil,beyaz bişey ne oldugunu bende bilmiyorum

bu şekilde bi süre çatıda açık alanda besliyorsun

sonra saldın mı tekrar geliyor

kaçan kuşu getirmek için de bi tane dişi kuş bulundur,

onu salladın mı geliyorlar  

====>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

kanatlarını yolamam diosan yuvalarından çıakrma gel git yem at alışırlar yawaştan

çok çabuk alışırlar merak etme çıakrma hiç evlerinden :D

arada bak yumurta varmı bebek gelince başlarını kaşıyacak vakitleri olmaz zaten kaçmazlar kirada falan bitermi hayat :D

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Trzes bunu yazdı:
    -----------------------------
    koca tbt de yokmu güvercin besleyen :S
    Kanatlarını bantla sar 1 hafta kadar çatıda öyle gezip yem yesin sonra açarsın aç karnına onu havalandır uzaklaşmaya başadıkça ağzında hani birşeyekızdığında çık çık sesi çıkartıyorsun ya onu yaparak yem at insin böyle bir hafta kadarda tekrar artık kaçmaz alışır ne zaman uçursan uçup geri gelir ;)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Önce kanatların uç kısmındaki tüyleri uçamayacakları kadar bantla(sıkı olsun), yuvada 3-4 gün kalsınlar, 5. gün kafesin mazgalını aç kendileri yavaş yavaş çıkar ve kanatları açıp esnerler, yuva etrafında gezinip tekrar girerler, başlarında bekle ve bu işlemi en az bir hafta yap. Daha sonra kanatlarındaki bantları çıkar ve yuvaya koy, ertesi gün tekrar mazgalı aç ve kendileri çıksın girsin. Elimden onlarca kuş geçti, hepsini bu şekilde alıştırdım. Hatta bir tane abazan bir erkek vardı, eşini elimde tutup kanatlarını çırptırdığım an çatıdan heen yanıma elimin üstüne kadar gelirdi :D.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Trzes
    Trzes's avatar
    Erkek
    eray bunu yazdı:

kanatlarını yolamam diosan yuvalarından çıakrma gel git yem at alışırlar yawaştan

çok çabuk alışırlar merak etme çıakrma hiç evlerinden :D

arada bak yumurta varmı bebek gelince başlarını kaşıyacak vakitleri olmaz zaten kaçmazlar kirada falan bitermi hayat :D

hacı onu bi arkadaştan duymuştum yuvaya kapatma 2 hafta çıkarmamıştı mahallede hava yapıyodu benim böle kuşum var falan yuvadan bi çıkardı kuş uçamıyo tutuklu olmuş kanatları böle bişide var

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    birde cinsine özelliğine bağlı posta cinsi güvercinleri asla alıştıramassın anca kanatlarını makasla kesersin yavrulatırsın yavrularını uçurursun sana damar olurlar yani  ço alışırlar diğer kuşlarda da damar olabiliyor yani ilk beslendiği yere çok alışkın oluyorlar ne kadar alıştırırsan alıştır kaçar gider eski yerine şans işibirazda birazda tecrübe

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Yok hocam sakın hayvanları uzun süre kapama yuvaya, günah yav. Dediğim gibi yap, tecrübeyle sabitlenmiştir.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Trzes
    Trzes's avatar
    Erkek

hacı yukarda ilk dedim arkadaş verdi derken 40 tl aldım 2 sini beyaz rengi yok perçinli herkeste yok falan derken aldım

cinsi beyaz perçinli bi tanesi ama

Toplam Hit: 5490 Toplam Mesaj: 54