folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 16 Yasindaki Kedi (Akil Verin Lutfen)

16 Yasindaki Kedi (Akil Verin Lutfen)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

16 yasina girecek olan bi siyam kedimiz var. 1 sene once duvar yalama ataklari basladi ve gece gunduz evin butun duvarlarini yaladi halada yaliyor ne uyku ne duzen veriyor. Arada bir tavana enteresan enteresan kafasini saga sola cevirerek bakiniyor. 

Ayrica cokda minnetkar olmayan bir kedi hayvani surekli etle ozel mamayla besledik ancak bu aralar ciddi derecede isal problemi ile karsi karsiyayiz. Veterinere goturdurk 2-3 tane igne yapti ve bagirsaklarinda ve midesinde iltihap oldugunu soyledi. Hayvan buldugu heryere pisliyor hali kilim hic umrunda degil. Agri cekip cekmedigini acikcasi anlamiyorum bazen iyi bazende surekli yatiyor. 

Veteriner yaptigi ignelerin 1 hafta etki gosterecegini 1 hafta sonra tekrar ayni problemlerin nuks edecegini soylemisti ki aynen dedigide oldu. Ve bu sekilde devam ederse uyutmak gerekebileceginide laf arasinda sokusturdu.

Simdi soru su sekilde hayvani uyutmak mi mantikli yoksa bu ignelere devam edip 6 ay sonra kendisinin olmesi mi beklenmeli. Acikcasi pek kafam almiyor. Fikir verebilecek arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim.

Not: veteriner klinikte uyutmuyor eve gelip uyutuyor. Klinikte sadece hafta ici bi gun goturulmesi gerekiyor.

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Zor bir karar valla 

Benim fikrim her hafta aşi yaptırın 6 ay daha yaşasın 

Memento Mori
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Uyutmayi bende istemiyorum. En azindan kendi inancim geregi uygun olmuyor ancak 160 lira parayida her ay sokaga atmak istemiyorum. Miyadi bence doldu ancak karari benim vermem dogru olmuyor.

ayhun tarafından 18/Ağu/17 11:55 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Hocam ne uyutması. hayvanlar insanlara göre olumsuz koşullara daha iyi uyum sağlar. zaten 16 senedir kedi yetiştiriyorsan bence uyutm seçeneğini düşünmezsin bile?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Hayvan acı çekiyorsa uyutun,ama 16 yıllık arkadaşı uyutmak kolay olmayacaktır.

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    Reskam bunu yazdı

Zor bir karar valla 

Benim fikrim her hafta aşi yaptırın 6 ay daha yaşasın 

Her asi 40 tl hocam haftalik olarak tekrarlanmasi gerekiyor.

Hocam bence devam edin. bakarsınız bir süre sonra yaptığınız iğneler kalıcı etki bırakmaya başlar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sakın ha ! Kediyi uyutmak fikrini kafandan çıkar,sonra olmadık belalar gelir başına...Başka çözümler düşün.

Acaip derecede agresifim !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Kedi benim degil kaynanamin kedisi kendisi uyutmayi dusunuyor ancak benim dusuncem dogaya salmak bi koye biyere birakmak ve son zamanlarini digada gecirmesini saglamak.

Benim kendisi ile hukukum 1 sene kadar. Oda zaten cok hasir nesir degiliz. Mamasini veririm sevdirmez. Bisey ister yaparim siklemez acikcasi ben kendini evde istemiyorum ama boyleside bence yanlis.

delimiyim ben?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Tamamda ben anlamadım, bu iğneleri veteriner neden vuyuror? Hayvan ihtiyarlamış artık günlleri sayılımı demek istiyor, öyleyse dönüşü olmayan yola girmiş kedicik. Sanırım doğru anlamışım.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

3,5 yaşında bir iran kedisi de bende var. bu tür kararlar zor verilir ama 16 sene diyorsunuz, bu kadar uzun süre size arkadaşlık etmiş sonuçta. ben olsam kendi kendine ölene kadar elimden geleni yapardım. Bir de atabilirseniz fotoğraf alabilir miyim ?

edit : kedi size ait değilmiş şimdi okudum yorumunuzu.

KotomineKirei tarafından 18/Ağu/17 12:00 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

10 yıla yakın ankara kedisi besledim kendime bakmadığım kadar ona baktım 1 gün kuzenlerimde kalmam gerekti evde yalnız başına bıraktım geldiğimde tripliydi mama veriyodum yemiyordu küstü sandım çünkü önceleride aynı hareketleri yapardı 2. Güne normale dönerdi bu sefer dönmedi vet götürdüm kasap oç kan tahlili yaptı kedinizde anemi var dedi serum ve küvezde kalsın olmadı kan nakli yapılacak dendi siz eve gidin haberleşiriz dedi eve geldim 10dk sonra öldü dendi 10 yıldır aşı harici vet yüzü görmemiş kedi kansızlıktan öldü aq sanada geçmiş olsun çok zor bi durum 3 ay kendime gelemedim ..

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 8554 Toplam Mesaj: 73
kedi kedi uyutma