folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Ales İn Kullanıldığı Yerler (Başvurular Başladı)

Ales İn Kullanıldığı Yerler (Başvurular Başladı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    livane bunu yazdı

şimdi kpss de onaylatmıyorsun di mi . hiç hatırlamıyrm ya. internetten yatırırım kredi kartıyla o problem değil. odeme.osym var. 

geçen senelerde ikisinede başvurmuştum onay diye birşey bilmiyorum.

eğer ilk defa başvuruyorsan o zaman mecbur bir okuldan başvuracaksın fotoğrafını çekiyorlar okulda.

ama önceden başvuru yapmışsan gerek yok biliyorum bu sene değişiklik yapıldıysa bilemiyorum yarın başvursam yazarım

internteen yapmıyorum direk bankaya gidip yatırıp geliyorum.

yok yok bayağı bi girdim bu tür sınavlara :D neyse bende yapayım başvuru

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

ales bu yıl değişik bir formatla karşımıza çıkacak. bölüm başı 50 soru olan sınavın içeriği bölümbaşı 40 soru olarak güncellenmiş. sürede de buna itafen bir azalış söz konusu zira 150 dakikaya düşmüş. yüksek lisans doktora için gereklidir. aynı zamanda bazı yüksek lisans doktora şartı devlet kurumlarına girerken de nadiren de olsa sorulabiliyor. örneğin tubitak'ın bazı bölümlerine eleman alımı yapılırken ales ve öss puanı istendiği de olabiliyor. belli formüller şeklinde yayınlıyorlar o formül üzerinden puanın şunun üstündeyse başvur gibisinden. o formül de ales ya da öss puanını içerebiliyor. yanılmıyorsam ya geçen yıl ya da bir önceki yıl tubitak bir ilanında alesten ilk 7000 e girmiş olmak şartıyla öss puanının da içerisinde olduğu bir formül hesabıyla eleman aldı. ama başta söylediğim gibi alesi nadiren şart koşuyorlar. sebebi de bazı bölümlerin doktora şartı var kurumlarda. kapı yine yüksek lisans ve doktoraya çıkıyor .

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

son 2 gün kalmışken

tezsiz için ales şartı yokmuş. hiç girmesemde  tezsiz yapabiliyorum. eksi bir yön olurmu. üniveristede kalma dersim yok ama ilerde fikrim değişirse pişman olurmuyum diye düşünüyorum

peki yurtdışı içinde geçerlimi.

yada erasmus gibi yüksek lisansında bir yıl burda diğer yıl yurt dışında yüksek lisans yapılabiliyormu.

bir an önce bilgilerimi toparlıyım ki ona göre para yatıracağım.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tezsiz yaparsan universitede hoca olarak kalamiyormusun ? ales in kac yil gecerliligi var?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Herkes sınava girecek de şu "de" bağlacını düzgün kullanan yok :)

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    tutum bunu yazdı

Herkes sınava girecek de şu "de" bağlacını düzgün kullanan yok :)

sınav sayısal :)))))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

ben sözel bi bölümdeyim matematikle alakamız yok radyo tv ve sinema bölümü. ales e girecem yüksek lisans için "seneye" bu aleste ne sruyorlar seviyesi ne tam bir bilgi verebilecek olan *

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

4 soru bölümü var

sayısal1 sayısal 2

sözel1  sözel2

eğer sayısalcysan  sayısalları ve sözel 1 çözüyorsun

eğer sözelciysen sözelleri ve sayısal 1 çözüyorsun

aslında sorular çok kolay. sadece aleste hız önemli özellike mantık soruları çok zaman yiyior. eğer çözecem takıntısı varsa gittin

sözel 1 ve sayısal 1 neredeyse herkes yapar. ama diğeri biraz daha zordur. sadece hızlı yapabiliyormusun o işte

her bölüm 50şer soruydu bu sene değişmiş bende bilmiyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Hocam İktisat eşit ağırlık geçmiyor mu?

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

ALES 'e çalışmak isterseniz www.alescepte.com adresini kullanabilirsiniz, bu zamana kadar çıkan tüm ALES soruları mevcut, matematik sorularının video lu anlatımlarıda var.

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
Toplam Hit: 3587 Toplam Mesaj: 47