folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 16 Yasindaki Kedi (Akil Verin Lutfen)

16 Yasindaki Kedi (Akil Verin Lutfen)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hayvan kafayı yemiş tavana felan bakıyor diyorsun bence uyuttur hayvan için iyisi o

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

hocam... 

hayvana disarida konforlu bir yer yapin kalmasi icin ... boylelikle yaridgamaz hayvan. ve sizde kurtulmus olursunuz evin istemsizce pisletilmesinden

orada hayvanin ignelerine senbdevam et yasadigi kadar... cikmadik candan umut kesilmez. umut kalacagina emek kalsin belki yasar hayvan yazik etmeyin

asi parasini da kaynanandan al hocam. 

dhmm tarafından 19/Ağu/17 16:09 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Birader kediyi uyutma, doğal bir ortam sağla dışarıda takılsın. Eve sıçıyor diye uyutmak ne?

Hayvan ne yiyor ne içiyor bu da önemli. İshal niye olur bir hayvan? kalp ya da böbrek filan mı var?

Noyan tarafından 19/Ağu/17 16:56 tarihinde düzenlenmiştir

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    Noyan bunu yazdı

Birader kediyi uyutma, doğal bir ortam sağla dışarıda takılsın. Eve sıçıyor diye uyutmak ne?

Hayvan ne yiyor ne içiyor bu da önemli. İshal niye olur bir hayvan? kalp ya da böbrek filan mı var?

Bilmiyorum onlarda durum ne ancak ortaliga siciyor diye uyutma degil konu sindirim sistemi iltihabi. 

Ev binanin 9. Katinda disarda 1 hafta dayanmaz ancak koye vs goturursek olur

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

saçmalamışsınız yok sen vermediğin canı alamazsın vs.  dünyada devlet kabul etse ötenazi yaptırmak isteyen o acıları çekmek istemeyen kaç kişi var biliyomusunuz ?

siz çekmek istermiydiniz ?  onu rahatlatmak varken acı çekmesine göz yummak daha mı ahlaklı ?

ha kedinin keyfi yerindedir sadece hastadır sıkıntı yok ama eğer ağrısı varsa canı yanıyorsa ona yaşattığınız daha kötü zulüm. ve diğer arkadaşların dediği gibi yok yaşat daha çok sevap kazanırsın olayı tamamen saçma zulme göz yummak mı sevapmış ?

sinirlendim sabah sabah okudum ama anca şimdi post atabiliyorum. 

Dünyada intihar eden milyonlarcada sepet var ne yapalım hep beraber intihar mı edelim? Ötenazi hakkının verilmesinin insani gerekçelerle olduğunu zannedecek kadar toz pembe değil hayat ötenazinin serbest olduğu ülkelerde ne derece rant dönüyor haberin var mı? Sırf bu işin turizm kolu oluşmuş durumda senin dediğin gibi kimse yok acı çekmesin diye kimseyi öldürmüyor yani.

Kedinin ağrısını sızısını ölçebilecek bir sistem olmadığına göre ki ayrıca kediye çiğ et verecek kadar arkadaş konuya ilgisiz sence hayvan acı çekiyor mu çekmiyor mu anlayabilir mi?

Ulan şu sıcak havada sen ye çiğ tavuk sen martı olur sıçarsın heryere şakamısınız? Bunu değerlendirecek kapasite yok mu?

Ayrıca sana ahlaklı veya ahlaksız gelmesi doğrunun o olduğu anlamına gelmiyor. Bence ortada yanlış bir tesbit var. Ayrıca sen ne kadar ahlaksız görsende eğer arkadaş müslümansa bu kaidelere uymak onun boynunun borcu Müslümanlık senin götünden uydurduğun kurallara göre işlemiyor Net bir şekilde intihar yasak sebepsiz canlı öldürmek yasak ben bunu dini açıdan dikkate alması gerektiğini söyledim yoksa kimsenin sana ahlaklı geliyormu aga bu durum diye sorduğu yok.

He sen diyorsan ki yok arkadaşım ben inanmıyorum ona diyecek tek kelimem yok bende inanmıyorum ama arkadaş müslümansa kurallar açık net.

Ayrıca sanki ölümden sonrasını biliyor gibi hayvanı rahatlatacağını nerden çıkardın belki çok daha kötü biyere gidecek amk?

Zulümlük bi durum yok senin mantığına göre grip olanıda öldürelim zulme uğruyor. Kısacası yaz ayındayız insanlar bile patır patır ishal bu hayvana çiğ et verilmiş gözünü seveyim bi mantıklı düşün

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

saçmalamışsınız yok sen vermediğin canı alamazsın vs.  dünyada devlet kabul etse ötenazi yaptırmak isteyen o acıları çekmek istemeyen kaç kişi var biliyomusunuz ?

siz çekmek istermiydiniz ?  onu rahatlatmak varken acı çekmesine göz yummak daha mı ahlaklı ?

ha kedinin keyfi yerindedir sadece hastadır sıkıntı yok ama eğer ağrısı varsa canı yanıyorsa ona yaşattığınız daha kötü zulüm. ve diğer arkadaşların dediği gibi yok yaşat daha çok sevap kazanırsın olayı tamamen saçma zulme göz yummak mı sevapmış ?

sinirlendim sabah sabah okudum ama anca şimdi post atabiliyorum. 

