folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder AKP"Li Zeki Ergezen"İn Şok Sözleri!

AKP"Li Zeki Ergezen"İn Şok Sözleri!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

AKP'li Zeki Ergezen'in şok sözleri!
    17.09.2008 - Bu haberi 4058 kişi okudu.
    AKP Bitlis Milletvekili ve Abdullah Gül’ün Başbakanlığı’nda kurulan 58. Hükümetin Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen’in 27 Mayıs 1993’te hacda yaptığı konuşma dün gece Kanal D Ana haberde yayınlandı.

Ergezen’in garip duası şöyle:

“Yeniden İslam nizamının devlet nizamına hakim olmasını, laik sistemin bir an evvel defolup gitmesi için canı gönülden dua etmenizi, bu duanın da kabülünü Cenabı Hak’tan temenni ediyorum... Amin... Gelin dağa taşa ’Ne mutlu Türküm’diye yazacağınıza, gelin dağa taşa ’Ne mutlu Müslüman diye yazalım.”

Gelenlerin hepsi hırsız!
    1993’te Refah Partisi sıralarında oturan Zeki Ergezen’in Mekke’de hacı adaylarına yaptığı konuşma şöyle sürüyor:

“Ben şunu söyliyeyim. Kim gelirse gelsin değişmez. Hırsızın biri gelir biri gider. Vurguncunun biri gelir biri gider. Sadece isimler değişir. Parlamentonun da çözüm bulacağına da inanmıyorum. Çünkü parlamentonun kapısında bir yazı var ’Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’o söz laftan ibarettir. Hakimiyet, kayıtsız şartsız 3,5 milyon azınlığın, batının ve Bush amcalarındır. Hakimiyet bu milletin değil. Parlamentodaki milletvekillerinin de bir iradesi yok. Ancak parmak kaldır kaldır, indir indir. Emrivakilerle.,”

Laiklikten kurtulmalıyız!
    Daha sonra Refah Partisi’nden ayrılıp AKP saflarına katılan Zeki Ergezen, Abdullah Gül’ün Başbakan olduğu 58. hükümette Bayındırlık ve İskan Bakanı oldu. Ergezen’in yöneticileri suçladığı hacdaki konuşması şöyle sürüyor:

“Yıllardır ve şimdi de bizi sarhoş Bekri Mustafalar idare ediyor. Sarhoşun biri gider biri gelir. Dünyada dini yazılı olmayan tek ülke biziz. Biz aslında dinsiz bir millet haline getirilmişiz. Bizim dinimiz laiklik, Atatürkçülük... Şimdi laikliğe mi, Allah’ın emrine mi uyulsun? Bir tarafta inandığımız Allahımız, diğer tarafta devletin bize zorla kabul ettirdiği laiklik. Müslüman hem laik hem müslüman olamaz. Biz bu laiklikten kurtulmalıyız.”
    (Kanal D)

ergezenin videosu buyurun...

http://video.milliyet.com.tr/default.asp?prm=0,7055475&kanal=1&id=20861&tarih=2008/09/16&get=17.09.2008

Boş İşler Uzmanı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    haber konuları yasak ama bu konuyu açamadan duramıcam..

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Bu daha hiç birşey!!!

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkwood
    darkwood's avatar
    Erkek
    bu totoşlarn yapmadğı şey kalmadı bi ara Atatürk le ilgili cayip fıkra anlatmştı götünteki

SEMPER PARATUS
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

abi o bu değilde bu lafa çok kıllandım..

Yıllardır ve şimdi de bizi sarhoş Bekri Mustafalar idare ediyor. 

Boş İşler Uzmanı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Başbakan ,

Minareler süngü, kubbeler miğfer

Camiler kışlamız, mü'minler asker

Bu iláhi ordu dinimi bekler

Allahu Ekber, Allahu Ekber.

Şiiri

Cumhurbaşkanı, 28 Kasım 1995/Posta Gazetesi

"Cumhuriyet döneminin artık sonu geldi" sözleri

ATATÜRK hakkında içinde küfür geçen fıkralar

Talibanın önünde diz çökmeler

Arap sehylerinin ayagına gitmeler.....

Seçmenleride "herkes yedi onlarda yesin" diyen bir zihniyet.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

@baal

usta bunlar bilinen gerçekler lakin ben milletimizin bu gerçekleri gördüğü halde nedne bu partinin yanında ona şaşırıyorum yazık gerçekten. 

Boş İşler Uzmanı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

konpicyus bunu yazdı:
    -----------------------------
    sizin adınıza sevindim :) oyalancak bişiler buldunuz gene
    -----------------------------

braffo sana =)

İmzalar Kaldırılsın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Onlar döndüler abisi "biz döndük" dediler ya! underzero'nun güzel yazıları mevcut zaten bu konu hakkında. Bir yenisine de malzemeler birikmeye başladı.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    bilinen şyler hiçbir şaşkınlığa uramadım.birileri gelicek gene yalanlıcak. .
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

hani halkımız bunları görüp belki bişiler anlarda halkı uyandırırz bunları iktidardan indiririz diye düşünürken vazgectim arkadaş.

biz ne kadar kanıt koysakta ellerinde delil olmadıgı halde sırf kışkırtmak amaclı akp yanlısı yazılar ki neden sevdigini kendisi bile bilmeyen denyolar yüzünden vazgectim. bu ülkenin gelecegi belli. böle mal insanlar oldukca bu gelecegi de kimse degistiremez. bu saatten sonra Atatürk gibi bi adam da gelmez. Ben Atatürk'ün kurdugu Türkiye Cumhuriyet'ini seviyorum. bu denyoların yönettigi gelecegin şeriat ülkesi Türkiye'yi degil. arkasında atgözlüklü halk oldugu sürece boşa cabalamanında alemi yok.

cıkıcaksın yurtdışına sikinin keyfine göre yaşicaksın. siyasetininde,iktidarınında ak bundan sonra.bu ülkede ilerde şeriat ülkesi olurda ülkenize niye sahip cıkmadınız derlerse,sahip cıktıgını sanan denyolar yüzünden bu hale geldi.ben getirmedim,getirenler utansın.

screw you guys! i"m goin" hoooome!
Toplam Hit: 9311 Toplam Mesaj: 67