folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2015 Akademisyen Maaşlarında Artış,Yorumlarınız

2015 Akademisyen Maaşlarında Artış,Yorumlarınız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı
    uLtRaLoVeR bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    uLtRaLoVeR bunu yazdı

bahaneler çok hocam arayacak olursak

o tarafı beni ilgilendirmez gerekirse atatürk ün yaptığı gibi bu milleti dürte dürte bilinçlendirsinler öğretsinler gerçekleri yada o prof dr ünvanlarını iade etsinler

madem prof olmuş onun hakkını versin bu milleti nasıl uyandırabiliriz onun araştırmasını yapsın üniversitesinde

eee yan gelip yatınca olmuyor tabii bu işler neyse söylencek çok laf var bunlarada neyse

Kalınlaştırdığım cümleye anlam veremedim. Şöyle ki o işi yapmakla yükümlü bir kaç bölüm var psikoloji, sosyoloji ve belki eğitim fakülteleri. Mühendislik fakültesindeki, tıp fakültesindeki bir profesörden bunu yapmasını istemek hem ayıp, hem de anlamsızdır. Bırakın o adam hastaları muayene etmek için uğraşsın uyandırmak için değil.

Yan gelip yatma konusuna gelince, daha önceki mesajlarımda yazdığım gibi sağda solda kalmış üniversitelerde hakkını vermeyen hocalar var ama onların yüzünden herkese aynı yaftayı yapıştırmak da yanlış bence. Bir de şöyle bir olay var tabi. Bir çok üniversitedeki angaryalar yüzünden yan gelip yatmak gibi algılandığı da oluyor. Ama anladığım kadarıyla sizin için yan sadece halkı aydınlatması yeterli başka birşey yapmasına gerek yok.

hoca sen esas mevzuyu büyük resmi ya anlamıyorsun ya anlamak istemiyorsun şuanda ülke her yönden yozlaşmış adeta dna sı ile oynanıyor ülkenin bütün düşünce kuruluşlarının türkiyeyi nasıl yerin dibine soktuklarını görmüyorsun sanırım ki görünen köy kılavuz istemez herşey ayan beyan ortada hergün geriye gidiyor ülke bu üniversiteler hocaları profları susuyor halen hayır bu ülke çağdaş muhasıra nasıl ulaşacak böyle susarak madem bıraksınlar profluğu yerine geçecek çok insan var üniversiteleride kapatsınlar birşeye yaradığı yok zaten hayır biz mi kafa yorucaz bu halkı bilinçlendirmek için ne demeye üniversiteler açtınız amk o zaman kimse kusura bakmasın alayı dumkof kurunun yanında yaşta yanar nato kafa nato mermerliğin lüzumu yok halkı aydınlatamadıktan sonrada o okullarındaki lab da bilimsel çalışmalarını yapmalarının bir anlamı yok benim gözlemim bu kardeşim hergün aynı hergün lecturer dediklerimiz bitsede gitsek modunda kimsenin ekstra çaba sarfettiği yok haklı çıkarmaya çalışma bunları hoca

Çözüm olarak da hocaları aç bırakmayı öneriyosun?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    uLtRaLoVeR bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    uLtRaLoVeR bunu yazdı

o tarafı beni ilgilendirmez gerekirse atatürk ün yaptığı gibi bu milleti dürte dürte bilinçlendirsinler öğretsinler gerçekleri yada o prof dr ünvanlarını iade etsinler

madem prof olmuş onun hakkını versin bu milleti nasıl uyandırabiliriz onun araştırmasını yapsın üniversitesinde

eee yan gelip yatınca olmuyor tabii bu işler neyse söylencek çok laf var bunlarada neyse

Kalınlaştırdığım cümleye anlam veremedim. Şöyle ki o işi yapmakla yükümlü bir kaç bölüm var psikoloji, sosyoloji ve belki eğitim fakülteleri. Mühendislik fakültesindeki, tıp fakültesindeki bir profesörden bunu yapmasını istemek hem ayıp, hem de anlamsızdır. Bırakın o adam hastaları muayene etmek için uğraşsın uyandırmak için değil.

