folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2009-2010 Katkı Payları (Harçlar)

2009-2010 Katkı Payları (Harçlar)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun diyorum (özellikle  ikinci öğretim arkadaşlar) bu seneki harç paraları dudak uçuklatacak cinsten gerçekten ben sınıf öğretmenliği okuyorum ikinci öğretim zamlı harç parasını öğrenince şaşırdım korktum,ürktüm ne yapsak diye düşünmeye başladım şahsen inşallah bi çözüm bulunur bu şekilde nasıl ödeyeceğiz  harç parasını bilmiyorum...

“Tıp fakülteleri 591 TL, diş hekimliği ve eczacılık fakülteleri 494 TL, veteriner fakülteleri 386 TL, tıbbi biyolojik bilimler ve fizik tedavi ve rehabilitasyon programları ile teknik eğitim fakülteleri 281 TL, İTÜ İşletme Fakültesi 402 TL, mühendislik, mimarlık, mühendislik-mimarlık, inşaat, makine, maden, elektrik-elektronik, kimya metalürji, mühendislik ve teknik, uçak ve uzay bilimleri, ziraat ve orman fakülteleri, mimarlık ve tasarım fakülteleri 387 TL, gemi inşaat ve deniz bilimleri, deniz bilimleri, su ürünleri, denizcilik, tekstil teknik ve tasarım, sanat ve tasarım, güzel sanatlar fakülteleri 316 TL, fen, fen-edebiyat (fen programı), dil ve tarih-coğrafya, ilahiyat, eğitim, mesleki eğitim, sağlık eğitim, sağlık bilimleri, endüstriyel sanat eğitim, ticaret turizm eğitimi, eğitim bilimleri, edebiyat, fen- edebiyat (edebiyat ve sosyoloji programı) iletişim bilimleri ve iletişim fakülteleri 284 TL, hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler 313 TL, Açıköğretim Fakültesi 71 TL.”

2009-2010 akademik yılı ikinci öğretim için veteriner fakülteleri bin 976 TL'den 5 bin 276 TL'ye, teknik eğitim fakülteleri bin 62 TL'den bin 412 TL'ye, mühendislik, mimarlık, mühendislik-mimarlık, mühendislik ve teknoloji, mimarlık ve tasarım, inşaat, makine, maden, elektrik-elektronik, kimya metalürji, uçak ve uzay bilimleri, ziraat ve orman fakülteleri bin 416 TL'den 2 bin 400 TL'ye; gemi inşaat ve deniz bilimleri ve deniz bilimleri bin 782 TL'den 2 bin 549 TL'ye, fen, fen-edebiyat (fen programı) fakülteleri bin 186 TL'den 2 bin 343 TL'ye, hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri bin 70 TL'den 2 bin 160 TL'ye, dil tarih ve coğrafya, ilahiyat, eğitim mesleki eğitim, sağlık eğitim, endüstriyel sanat eğitim, ticaret turizm, eğitim bilimleri ve edebiyat fakülteleri 951 TL'den 2 bin 426 TL'ye, fen-edebiyat fakültesi (edebiyat ve sosyal program), iletişim bilimleri ve iletişim fakülteleri 891 TL'den bin 110 TL'ye çıkarıldı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Allah hepimizin yardımcı olsun

bu arada 2 yıllık programların harçlarını nasıl öğreniriz veyaarada bi fark varmı bu harçlarla

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

devletimin gözlerinden öperim ki özel üniversiteler ile devlet üniversiteleri arasındaki farkı kaldırmışlar (!)

allah belanızı versin :S

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

hayvanlığın doruğu budur işte. eğitim hakkının vatandaşın en temel haklarından biri olduğunu sanıyordum, bizim sınırlarımız içinde geçerli değilmiş bunlar ne yazıkki.

