folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 80‘Ler 90‘Lar 2000‘Ler Hep Aynı Hikaye

80‘Ler 90‘Lar 2000‘Ler Hep Aynı Hikaye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Güzel kardeşim. Anladığım kadarıyla konuya aşşina deyilsin veya son olayları takip etmedin.

Öncelikle belirtmeliyim. Bildiğin gibi berkin elvanın ölümü gerçekleşti ve ailesi ile birlikte 100.000 den fazla insan cenaze törenine katıldı.

Sabahtan, cenaze yürüyüğünün başlamasından itibaren çapul.tv,  halktv gibi kanallar ve birçok insan stream üzerinden yayınladı. Yayınlardada görüldüğü üzere yürüyüşüm başlamasından itibaren törenin bitmesine kadar tek bir olay dahi yaşanmadı. Kimse hiçbirşeye zarar vermedi.

Tören biter bitmez insanların önü tomarlarla kesildi ve talzikli su ile gaz bombası yağmuru başladı. Aşşağıdaki videoyu izle ve kendin karar ver. Kim kime saldırıyor iyi gör.

http://capul.tv/berkin-elvanin-cenazesine-ilk-saldiri-12-03-2014/

Neden küçük, masum bir çocuğun cenaze yürüyüşüne giden hüzünlü insanları, hiçbir olay çıkartmamasına rağmen, neden önünü kesip saldırıyosun ? Sence neden ?

Hepinizin düşünmesi gereken yer burası. En can alıcı nokta.

Devlet kavramının gereği bir devlet milletini bütünleştirici olmak zorundadır. Bütün azınlık ve çoğunlukları bir tutarak devlet anlayışını oluşturmaktır. Peki %50 yi evde zor tutuyoruz demek nasıl bir anlayış oluyor ? Neden sana karşı olanlara saldırıyosun. Ne yaptık biz ? Ne yaptı oradaki kalabalık ?

Küçücük çocuk ölmüş. Bütün ülkede yas havası var. Neden çıkıp baş sağlığı dilemiyorsun. Birleştirici bir mesaj vermiyorsun ? Neden yandaş gazeten berkin in ali out diye miğde bulandırıcı manşet atıyor ? Neden çocuğumuzun ölümü üzerine üzüldüm demek yerine bu olaylar daima olur. Borsayı etkilemez diyorsun. Neden hep para, paralel, lobi ? Neden ?

30 marttaki seçim kendisininde düşündüğü gibi akp veya diğerleri seçimi olmuycak. Bu seçim insanların kendine vicdan muasebesi yaptığı bir sınav olacak.

Ben türk milletininde hala vicdan olduğuna inanıyorum.

Umarım daha fazla bölünmeyiz.  Çünkü defalarca bölünmüş bu millet, daha fazla bölünmeyi kaldıramaz.

masum düşünce ile konu açtın düşüncelerinde çok hoş gerçekten.

kafa bulandırmak şişirmek konnunu piç etmek istemem ama söyleceklerim şunlar:

videonu inceledim ve bahsettiğin gibi masum insanlar yoktu orada postumu okuyan videoya birdaha baksın.

1. çocuğun cenazesine havyi fişek sırt çanatası gaz maskesi lazer gibi alet erdavatla gidildiğini bilmiyordum.

2. medayaya onca cahil insan dolu sosyal paylaşım sitelerine malzeme arayan fotoğarafçılar orada iş başında

farkettiysen sırf polisin zulmu gibi gösterilmesi için kendini yere atıp foto çekilmeyi bekleyen elemanlar var bizzat belli oluyor.

genelde bu tür videolar polisin defalarca uyarınsından rıcasından hemen sonra kayda başlar.

adam uyarıyor bak açtığınız pankart eyleme aykırıdır. şu bölgeye girmek aykırıdr falan diye.

ve herzamanki gibi polise küfür eden taş atan yuhlayan elemanlar işbaşına geçtikten sonra polis mecbur mudahaleye başlıyor.

ve akıllılar o anda video kayıt düğmesine basıyor . polise ana avrat sövvdükten sonra jopu yerken fotorğraflanıyorlar.

sonuç ? sonuç polis masum göstericilere saldırdı kızı dövdü götümüze jop soktu filan hepsi tıraş bunların. göstericiler rahat durmuyor.

3. polis mudahaleye başlamamış ortalıkta yok adamlar damlarda balkonlarda dükkan çatılarında geziıyor resmen olay çıkartmak için hazırda :)

4. sırf esnaf polise patlasın diye dukkan olan işyeri olan yerlere kaçıyorlar girdikleri yeri parçalıyorlar.

farkettiysen dukkana girip sandalye filan ne varsa kırıyorlar . orada görürrsün birkaç sandalye var.