Yan gelip yatma konusuna gelince, daha önceki mesajlarımda yazdığım gibi sağda solda kalmış üniversitelerde hakkını vermeyen hocalar var ama onların yüzünden herkese aynı yaftayı yapıştırmak da yanlış bence. Bir de şöyle bir olay var tabi. Bir çok üniversitedeki angaryalar yüzünden yan gelip yatmak gibi algılandığı da oluyor. Ama anladığım kadarıyla sizin için yan sadece halkı aydınlatması yeterli başka birşey yapmasına gerek yok.

hoca sen esas mevzuyu büyük resmi ya anlamıyorsun ya anlamak istemiyorsun şuanda ülke her yönden yozlaşmış adeta dna sı ile oynanıyor ülkenin bütün düşünce kuruluşlarının türkiyeyi nasıl yerin dibine soktuklarını görmüyorsun sanırım ki görünen köy kılavuz istemez herşey ayan beyan ortada hergün geriye gidiyor ülke bu üniversiteler hocaları profları susuyor halen hayır bu ülke çağdaş muhasıra nasıl ulaşacak böyle susarak madem bıraksınlar profluğu yerine geçecek çok insan var üniversiteleride kapatsınlar birşeye yaradığı yok zaten hayır biz mi kafa yorucaz bu halkı bilinçlendirmek için ne demeye üniversiteler açtınız amk o zaman kimse kusura bakmasın alayı dumkof kurunun yanında yaşta yanar nato kafa nato mermerliğin lüzumu yok halkı aydınlatamadıktan sonrada o okullarındaki lab da bilimsel çalışmalarını yapmalarının bir anlamı yok benim gözlemim bu kardeşim hergün aynı hergün lecturer dediklerimiz bitsede gitsek modunda kimsenin ekstra çaba sarfettiği yok haklı çıkarmaya çalışma bunları hoca

Çözüm olarak da hocaları aç bırakmayı öneriyosun?

şuanki rüşvet zihniyetiyle bu kesime zam yapıp sus payı verip çenelerini kapatmayla aç kalmaları ne mümkün

kuyruklarına basıcanki özüne dönsünler gerekirse aç kalsınlar afrikadakiler aç kalıyor bunlarda aç kalsın biraz bakalım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

800 lira için susuyorlar öyle mi? Maşallah her konuda bilgin var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

gayet iyi olmuş adamlar hak ediyorlar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

800 lira için susuyorlar öyle mi? Maşallah her konuda bilgin var.

öyle

neden o zaman emekliye memura asgari ücretliye dalga geçer gibi 3% zam yapıyor bi düşün bakalım

ama hakime savcıya dekana profa milletvekiline alabildiğine zam zam üstüne zam rüşvet üstüne rüşvet sus payları 13 milyon kişiye yardım adı altında seçim yatırımı rüşvetleri

herşey yeterince açık hoca kendinizi kandırmayın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı
    uLtRaLoVeR bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    uLtRaLoVeR bunu yazdı

Hocam bence sen üniversiteyi çok yanlış anlamışsın. Üniversitede bilimsel çalışma yapılır, çok geniş ve farklı dallarda. Fakat senin dediğin üniversitenin misyonunu aşıyor bence. Ki idealde üniversite meslek kazandıran bir kurum olmaktan çok bilim üreten bir kurum. Ama bizimki gibi ülkelerde bilimden çok meslek kazandırma işlevini gerçekleştiriyor. Fakat bu yüzden üniversiteleri suçlayamazsın. Yönetime, halke, tarihe, kaynaklara da çok bakar bu olaylar. Öyle madem ben üniversiteyim ben hocayım diyorsunuz alın bakalım ülkeyi yerin dibinden çıkarın, insanların zihniyetini değiştirin falan demekle olmaz bu işler. Ayrıca yani toplumu bilinçlendirmek işlevini kabul etsek bile bu işlevlerinden sadece biri olurdu, tek işlevi değil ve sadece üniversitelere bırakılabilecek bir işlev değil bu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur_123
    onur_123's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı
    birgaripaskbestesi bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

Olay başka boyutlara taşınmış,

Akademik personelin derece kademeleri normal memurlar gibi işler,

yükselebileceğin en yüksek derece kademe 1/4 tür.

4 Yıllık Üniversite mezunu bir kişi memur olduğunda derecesi kademesi 8/1'den başlar, her yıl bir yan alır 8/2, 8/3 şeklinde gider sonr 7/1 e düşer.

Bazı derece kademe terfilerinde göstergen değiştiğinden maaş farkları ortaya çıkar,

8/1'den 7/1'e düştüğünde maaşında yaklaşık 80 tl gibi bir artış olur.

6/1'e düştüğünde ise pek bi artış olmaz, yaklaşık 2-3 tl bi fazlalığı vardır.

Maaşın esas etkileyen derece kademe terfileri, 8'den 7'ye,

4'ten 3'e ve 2'den 1'e yükseldiğinde olur.

Ayrıca 3'ün 1'ne dyükseldiğinde memurlara tanınan yeşil pasaport hakkını elde edersin. Bu da yurt dışında bir çok ülkeye vizesiz gitmeni sağlar.

