24.05.2020 Yine Operatörler Çöktü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı

gayet normal diyenleri anlamıyorum aq milyonlarca aboneleri var her ay milyarlarca gelir elde ediyorlar şu siktiğimin altyapısını adam akıllı kursunlar ota boka para kesmeyi biliyorlar

Sen evinde 4 kişi varsa dördü birden aynı anda televizyon izlemek isterse diye eve 4 tane televizyon alıyor musun?

Dördü de tv izlemek için ayrı ayrı ödeme yapıyorsa alacaksın kardeşim :D

Hala yazdığımı anlamıyorsunuz. Bu normal bir gün değil. Tüm ülke evde. Millet 2 sokak aşağıdaki babasına bile bayramlaşmaya gidemiyor telefon açıyor. Tüm ülkenin aynı anda trafiğe çıktığını düşünün? 

Ha ben sürekli çalışan sistem isterim dersen O zaman aylık 4-5 bin lira telefon faturasını gözden çıkaracaksın. Aylık 10 dolar bile etmiyor Türkiye ortalamasında kişi başı fatura ödemesi. Uydu telefonları var tam istediğiniz gibi. Okyanusun ortasında bile çekiyor. 

tamam kızma sorun bizim evin duvarları, çok kalın, çekmiyor :d

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı

gayet normal diyenleri anlamıyorum aq milyonlarca aboneleri var her ay milyarlarca gelir elde ediyorlar şu siktiğimin altyapısını adam akıllı kursunlar ota boka para kesmeyi biliyorlar

Sen evinde 4 kişi varsa dördü birden aynı anda televizyon izlemek isterse diye eve 4 tane televizyon alıyor musun?

Hala yazdığımı anlamıyorsunuz. Bu normal bir gün değil. Tüm ülke evde. Millet 2 sokak aşağıdaki babasına bile bayramlaşmaya gidemiyor telefon açıyor. Tüm ülkenin aynı anda trafiğe çıktığını düşünün? 

Ha ben sürekli çalışan sistem isterim dersen O zaman aylık 4-5 bin lira telefon faturasını gözden çıkaracaksın. Aylık 10 dolar bile etmiyor Türkiye ortalamasında kişi başı fatura ödemesi. Uydu telefonları var tam istediğiniz gibi. Okyanusun ortasında bile çekiyor. 

tamam sen haklısın uzatma artık

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Amına kodumun Turkcell i en lazım oldugu zamanda çalışmıyor  bir de sapıtıp baskasının sms lerini bana gönderiyor Ömer abi kim amk bana ömer abi iyi bayramlar diye mesajlar geliyor :D Bi de grup oluşturmuş götveren 24 kişiye pompalamış mesaj benim telefonda da grup oluşmuş nasılsa anlamadım. Arama yapamıyorum 50 denemeden 1 i düşüğ arkadan garip sesler geliyor puh amına ... 

ne ^^D` ya. (alınma ama.)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Telekom da açıklama yapılmış. Dağılabilirsiniz. 

3 operatörde kabul etmedi sorunu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ya abi ortaya bir şey atıyorsunuz sonra doğruları anlatınca işinize gelmeyip uzatma deyip kestirip atıyorsunuz. Burada akıllı başlı, teknolojiden anlayan adamlar olmasa neyse diyeceğim.

Neyse bari konusu açılmışken öneride bulunayım. Bu tip yoğunluk durumlarında çare Vowifi. Yani telefon baz istasyonu yerine wifi modeme bağlanıyor. Ancak onuda her telefon desteklemiyor maalesef.

mkyb tarafından 24/May/20 16:10 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı
    adeleks bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

Turkcell açıklama yapmış

şimdi aynı açıklamayı diğer operatörlerde yapacak  

Vodafone da yapmış sorun bizde değil diyerek

Özür dileyelim sorun bizdeymiş diyerek :)

Muhtemelen BTK yine ceza kesecek.

suç hepsinde.

mevzu baz yoğunluğu değil, altyapı yoğunluğu da değil. operatörler arası port yetersizliği.

şirketler birbirlerine para ödüyorlar bu portlar için ve en yüksek parayı turkcell talep ediyor. bu yüzden de tüm operatörler mümkün oldugunca görüşmeleri operatör içinde tutmaya çalışıyorlar. hepsinin şebeke içi sınırsız dakika vermesi bu yüzden, kaldırmayacak olsa onu veremez en başında.

adamlar da kar-zarar dengesini korumak için bu tür yoğunluklara karşı portlara müdahale etmiyor, beklesinler aq aramasınlar nolcak yeaa deyip geçiyorlar. yoksa 3 operatörün de görüşmeleri kaldıracak yapısı var. mevzu para mevzusu.

bölgesel kesintilerin izahati de; türk telekom gayrettepe santal ile vodafone ikitelli santal arasındaki port maks 1 milyon anlık bağlantıya izin veriyordur, şişli beyoğlu bu santral üzerinden çıkış yapıyordur o yüzden sadece bu bölgelerde kesinti olur. bursadaki santralden çıkış yapan adamın kesinti yaşamaması normal. Internet gibi hemen açayım routing yapayım diye bir kolaylıkta yok bunda, bazların bulunduğu alan ve bağlı olduğu santral belli sonuçta.

imza.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Turkcell siker... 

Hizmette ve faturada sinir yok

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Turkcell sözde, doğal afetlerde görev yapacak drone baz izstasyonları yapmıştı :) malum olaylarda ortalıkla bile gözükmedi.

Deme o ki, laf çok, icraat yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Turkcell sözde, doğal afetlerde görev yapacak drone baz izstasyonları yapmıştı :) malum olaylarda ortalıkla bile gözükmedi.

Deme o ki, laf çok, icraat yok.

Aynen valla. DroneCell denildi ama somut bir şey göremedik. Başarılı çağrı %99 un altına inerse tk cezayı yazar. Malesef ki operatörler bunun çözümünü de sorunlu lokasyonlara takviye telefonlar ve oto arama-kapatma yazılımları yardımıyla yapıyorlar. Bir nevi çakallık. Hal böyle olunca o bölgelere operatör yatırımı gelmiyor sorun yok diye. Buraya kadar olan çakallık rf çilerin çakallığı. Transmisyonculara zaten bir şey demiyorum. Sahaya çıkıp bölgenin geometrisine zahmet edip bakmıyorlar bile. Hal böyle olunca ister 20mhz bant ver ister 100 mhz yine sorun yaşarız ve her operatör suçu başkasına atmaya devam eder. Tk'nın gsm tarafı gayet iyi çalışıyor. Aksaklığı ya da çakallığı farkettikleri an afları yok. Bir de cezayı ciro üzerinden kesiyorlar ya en güzeli de o. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı

Ya abi saçma sapan mantıkla konuşma gözünü seveyim. Bir altyapı ekstrem durumu bile kaldırmak üzere tasarlanmalıdır. Bunun lamı cimi yok. İnsanların hayvan gibi para akıttığı bir sektör önemli gün ve zor zamanlarda çökecekse siksinler öyle altyapıyı. Kendini tv mv diyerek kandırma bence.

Toplam Hit: 6246 Toplam Mesaj: 56
turkcell vodafone avea turk telekom