folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 1 Milyon Yazılımcı Projesi BTK Akademi

1 Milyon Yazılımcı Projesi BTK Akademi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Arkadaşlar şöyle bir habere denk geldim. Düşünenler için paylaşmak istedim.  

http://www.kamuajans.com/m/?id=548777

1 milyon yazılımcı istihdamını 2023’e kadar alacaklarından bahsediyorlar.

15 kategorideki eğitimleri ücretsiz olarak yapıp, sonrasında sertifika vererek, oluşturmuş olduğunuz özgeçmişleri işverenlerle paylaşarak iş olanağı sunuyorlar.

Darkparadise tarafından 22/Nis/20 03:25 tarihinde düzenlenmiştir

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı

excelde query yazamayan salaklar var 1 milyon programcı ciddi bir iddia... if else true false programcısı olurlar anca...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    Darkparadise bunu yazdı

excelde query yazamayan salaklar var 1 milyon programcı ciddi bir iddia... if else true false programcısı olurlar anca...

aşk olsun ya :D ben bılmıyorum excel ısım olmadı kı muhasebıcı degılız ıt cı degılız abı :D

1 mılyon yazılımcıan zıyade 100bın doktor yetıstırsın 

bın tane yetıstırsın bakalım 

aslında yetıstırmesınden zıyade startuplara destek versın 

teknoparklarda yılda yuzmılyon lıra cıro yapan fırmalar yerıne ıs yapamayan fırmalara destek versınler sen ozaman gor ulkeye kazandırılan dolarları

meslek lıselerınde / 2 yıllık bolumlerde onbınlerece mezun verılıyor mezun olup ılgılı ısı yapan becerebılen kac kısı var ? orana bak.

haber cok guzel yıllardır gotumuzu yırttıgımız ulkenın kalkınacagı alanın 

yazılım + tarım oldugunu soyluyoruz. 

devamında desteklerle desteklenırse guzel olacaktır algı yonetımı guzel olabılır 

ek olarak 

konfeksıyonda calısan makınecıye 4 bınlıra maas verılırken yazılımcıya da 4 bın tl verılırken kım nıye gelıstırsın kendını yazılımcı olarak 

hipokondriyak tarafından 21/Nis/20 23:18 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    RETRET bunu yazdı
    Darkparadise bunu yazdı

Bence çoğu boşta kalan meslek liseli bu konuda biraz bilgisi olanlar başvurur gibi. Bir de eğitimler giriş ve ileri seviyede olacak hem de ücretsiz olacakmış. Bu eğitim sonunda sadece sertifika verilecek. Direkt iş bağlanmayacak. İş verenler seçecekmiş kişileri zaten

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

ilk başta acaba dedim ancak , sonrasın da 81 ilde üniversite muhabbetine döneceği çok aşikardı , yazık oluyor. Okul / bölüm filan açılır diye tahmin etmiştim ilk etapta , meğerse btk üzerinden eğitim verip , sertifika dağıtacaklar herhalde. 

Bugün bir murid paylaşmıştı , btk'nın sitesi açılmıyor server error fırlatıyor , bu adamlar 1milyon yazılımcı geliştirecek diye :) umarım ters etki yapar ve bizim sektörümüzün değeri , maddi manevi artar inşallah 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Daha dün bu haberi sınıf grubunda biri bu haberi müjde diye paylaşmıştı aynı cevabımı buraya yazıyorum 

kasapların camlarında "Web sitesi yapılır" ilanı görmemiz yetmedi
    Seçim zamanı "Domain + Host dahil 100 Tl'ye web sitesi yapılır." ilanlarıda yetmedi bu sefer bu çıktı 2 satır kod yazmayı bilmeyen kişiler yazılımcı olacak harbiden baya müjdeli habermiş

Ulan harbi harbi boşuna okul okuyorum halkımız daha bilgisayar mühendisi ile yazılım mühendisinin farkını anlayamazken yazılımcıya yaptığın 2 tuşa basmak kafasıyla bakarken gelde bu halka yazılımcı ile yazılım mühendisi arasındaki farkı anlat anlatabiliyorsan

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Daha dün bu haberi sınıf grubunda biri bu haberi müjde diye paylaşmıştı aynı cevabımı buraya yazıyorum 

Seçim zamanı "Domain + Host dahil 100 Tl'ye web sitesi yapılır." ilanlarıda yetmedi bu sefer bu çıktı 2 satır kod yazmayı bilmeyen kişiler yazılımcı olacak harbiden baya müjdeli habermiş