ikinci öğretim iibf yi geçen yıl bırakmıştım ailemden senelik 1000 küsür harç parası istemekten utandığımdan. hadi neyse tekrar girdik bu sene örgüne gidicem. peki onu yapamayanlar ne yapsın. her sene hayat masrafları hariç sırf kaydı okuldan silinmesin diye 2000 küsür lira vermek zorunda olan, başka çıkış kapısı olmayan adam ne yapsın. babasının maaşı evi geçindirmeye zor yeten adam nasıl okusun. kendini mi satsın bu kadar öğrenci banka mı soysun adam mı öldürsün ne yapsın yani.

okumasın milyon tane adam sokaklarda çakallık yapsın, ona buna tecavüz etsin adam yaralasın. istedikleri gençlik tablosu bu işte.

işin daha da acı yanı hiçbirşey yapılamayacak olması, bu paraların eşşek gibi ödenecek olması, hatta bazı beyinsizlerin çıkıp "devletin paraya ihtiyacı var, çalışsınlar örgün kazansınlar bıdıbıdı" diye ötecek olması. hayata mı söveyim yaşadığım ülkeye mi söveyim "ülkenizi sevin bik bik" diye konuşan tuzu kurulara mı söveyim, ne yapayım bilmiyorum. oldu olacak kapatın bütün devlet okullarını sadece parası olan okusun, parası olmayan bu ülkenin vatandaşı değil ya.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    -----------------------------

Allah hepimizin yardımcı olsun

bu arada 2 yıllık programların harçlarını nasıl öğreniriz veyaarada bi fark varmı bu harçlarla

Yüksekokullar içinde de en fazla katkı payını devlet konservatuvarı ve sivil havacılık ve yabancı diller yüksekokulu öğrencileri ödeyecek.

Katkı payları devlet konservatuvarlarında 545 TL'den 589 TL'ye, sivil havacılık ve yabancı diller yüksekokullarında 435 TL'den 470 TL'ye yükseltildi.

Mesleki teknoloji, tütün eksperliği, ev ekonomisi yüksekokulları öğrencileri 227 TL,

bankacılık ve sigorta, uygulamalı bilimler, ilahiyat meslek, sağlık, endüstriyel sanatlar, takı teknolojisi ve tasarımı, beden eğitimi ve spor, spor bilimleri teknolojisi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, hemşirelik, ulaştırma, engelliler entegre yüksekokulları, tapu kadastro, sağlık hizmetleri, turizm ve otelcilik işletme ve turizm işletme ve otelcilik yüksekokulları, sivil havacılık, sosyal bilimler, teknik bilimler, su ürünleri, denizcilik, deniz
    işletmeciliği ve yönetimi, adalet yüksekokulları ile ormancılık ve uzaktan eğitim meslek yüksekokulu öğrencileri 190 TL katkı payı ödeyecek.

Lisanstüstü öğrenim ücreti de 239 TL'den 258 TL'ye çıkarıldı.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

n2 bunu yazdı:

oldu olacak kapatın bütün devlet okullarını sadece parası olan okusun, parası olmayan bu ülkenin vatandaşı değil ya.

Bu işin sonu oraya varacak gibi zaten..

Sen hiç kaval çaldın mı?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ulke bizim , devlet bizim , universiteler bizim ama paran yoksa okumayacaksin.Burada ters giden birseyleri kimse gormuyor mu ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek
    Allah ikinci öğretimlere gayret kuvvet versin,
    her konuda spekülasyon çıkaran okulum dpüde muhtemelen iibf (i.ö) bölümleri 650-700tl den başlayacak.

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    ya ben myo okuyorum dumlupınarda :| benimki kaç para oldu acaba :|

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

bu zamlar çok harbiden yaa

zaten okuyan adama da sahip çıkmıyo ki bu devlet bi de utanmadan zam yapıyolar

resmen ... geçiolar biz uyumaya devam anasını satim

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:
    ya ben myo okuyorum dumlupınarda :| benimki kaç para oldu acaba :|

foxly otur agla:D bilion bizim okulda kitap parasidir sigortadir baya bi sokuolar:D 

imza
Toplam Hit: 7831 Toplam Mesaj: 41