folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2015 Akademisyen Maaşlarında Artış,Yorumlarınız

2015 Akademisyen Maaşlarında Artış,Yorumlarınız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek
    eray bunu yazdı
    karabudun bunu yazdı

Akademisyenler bu maaşları ilk defa bu ay aldılar. Bundan önceki on yıl boyunca fakültelerde ki orta öğretim mezunu memurlar araştırma görevlilerinden fazla alıyordu. Akademide ki muadillerine bakarsak, hakim, savcı, polis, asker akademisyenlerin 2 katı maaş alıyor. Ee ülkede adalet,hukuk,asayiş var mı? Sınırlarımız güven altında mı? Vaiz bile öğretmenden fazla alıyor da ne oluyor? Hani ahlak? Sorun çok daha temelde de işte...

duyan da eğitim çok yüksekte ama adalet hukuk asayiş te sıkıntı var zannedecek.. sonuca değil işleyişe bakmak lazım çalışma saatlerine dikkat etmek lazım..

Çalışma saatine beden işlerinde bakılır. Sana göre Ressam 8 saat resim yapsın, futbolcu 8 saat top oynasın, bilim adamı 8 saat labaratuarda otursun...  Akademide esas olan verimliliktir. Yani zannettiğin gibi işleyişe değil sonuca bakılır. Her şeye rağmen Türkiye de ki akademik yayın sayısı yine de İslam coğrafyasında ki en yüksek sayıdır. Yeterlimidir dersen değil ve bence Türkiye de akademi de başarısızdır.  Tıpkı adaletin,asayişin, üretimin vs. başarısız olduğu gibi. Zaten sosyolojik olarak bir ülkede bir şeyler çok iyi,  bir şeyler çok kötü olamaz. Bu genel bir çöküş tablosudur.

karabudun tarafından 02/Oca/15 23:00 tarihinde düzenlenmiştir

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Öğretmenler ve akademisyenler en az hakim ve savcı maaşı almalıdır benim gözümde.

Geleceği kuran adamlar bu paralarla hangi araştırmayı yapacak ta verimli olacak.

Adam ilk önce geçim derdine düşüyor para bitince.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bu maaşlar yüksek değil. az alanın maaşları düşük.

hesaplarsan günde 100 tl eder çokmu

hiç okumamış ticaretten bunun 10 katını bir günde kaldıran var.

her meslekte iyisi kötüsü var iyisi için az,       kötüsü için fazladır her zaman

bende şunu merak ediyorum hastanelerde alçı yapanlar kaç tl alıyor.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Çok iyi oldu. Akademik personel araştırma görevlisinden tut profuna kadar aldığı maaşın daha fazlasını hak ediyor. Arada ciğeri beş para etmez dengesizler de faydalanıyor tabi ama akademisyenlerin aile geçim derdine,borca kiraya takılması verimliliklerini azaltıyor ister istemez. Bunun en az yarısı kadar oranında bir zam daha önümüzdeki yıllarda gelirse tam kıvamını bulacaktır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

en düşük devlet memurunun maaşı 2000 den biraz fazla olan bi yerde, Araştırma görevlilerinin maaşının 2200 felan olması komikti zaten hocam.. 3 ten aşağı olmamalıydı, ki yükselttilerde.
    1500 e ar gör çalıştıranlar özel okullar bu arada, o başka konu :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu da demek oluyor ki yeni vergiler yolda. :-)

Hakimlere savcılara üniversite hocalarına askere doktora direk zam verdiler. Peki bu parayı nereden alacaklar sizce?

Bende özellikle eğitim Kadrosundakilerin meclisteki 550 el kaldırıcıdan fazla maaş almasını isterim. En azından sms parasını vatandaşa yüklemezler. :-)

Asıl Diğer adaletsizlik emeklilik şartlarında kamu işçisi ile memur o kadar fark var ki inanılmaz. Çıkardığım tabloyu yarın burada yayınlarım unutmazsam. Aynı hizmet süresi kesilen vergi yaklaşık aynı benim şartlarımda işçi emekli olunca 90-100k prim alır. memur emekli olur 55-60k prim alır. Düşünsenize müdür emekli oluyor 1800-2000 maaş bütün sorumluluk onda okuma yazma bilmeyen emekli oluyor 2800-3000 maaş alıyor.

Cumhurbaşkanı danışmanından gelen yazı var o duruyorsa onu atayım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

profesör maaşı az bence. doçent te öyle..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

yok profesör maaşı az efendim.

Nova Vida !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek
    griffin bunu yazdı

Benim anlamadıgım bu ülkede memurlar kadar rahatı yok maaşlarıda iyi neye aglıyolar

+1

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

iyi bare artık daha az öğrenciyi yaz okuluna bırakırlar, vizede kökleyip finallerde salarlar millet geçssin diye bu kafayla bunlar daha çok zam alırlar, sorsan ne profesörü götümün pröfösörü bu salakları denetleyecek adam akıllı bir kurum koymadıktan sonra bunlara öğretmen maaşından fazla verilmesine karşıyım, olür mü bilim yapıyorlar bir bok yaptıkları yok ahmetin 5 lirası var memetin 3 lirası var ahmet ile mehmet in gelecek yıl 9 lirası olabilir hayır olamaz demekle bilim olmaz ahmetin 5 lirası var mehmetin 3 lirası var bunu faize yatırılarsa forexte şöyle bir sistemde şu kadar kazanırlar demekle bilim olur... yapan var mı çok az, değer veren var mı çok az (bkz çip fabrikasına temel atıp vestelin telefonu yerli ürettim demesi) neyse bana niyeyse.

akmarky tarafından 03/Oca/15 04:11 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 8001 Toplam Mesaj: 60