Ulan harbi harbi boşuna okul okuyorum halkımız daha bilgisayar mühendisi ile yazılım mühendisinin farkını anlayamazken yazılımcıya yaptığın 2 tuşa basmak kafasıyla bakarken gelde bu halka yazılımcı ile yazılım mühendisi arasındaki farkı anlat anlatabiliyorsan

dünya böyle ama   yazılımcı ile mühedis arssında cidden fark var mesela @rakkoc la çalışırken başka  xxx le çalışırken  başka oluyor mühendislikte başka bir durum , şunu demeden geçemem  hiç üni okumamış ama yazılımda mühendisleri silkip atacak çok degerli insanlarda var aramızda :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

dünya böyle ama   yazılımcı ile mühedis arssında cidden fark var mesela @rakkoc la çalışırken başka  xxx le çalışırken  başka oluyor mühendislikte başka bir durum , şunu demeden geçemem  hiç üni okumamış ama yazılımda mühendisleri silkip atacak çok degerli insanlarda var aramızda :) 

Abi zaten okumadan kendini geliştirmiş kişilere saygım var cidden çok sağlam insanlar var ama bu olayda durum öyle değil udemy den kursu bitirir gibi kurs bitirip devlet tarafından iş yapabilecek sayılmak apayrı bir durum

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@hipokondriyak meslek lisesi analizin ve konfeksiyon örneğin on numara olmuş.

@KaptaN Kişinin okuduğu okul ve bölüm ile iyi bir yazılımcı olması arasında bir bağlantı kurmak zor bence. Bizim bir arkadaş var okul okumadı ama çok iyi yazılımcı diye bir örnek vermeyeceğim. Doğrudan üniversite ve bölüm örneği vereceğim. Kendim matematik mühendisliği okudum. Bitirmedim ama. Okulda verilen dersler ile yazılımın zerre ilişkisi yok. 60 adet dersin 7-8 tanesi yazılımla ilgili oda dersi veren kişiler konuya hakim değil. Kalan dersler ise analiz , diferansiyel, cebir, ayrık matematik vs. vs. Ama sonuca bakınca matematik mühendisliği okuyan insanların çoğu yazılım sektöründe çalışıyor. Yani böyle bir algı oluşmuş artık. Okulda iken 0 yazılım bilgisi ile mezun olup, sonra teknoparkta sıfırdan öğrenmeye başlıyorlar. Üniversite okumayan bazı kişiler ise üniversite okumuş olsalar çok donanımlı bir eğitim alacaklarını düşünüyorlar. Bu doğru değil. Ancak doğrudan yazılım öğretmeyi hedefleyen bir bölüm olur, müfredat ona göre ayarlanır, ve çok çok iyi eğitmenler ders verir, işte o zaman diyebiliriz ki bu bölümden mezun olanlar gerçekten avantajlı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Yazılım için cidden üniversite okumak gerekiyor mu çok tartışmalı. (Bilgisayar Mühendisi olarak söylüyorum)

Ama madem öyle devlet kurs açsın yüksek lisansta uçak mühendisliği okumak istiyorum.

Pratik için bi yer söylesin orda dersi alıp çıkalım.

Yada direkt hukuğu online a bağlasın sonunda yazılı sınav yapsın sınavı geçenin avukat sertifikası olsun. 

Önünde sonunda bu iş yazılım piyasasını dibe çekecektir diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Yazılım için cidden üniversite okumak gerekiyor mu çok tartışmalı. (Bilgisayar Mühendisi olarak söylüyorum)

Ama madem öyle devlet kurs açsın yüksek lisansta uçak mühendisliği okumak istiyorum.

Pratik için bi yer söylesin orda dersi alıp çıkalım.

Yada direkt hukuğu online a bağlasın sonunda yazılı sınav yapsın sınavı geçenin avukat sertifikası olsun. 

Önünde sonunda bu iş yazılım piyasasını dibe çekecektir diye düşünüyorum.

amaçları da bu hocam , hindistan gibi , zaten fakirleşiyoruz , bari ülkeye para trafiği sokalım diyorlar , ama yanlış . 

düşündüğümüz zaman en kolay para sokulabilecek iş yazılımdır . birilerine yazılım öğretmek . 

my4 tarafından 22/Nis/20 01:05 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
Toplam Hit: 6245 Toplam Mesaj: 44
btk yazılımcı