Umarım yardımcı olur.

Maaşlar konusuna gelince, benim düşünceme göre insanlar sadece işlerine yoğunlaşsın isteniyorsa maddi açıdan rahatlatmak gerekir. Akademik çalışma yapan biri aynı zamanda geçim derdidini düşünmemeli. Kendini sadece işine vermeli. Bu bütün meslek ve işler için geçerli.

Kamuda aynı işi yapan iki farklı memur arasında 2 katına kadar çıkan maaş farkları olabiliyor. Mevcut hükümet 2006 da eşit işe eşit ücret uygulaması başlattı ama 2-3 sene sürdü. Sonra eski haline geri geldi.

İşin birde hak yönü var bence, ne iş yaparsak yapalım aldığımız maaş ne olursa onu haketmek gerekir. Gece başını yastığa koyduğunda rahatsan, vicdanın rahatsa sıkıntı yok.

Her üç senede bir kadememi yükseliyor?

her sene kademen 1 yükselir, 3 sene olunca 1 derece atlarsın.

Misal;

1. sene 8/1 den başladın

2. sene 8/2 olursun

3. sene 8/3

4. sene başında 7/1 e yükselmiş olursun.

tamam yav şimdi söktüm :D çok sağol çok teşekkür ederim

4 yıllık lisans bitiren biri 9/1 den başlar 

657 nin 36 . maddeside yazıyoır

Yazılım mühendisliği karanlık bir odada kara kedi aramaya benzer.Donanım mühendisliği karanlık bir odada kara kedi aramaya benzer ama odada kedi filan yoktur.Sistem mühendisliği karanlık bir odada kara kedi aramaya benzer;odada kedi yoktur ama birileri "Kediyi yakaladım" diye bağırır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    onur_123 bunu yazdı
    erebos bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

Olay başka boyutlara taşınmış,

Akademik personelin derece kademeleri normal memurlar gibi işler,

yükselebileceğin en yüksek derece kademe 1/4 tür.

4 Yıllık Üniversite mezunu bir kişi memur olduğunda derecesi kademesi 8/1'den başlar, her yıl bir yan alır 8/2, 8/3 şeklinde gider sonr 7/1 e düşer.

Bazı derece kademe terfilerinde göstergen değiştiğinden maaş farkları ortaya çıkar,

8/1'den 7/1'e düştüğünde maaşında yaklaşık 80 tl gibi bir artış olur.

6/1'e düştüğünde ise pek bi artış olmaz, yaklaşık 2-3 tl bi fazlalığı vardır.

Maaşın esas etkileyen derece kademe terfileri, 8'den 7'ye,

4'ten 3'e ve 2'den 1'e yükseldiğinde olur.

Ayrıca 3'ün 1'ne dyükseldiğinde memurlara tanınan yeşil pasaport hakkını elde edersin. Bu da yurt dışında bir çok ülkeye vizesiz gitmeni sağlar.

Umarım yardımcı olur.

Maaşlar konusuna gelince, benim düşünceme göre insanlar sadece işlerine yoğunlaşsın isteniyorsa maddi açıdan rahatlatmak gerekir. Akademik çalışma yapan biri aynı zamanda geçim derdidini düşünmemeli. Kendini sadece işine vermeli. Bu bütün meslek ve işler için geçerli.

Kamuda aynı işi yapan iki farklı memur arasında 2 katına kadar çıkan maaş farkları olabiliyor. Mevcut hükümet 2006 da eşit işe eşit ücret uygulaması başlattı ama 2-3 sene sürdü. Sonra eski haline geri geldi.

İşin birde hak yönü var bence, ne iş yaparsak yapalım aldığımız maaş ne olursa onu haketmek gerekir. Gece başını yastığa koyduğunda rahatsan, vicdanın rahatsa sıkıntı yok.

Her üç senede bir kadememi yükseliyor?

her sene kademen 1 yükselir, 3 sene olunca 1 derece atlarsın.

Misal;

1. sene 8/1 den başladın

2. sene 8/2 olursun

3. sene 8/3

4. sene başında 7/1 e yükselmiş olursun.

tamam yav şimdi söktüm :D çok sağol çok teşekkür ederim

4 yıllık lisans bitiren biri 9/1 den başlar 

657 nin 36 . maddeside yazıyoır

haklısın hocam ben egm için yazmışım. normlal memur dediğin gibi 9/1den başlar.

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

amerika'daki profesörlerin haftalık maaşından az bu.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

tarikat olarak ülkeyi terk edelim fiji çok güzelmiş

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
Toplam Hit: 7995 Toplam Mesaj: 60