folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Ales İn Kullanıldığı Yerler (Başvurular Başladı)

Ales İn Kullanıldığı Yerler (Başvurular Başladı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

aman kardeşim öyle güzel anlattınki sakince. sanki bakkaldan ekmek almışsın gibi :)))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

doğru haklısınıznız fizikti sanırım.

benim mi hiç sorma iktisat

yani sokaktaki her 2 kişiden biri benim bölüm :)))

işletme iktisat kamu yönetimi maliye kardeşler...

ben aslında MBA istiyorum

ama bu bölüm çok uçmuş durumda. ev parasına nedir anlamdım

üstelik okudun üniversitedede kalamıyorsun gerçi öyle beklentim yok ama

şayet iktisat okumuşsan hedefin Mba olmasın. Çünkü MBA temelde mühendislere yönetim bilimini öğretebilmek için başlatıldı. Fiyatlarının yüksek olmasının sebebi ise iş garantisi olması. Yani yurt dışında böyle.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    ValentinoRossi bunu yazdı

şayet iktisat okumuşsan hedefin Mba olmasın. Çünkü MBA temelde mühendislere yönetim bilimini öğretebilmek için başlatıldı. Fiyatlarının yüksek olmasının sebebi ise iş garantisi olması. Yani yurt dışında böyle.

peki siz olsanız ne seçerdiniz.

üstelik yurdışındaki fiyatlardamı böyle

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    ValentinoRossi bunu yazdı

peki siz olsanız ne seçerdiniz.

üstelik yurdışındaki fiyatlardamı böyle

Tüm dünyada MBA eğitimleri çok pahalı. Ama spesifik eğitim verenler bölümlerde bu pahalılığa ayak uyduruyo artık. Mesela frankfurtta 2 yıllık havacılık yöneticiliği eğitimi var. Luftansa'da iş garantili. ama maliyeti 22.000 euro :)

bende 2009 afyon işletme mezunuyum. 2010 yılında master yapmak niyeti ile ingiltereye gittim. o zamanlar 1 yıllık master eğitimi ortalama bi üniversitede 10.000 sterlin civarıydı. Bu parayı veremedim. Gidipte londra'da 5.000-6.000 sterline master eğitimi veren kıytırık 'school'larda  da okumak istemedim -ki hata yaptım burda- ve 1 yıl orda kalıp Türkiye'ye geri göndüm. Şimdi ise tekrar işletme üzerine master yapmak için almanyadayım. Egitime başlayayabilmek için geçmem gereken almanca dil sınavı(DSH)'na hazırlanıyorum. Buraya gelmemin sebebi hem eğitimin parasız olması hemde iş hayatının maddi getirisinin Türkiye'den daha iyi olması. Tabi kardeşleriminde burda yaşıyo olması gelmemde etkili oldu.

Önemli olan hedeflerinin ne olduğu. Şayet toefl'a giripte 90 üstü alıyosan mesela istanbul'da iyi bi iş bulabilirsin. Kpss A'ya giripte çok sıkı çalışıpta 85 üstü puan alabilirsen şayet iyi kurumlara da girebilirsin. Ama yurtdışında yaşamak istiyorum diyorsan İngiltere-Almanya dışında öncelikli bi tavsiyem olmaz. Almanya'nın öncelikli tavsiye edilmesinin sebebi eğitimin ücretsiz olması ve ekonomik durumu. Ama isveç ve hollanda'da kaliteli ülkeler. İyi paralar kazanılır ordada.

Florenzi tarafından 19/Mar/14 13:38 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

aynı yılda mezun oldum bende.

Ben mezun olunca okul gibi iş hayatına geçiş yapacak sanıyor insan.

ama durum öyle değilmiş. çok iyi şirketler seni beğenmiyor.

kötü şirketleride sen beğenmiyorsun. girdiğim iş yerindeki patron 3d çizim yap dedi laptobu elime verdi.

programın o sürümünde 3d daha icat edilmemişti mesela...

bunun gibi onlarca örnek verebilirim. bilgisayara akşam format atıp gündüz bilgileri benden isteyen ???

MBA yapmayı isitiyorum çünkü kendi markamı kurmak istiyorum.

ama iş tecrübem çok olmadığı için çalışırım. hem tecrübe hem para biriktiririm.

bu arada bununla ilgili eğitim alırım

yurtdışıda avrupa değil japonya gibi doğu ülkeleri istiyorum. sebebide farklı bir kültür içinde bakış açımı geliştirmek.

Kalkınma planım bu :)

Yurtdışı için ales istiyorlarmı yoksa gmat gibi birşey lazım.

futurist tarafından 19/Mar/14 16:05 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

aynı yılda mezun oldum bende.

Ben mezun olunca okul gibi iş hayatına geçiş yapacak sanıyor insan.

ama durum öyle değilmiş. çok iyi şirketler seni beğenmiyor.

kötü şirketleride sen beğenmiyorsun. girdiğim iş yerindeki patron 3d çizim yap dedi laptobu elime verdi.

programın o sürümünde 3d daha icat edilmemişti mesela...

bunun gibi onlarca örnek verebilirim. bilgisayara akşam format atıp gündüz bilgileri benden isteyen ???

MBA yapmayı isitiyorum çünkü kendi markamı kurmak istiyorum.

ama iş tecrübem çok olmadığı için çalışırım. hem tecrübe hem para biriktiririm.

bu arada bununla ilgili eğitim alırım

yurtdışıda avrupa değil japonya gibi doğu ülkeleri istiyorum. sebebide farklı bir kültür içinde bakış açımı geliştirmek.

Kalkınma planım bu :)

Yurtdışı için ales istiyorlarmı yoksa gmat gibi birşey lazım.

benim doğu kültürleri ilgimi çekmediği için tercih etmedim. çünkü bundan 2 sene şangay'da master yapma ihtimalimde vardı.

avrupa'daki iyi üniversitelerin %90'ı ya ielts/toefl ister ya da gmat.

ama japonya idealin varsa araştır şimdiden

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 3588 Toplam Mesaj: 47