5. polise saldırmadıkları sürece hiçbir polis jop kullanmıyor kullanmazda.

ben polis olsam ne olursa olsun jop kullanmak yasak olsa o sırada gösterici küfür edip taş atıp saldırsa jopla kemiklerini kırarım.

hiçkimse canını yolda bulmadı elbet kenini koruyacak.

durum bu müdür. 

manzara hoş değil ama söyliyim bak kızların çığlığı filan içim gitti.  keşke olmasa.........

inan senin bu yazdıklarını ben yazıcaktım ama senin kadar sakin olmadığım için yazmadım.Sonuna kadar katılıyorum sana.

Hep aynı savunma. Hep aynı laflar. Geziden bu yana tayip erdoğanın dediklerini tekrar ediyosunuz. Masum insanlar yoktu orda zırvası

Bütün ülke çapında gösteriler oldu. Yüzbinlerce insan yürüyüşe katıldı.

Sen diyosunki orada masum insanlar yoktu. Ebe güzel kardeşim orada suçlular var diyosun. Neden polis saldırmadan önce 1 tane olay çıkmadı?

Pankartlar yasalara aykırıymış. Ne yasası arkadaşım ? Adam kendi oğlu ifade versin diye, hsyk yı adalet bakanlıığına bağladı ne yasası ?

Gaz bombasını sıkışmış 100 kişinin dibine at, üstten sus sık, plastik mermi ile tara. Adam yere düşmüş fenalık geçiriyor. Sen diyosun kendini yere atmış poz veriyor. Biraz insaflı olun insaflı. Azcık insan olun.

Zaten millet gergin patpdı patlayacak. Yasak pankart açıldı diye okadar adamın önü kesilip gaz bombası, pilastik mermi ve su ile saldırının amacı nedir ?

Objektif bakın olaya. Paralel, dışgüçler derken iyce hipnotize olmuşsunuz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

o yüzden şimdi oylar akp'ye.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

askerle büyüdük askerden korktuk

görünce titredik ürktük hala ısınamadım asker görünce hazır ola geçesim gelir

80 ihtilalini yapan asker neden ihtill yapmıştır kimse anlatmıyor ama dersten çıkıp bir birine kurşun sıkan sağcı solcu bir birini yiyen sağcı solcu ayağına bu siyaset neleri yemiştir anlatmıyorlar

asker müdehale etmeseydi ortalığın nasıl yatıştırılacağını anlatan tek bir kişi yok

koltuk hırsına milleti kamplaştıran sağcı solcu diye ayıran birbirine düşman eden birbirini kırdıran kimdi siyasetçilerdi

anlatmazlar ama askere düşmanlık için her türlü kate kulleyi anlatırlar her türlü iftirayı atarlar

çünkü asker kendini ifade etmek istemiyor yada bunların karşısında kendini ifade edemedi

geldikleri taraf hep aynıydı din üzerineydi

50 lerde birisini peygamber gibi adam olarak nitelendirenler bugünde peygamber hatta daha ileri giderek Allahın vasıflarını yüklemişlerdir ki açıkça şirk denizinde yelken açmakla kalmamış direk sürat motoruyla yol almaktadırlar

ulan ben Allaha inanıyorum ama bu milleti sırf koltuk için cep için bir birine kışkırtanlar bir birine kırdıranlar inanıyormu bilmiyorum bildiğim tek şey benim onlardan olmadığım

ben ne sağcıyım ne solcu

ben insancıyım

yiyin birbirinizi sona kalan kemiklerti toplamaya illaki köpekler gelir ben onuda seyrederim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    HolyReform bunu yazdı

Çok iyi be hocam

zalimin mazlum ile

celladın kurban ile dönüp durduğu bu dehşet çemberi

bunca delilik daha ne kadar sürecek böyle...

All is well
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

zalimadam sen o biber gazı ile tazyikli suyu gör sonra ben görürüm senin örekeni

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    q0x bunu yazdı

zalimadam sen o biber gazı ile tazyikli suyu gör sonra ben görürüm senin örekeni

sağı solu yakıp yıkana sen olsan ne yaparsın ?

polisin dediği gibi, gaz atmayayım ne yapayım osurayımmı ?

http://www.youtube.com/watch?v=U6pccgh4K44

Toplam Hit: 4733 Toplam Mesaj: 47