Dünyada intihar eden milyonlarcada sepet var ne yapalım hep beraber intihar mı edelim? Ötenazi hakkının verilmesinin insani gerekçelerle olduğunu zannedecek kadar toz pembe değil hayat ötenazinin serbest olduğu ülkelerde ne derece rant dönüyor haberin var mı? Sırf bu işin turizm kolu oluşmuş durumda senin dediğin gibi kimse yok acı çekmesin diye kimseyi öldürmüyor yani.

Kedinin ağrısını sızısını ölçebilecek bir sistem olmadığına göre ki ayrıca kediye çiğ et verecek kadar arkadaş konuya ilgisiz sence hayvan acı çekiyor mu çekmiyor mu anlayabilir mi?

Ulan şu sıcak havada sen ye çiğ tavuk sen martı olur sıçarsın heryere şakamısınız? Bunu değerlendirecek kapasite yok mu?

Ayrıca sana ahlaklı veya ahlaksız gelmesi doğrunun o olduğu anlamına gelmiyor. Bence ortada yanlış bir tesbit var. Ayrıca sen ne kadar ahlaksız görsende eğer arkadaş müslümansa bu kaidelere uymak onun boynunun borcu Müslümanlık senin götünden uydurduğun kurallara göre işlemiyor Net bir şekilde intihar yasak sebepsiz canlı öldürmek yasak ben bunu dini açıdan dikkate alması gerektiğini söyledim yoksa kimsenin sana ahlaklı geliyormu aga bu durum diye sorduğu yok.

He sen diyorsan ki yok arkadaşım ben inanmıyorum ona diyecek tek kelimem yok bende inanmıyorum ama arkadaş müslümansa kurallar açık net.

Ayrıca sanki ölümden sonrasını biliyor gibi hayvanı rahatlatacağını nerden çıkardın belki çok daha kötü biyere gidecek amk?

Zulümlük bi durum yok senin mantığına göre grip olanıda öldürelim zulme uğruyor. Kısacası yaz ayındayız insanlar bile patır patır ishal bu hayvana çiğ et verilmiş gözünü seveyim bi mantıklı düşün

Ben cig et konusuna cevap vericem gerisine karismam ancak bu hayvan 16 senedir cig et yedigi icin bukadar uzun sure yasayabildi. O ovdugun mamalarla hayvan en fazla 7 sene bilemedin 10 sene yasayabiliyor. Isin sirri cig et ve arada bir kuru mamada

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    l_i_o_n
    l_i_o_n's avatar
    Erkek

Ortalıga pisleyen kedi çekilmez ya.bnce köye doğaya salınması daha uygun doğal yaşamda ölsün.

Сухое говно к жопе не липнет
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Çok zor bir durum herkes için, kedim ölmüştü küçükken çok ağlamıştım ardindan. Köpeğimi de hayatta kalabileceği bir sahil kasabasına bırakmıştım, hala boğazıma birşeyler düğümlenir hatırladıkça. 

Acı çekiyorsa hayvancagiz, acılarını dindirmesine yardımcı olmak yanlış değil. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Sadece ilk sayfayı okudum. Kedi beslenmesine karşı birisi olarak kediyi doğaya bırakın derim. Zaten 3 gün içersinde açlıktan ölür. Kişisel zevkler için hayvan beslenmemeli. Özellikle kediler gibi eve alındıklarında yeteneklerini yitiren hayvanlar.

Aylık 160 lira 16 yıldır beslediğiniz hayvan için size külfet oluyorsa, beslemeyin. Hayatınız boyunca çocuk dahi edinmeyin.

Kişisel zevkler için hayvan alıyor, doğal yeteneklerini köreltiyor, bunu işimize gelmediği zaman 160 liralık külfet olarak görmeye başlıyoruz. Duyar kasma yanlısı birisi değilim yanlış anlaşılmasın. Acı çekmesin diye önümde boğazına sallama vursan oturur aynı odada biramı içmeye devam ederim. Ama bu tarz durumlar sinirimi bozuyor.

Ne yapılabilir desen eyvallah oturalım tartışalım yardımcı olalım ki kedi beslenmesi yanlış. Bir köpeği 10 sene bile evde beslesen sokağa düştüğünde canlı kalabilir. Ama kediler öyle değildir.4

Muhabbet kuşu beslenmesi ile aynı mantık. Yardımcı olabileceğim birşey olursa yaz lütfen

www.kriptopedi.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Ben 6 yıldır kedi besliyorum, kaç tane de sokak kedisini gittiği yere kadar yaşattım.

Kedinin iç paraziti, karması, ense damlası bunlar bazen gerekli. Bunun dışında gimpetin bir sürü ek gıda ürünü var. Probiyotik felan da..

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
Toplam Hit: 8633 Toplam Mesaj: 73
kedi kedi uyutma