folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 16 Yasindaki Kedi (Akil Verin Lutfen)

16 Yasindaki Kedi (Akil Verin Lutfen)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kedi insan yaşına göre 82 yaşındaymış.

Kedi yaşlarının insan yaşı karşılıkları :

1-15

2-20

3-25

4-30

5-35

6-40

7-45

8-49 

9-53

10-58

11-63

12-68

13-73 

14-78

15-78

16-82

17-86

18-90

19-94

20-98

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Mineral vitamin takviyesi yapiyoruz surekli ama ishal oldugundan emmiyor vucut heralde. 

Bide gazsiz soda vereyim belki mineral alir ordan 😂

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ryans
    Ryans's avatar
    Erkek

edit:1 önceki sayfada varmış fotosu :D

Ryans tarafından 18/Ağu/17 19:31 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Benim kedi de böbreklerin hastaydı 3-4 tane ayrı veteriner uyutalım acı çekmesin dedi. 2 gün veterinerde kaldı kedi resmen eridi gözümün önünde kendi çişi içinde uyuyordu titreyerek, dedim başlarım yapacağınız işe aldım veterinerden eve geldim ne yapsam filan diye araştırırken avcılarda istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesi var götürdüm hayvanı oraya 3 hafta boyunca günde 2 kez git gel yaparak hayvan neredeyse her gün 4 serum 12 farklı iğne yedi. Ama sonunda turp gibi oldu eski sağlığına kavuştu. Harcadığım para umrumda değil açıkcası benim için insandan farkı yok. Yakınlarında veterinerlik fakültesi varsa çok daha ucuza yaptırırsın aşılarını. Aynı tahlilleri veterinerde 590 tl ye yaptırdım fakültede 65tl filan tuttu. Uyutmak bir çözüm değil, uyutalım diyerek kolaya kaçan veterinerler de bence yaptıkları işi haketmiyorlar. Zaten kedi yaşlanmış siz elinizden geleni yapın ölecekse de eceliyle ölsün.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

bakın kedilere ishal gibi durumlarda, insanlarda da etkli olan ilaçları verebilirsiniz, antibiyotik bile verebilirsiniz, tarafımdan denenmiştir, veterinere gitmeden iyileştirmiştim bir kediyi.. ama zalım onu kanepeye attımdiye benden küsüp gitmişti,.. bir daha göremedim onu. kanepe yumuşaktı incindimi acaba.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Benim kedi de böbreklerin hastaydı 3-4 tane ayrı veteriner uyutalım acı çekmesin dedi. 2 gün veterinerde kaldı kedi resmen eridi gözümün önünde kendi çişi içinde uyuyordu titreyerek, dedim başlarım yapacağınız işe aldım veterinerden eve geldim ne yapsam filan diye araştırırken avcılarda istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesi var götürdüm hayvanı oraya 3 hafta boyunca günde 2 kez git gel yaparak hayvan neredeyse her gün 4 serum 12 farklı iğne yedi. Ama sonunda turp gibi oldu eski sağlığına kavuştu. Harcadığım para umrumda değil açıkcası benim için insandan farkı yok. Yakınlarında veterinerlik fakültesi varsa çok daha ucuza yaptırırsın aşılarını. Aynı tahlilleri veterinerde 590 tl ye yaptırdım fakültede 65tl filan tuttu. Uyutmak bir çözüm değil, uyutalım diyerek kolaya kaçan veterinerler de bence yaptıkları işi haketmiyorlar. Zaten kedi yaşlanmış siz elinizden geleni yapın ölecekse de eceliyle ölsün.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

ulan 40 yıllık inançsız adamım kendi adıma ama,bir inanç sistemine sahipsen sorarlar adama canını sen mi verdin de sen uyutacaksın? Hatta müslümansan şurayı dikkatle oku bence

http://www.ask-inebi.com/?Syf=18&Hbr=952879&/-%20Hubb%C3%BCl-h%C4%B1rrat%C4%B1-minel-iman

Bu saçma fikirleri sana veren veterinere sokayım Türkiyede zaten bi işin olduğu oluru görülmüş şey mi? Sorsaydın ya veterinere lan dalyarak senin görevin yaşatmak değil mi diye. Öldürecek olsan imama gidersin aq

Kedin çok güzel kıyabilir mi insan şuna?

duvar yalaması mineral eksikliğinden

ayrıca vet dışkı/kan tahlili yaptı mı? Bu tahlillerden herhangi birini yapmadıysa acilen veterinerini değiştir hatta kim olduğunu da yaz buraya millet bilsin bu gelişigüzel iş yapanları,

hills mama verin

http://www.hillspet.com.tr/tr-tr/digestive-health/cat.html

ayrıca eti çiğ vermeyin, Mama kabını düzenli temizleyin su kabını düzenli temizleyin su kabında yosunlaşma olmamasına dikkat edin

Son olarak kedilerin yükseklik algısı yoktur uçan kuşa atlar sen hernekadar atlamıyo desende atlar kediler yüksekliği algılayamaz buna uygun olarak bence çok fazla cam yakınında hayvanı bulundurmayın.

Ömrün boyunca üzerine yapıştıracağın bir vicdan azabıyla yaşama, başına milyon tane iş alırsın.

