folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder 94/4 Kasım Ayı Askerleri

94/4 Kasım Ayı Askerleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Mentese iyidir. Askeri ogrencilerin vs nin yazlari kamp yaptii bir yerdir. Hayati idame kampi filan vardi. (Gitmistim egitime)  askerlik acisindan bilemiyorum tabi  fakat guzeldi bence. 

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

Burdur'da olacaksan haber et.

28'i gecesi Burdur'dan ayrıldım hocam. Burdur hikayem sonlandı yani ama yine de teşekkür ederim.

@Salihgs, hocam uzunca anlatmayayım da sana kısaca zordu diyeyim. Açıkçası ben komando olmak için defalarca şubeye gittim. Buna rağmen beni Burdur'da ulaştırma er yaptılar. Alay'da da komando olmak için çok çabaladım fakat, gelgelelim seçmeler bir sonraki tertipte yapılacak dediler. Demem o ki; bu zihniyette bir adam için Burdur'daki eğitim çok basit oluyor. Kar yağarken koşuyor olmasına küfür eden de var, işte eğitim böyle olur diyen de var. Yalnız daha önceki senelerden akıllara yerleşmiş bir izlenime göre 58. Piyade birliğinde askerlik çok kolaymış. Öyle bir şey olmadı. Bir Isparta / Eğirdir gibi olmasa da piyade birliği için zorlu bir eğitimdi. Tek tesellin sürenin kısa olması. Ayrıca 5000 tane askerin %80 i doğuya gitti. Doğuya gidenlerin %50 si gibi bir oranı da sınır hattında görevlendirildi. Durumlar karışık gibi.

Söylemeden edemeyeceğim; o nasıl bir soğuktur ! 5000 tane adamın 5000 i de hasta oldu. Ben hayatımda böyle soğuk görmedim.

Sırada İzmir Menteş var. Yalnız hiçbir bilgi bulamıyorum. Bilen var mıdır ?

KHO (Kara Harp Okulu) Atış ve Tatb. Blg. Brl. olarak geçiyor. Ayrıca Nitelikli Birlik diye bir de not var. Bilen var mıdır ?

Dışarıdan bakan birisi için cennet, içeridekiler için cehennemdir :D

İstediğin herşeyi sorabilirsin 7 sene eğitim gördüm orada hayatım sikildi :D Heryerini adım adım bilirim. Tam adıyla Menteş olarak mı geçiyor yoksa kartal varmı içinde?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

İstediğin herşeyi sorabilirsin 7 sene eğitim gördüm orada hayatım sikildi :D Heryerini adım adım bilirim. Tam adıyla Menteş olarak mı geçiyor yoksa kartal varmı içinde?

Hocam tam olarak İZMİR / MENTEŞ diye geçiyor. 

Benim anlamadığım, KHO öğrencilerinin aldığı sıkı eğitim için lafım yok ancak, ben bir KHO öğrencisi değilim. Peki ben orada ne yapacağım ? Bana da Bir KHO öğrencisi gibi eğitim verilecek mi ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Kardeşime de edirne keşan çıkmış (:

adanadan nasıl gidilir keşana bilmiyoruz :|

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

Hocam tam olarak İZMİR / MENTEŞ diye geçiyor. 

Benim anlamadığım, KHO öğrencilerinin aldığı sıkı eğitim için lafım yok ancak, ben bir KHO öğrencisi değilim. Peki ben orada ne yapacağım ? Bana da Bir KHO öğrencisi gibi eğitim verilecek mi ?

Yok hocam öğrencilerin eğitimi için gerekli olan ihtiyaçları ve işleri yaparsın büyük ihtimal. Mesela atış poligonuna verebilirler. Atışlar öncesinde oranın düzeni, mühimmatların ayarlanması vb. Gibi işlemler + Nizamiye nöbeti gibi.işleri yaparsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Kardeşime de edirne keşan çıkmış (:

adanadan nasıl gidilir keşana bilmiyoruz :|

metroya bak bi hocam aktarmalı olması lazım istanbul üzerinden

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
Toplam Hit: 9998 Toplam Mesaj: 77