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı

ulan 40 yıllık inançsız adamım kendi adıma ama,bir inanç sistemine sahipsen sorarlar adama canını sen mi verdin de sen uyutacaksın? Hatta müslümansan şurayı dikkatle oku bence

http://www.ask-inebi.com/?Syf=18&Hbr=952879&/-%20Hubb%C3%BCl-h%C4%B1rrat%C4%B1-minel-iman

Bu saçma fikirleri sana veren veterinere sokayım Türkiyede zaten bi işin olduğu oluru görülmüş şey mi? Sorsaydın ya veterinere lan dalyarak senin görevin yaşatmak değil mi diye. Öldürecek olsan imama gidersin aq

Kedin çok güzel kıyabilir mi insan şuna?

duvar yalaması mineral eksikliğinden

ayrıca vet dışkı/kan tahlili yaptı mı? Bu tahlillerden herhangi birini yapmadıysa acilen veterinerini değiştir hatta kim olduğunu da yaz buraya millet bilsin bu gelişigüzel iş yapanları,

hills mama verin

http://www.hillspet.com.tr/tr-tr/digestive-health/cat.html

ayrıca eti çiğ vermeyin, Mama kabını düzenli temizleyin su kabını düzenli temizleyin su kabında yosunlaşma olmamasına dikkat edin

Son olarak kedilerin yükseklik algısı yoktur uçan kuşa atlar sen hernekadar atlamıyo desende atlar kediler yüksekliği algılayamaz buna uygun olarak bence çok fazla cam yakınında hayvanı bulundurmayın.

Ömrün boyunca üzerine yapıştıracağın bir vicdan azabıyla yaşama, başına milyon tane iş alırsın.

Hocam bende uyutma taraftari degilim. Ancak hastalik iyilesmiyecek duzeyde ciddi anlamda kilo kaybediyor. Yedigi besinleri vucudu sindiremiyor. 2 veterinerde ayni tepkiyi verdi. Dunki son cevaplarimda ignelerini alip yapicagimi zaten soylemistim. Bu saatten sonra ben ustume dusen vazifeyi yapicam geriye kalan onun bilecegi is.

Camdan atlama mevzusu ise hayvan zaten cok yorgum ve camin kenarinda sadece yatiyor. Hareket eden hicbirseye tepki vermiyor enteresan bi hayvan aslina bakarsan 80 kusur yasinda ve saniyorum artik gucu yetmiyor biseyler yapmaya.

Burada soyledigin tip mamalar malesef yok. Cig eti tamamen kestik. Sadece pure seklinde olan konserve mama yiyor. Dun bi deneme amacli kuru mama verdim biraz duzelir gibi olmus. Bilmiyorum takip edecegiz sorununu.

Dip not: Turkiyede yasamiyorum hocam hayvanda bende herkes ukraynada yasiyoruz. Tr yi karalama oradaki veterinerler burdan 3-5 tik yukarda.

delimiyim ben?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

saçmalamışsınız yok sen vermediğin canı alamazsın vs.  dünyada devlet kabul etse ötenazi yaptırmak isteyen o acıları çekmek istemeyen kaç kişi var biliyomusunuz ?

siz çekmek istermiydiniz ?  onu rahatlatmak varken acı çekmesine göz yummak daha mı ahlaklı ?

ha kedinin keyfi yerindedir sadece hastadır sıkıntı yok ama eğer ağrısı varsa canı yanıyorsa ona yaşattığınız daha kötü zulüm. ve diğer arkadaşların dediği gibi yok yaşat daha çok sevap kazanırsın olayı tamamen saçma zulme göz yummak mı sevapmış ?

sinirlendim sabah sabah okudum ama anca şimdi post atabiliyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

saçmalamışsınız yok sen vermediğin canı alamazsın vs.  dünyada devlet kabul etse ötenazi yaptırmak isteyen o acıları çekmek istemeyen kaç kişi var biliyomusunuz ?

siz çekmek istermiydiniz ?  onu rahatlatmak varken acı çekmesine göz yummak daha mı ahlaklı ?

ha kedinin keyfi yerindedir sadece hastadır sıkıntı yok ama eğer ağrısı varsa canı yanıyorsa ona yaşattığınız daha kötü zulüm. ve diğer arkadaşların dediği gibi yok yaşat daha çok sevap kazanırsın olayı tamamen saçma zulme göz yummak mı sevapmış ?

sinirlendim sabah sabah okudum ama anca şimdi post atabiliyorum. 

Hocam guzel yazmissin ancak kedinin durumu normal gibi gezeliyor. agridan dolayi muhtemel bazen yerinde durmuyor surekli evin icinde tur atiyor. Acayip derecede zayifladi sirtindaki omurga ve atka bacaklar ciddi derecede zayifladi muhtemel kemiklerde de agri cekiyor kucagima almaya kalktigimda acili bi miyav sesi cikariyor geri hemen yere birakiyorum. Tekrar bi full chek up yaptiricam eger iyilesecek gibiyse ilaclarini va alocam yok kurtarilamayacak bi durumsa aci cekmeaindense uyutmayi tercih edecegiz gibi duruyor

delimiyim ben?
Toplam Hit: 8634 Toplam Mesaj: 73
kedi kedi uyutma