folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cran_s
    cran_s's avatar
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:
    -----------------------------

billdays bunu yazdı:

Arkadaşlar o kadar atıp tutuyoz ama Albert Einstein in Evrenin büyümesi ile yaptığı açıklamaları ve çalışmalarada bakınız ki Einstein bu evrenin 0 hacimden yani yoktan var edildiğini iddaa ediyor yani yoktan var edilmiş bu da ancak ve ancak yaratıcı bir güçle olur benden bu kadar.

Peki Allah varsa neden bukadar adaletsizlik var yada dünyanın yarısı neden aç hadi allah var o aç olanlar cennete giricek burada cenneti yaşayanlar neolcak

herkezin günahları affedilicekse neden cehennem var  yada allah varda bizmi göremiyoruz.

ateizmin kıyısından dönmüş bi insan olarak her inanışa inanmayışsa saygım var ancak senin yaklaşımın gerçekden komik be hoca

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pixel
    pixel's avatar
    Erkek
    olay bu kadar basit değil inanmıyorsan ve sebebpeleri gayet açıksa ve ortada bi çarpıklık varsa bunu anlatmak gerek burada sadece inananların da aklı da yatmasın mantığı var başka hiçbişey değil madem imanımız bu kadar kuvvetli tartışmaktan korkmamalıyız di mi

revolution-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    billdays
    billdays's avatar
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:

billdays bunu yazdı:

Arkadaşlar o kadar atıp tutuyoz ama Albert Einstein in Evrenin büyümesi ile yaptığı açıklamaları ve çalışmalarada bakınız ki Einstein bu evrenin 0 hacimden yani yoktan var edildiğini iddaa ediyor yani yoktan var edilmiş bu da ancak ve ancak yaratıcı bir güçle olur benden bu kadar.

Peki Allah varsa neden bukadar adaletsizlik var yada dünyanın yarısı neden aç hadi allah var o aç olanlar cennete giricek burada cenneti yaşayanlar neolcak

herkezin günahları affedilicekse neden cehennem var  yada allah varda bizmi göremiyoruz.

Ya şimdi bırak bana felsefe yapmayı bende senin aklını göremiom aklın yokmu senin?Bana aklını gösterebilirmisin ancak hissedersin ve bilebilirsin ama bunu kimseye gösteremezsin hadi haklıysan bana bunu göster bana ispatla demiyorum bak bana aklının olduğunu ispatlama aklın olduğunu bende biliom bana bunun bir fotosunu göster!Bana aklını göster bakalım.Eğer sen bunu gösterebiliyorsan bize diyecek tek bir laf bile kalmıyor.

Yaralanmış temiz alnından uzanmış yatıyor; Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor! Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer. Unutma,Unutturma...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

billdays bunu yazdı:

einsteinin kendisi ateist olduğuna göre sen, ondan daha iyi mi anladın adamın çalışmasını?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

La var diyenler gidip geldiler mide bu kadar kesin konuşuyorlar halen?

"bea"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    billdays
    billdays's avatar
    Erkek

EcHoLL bunu yazdı:

billdays bunu yazdı:

Ya şimdi bırak bana felsefe yapmayı bende senin aklını göremiom aklın yokmu senin?Bana aklını gösterebilirmisin ancak hissedersin ve bilebilirsin ama bunu kimseye gösteremezsin hadi haklıysan bana bunu göster bana ispatla demiyorum bak bana aklının olduğunu ispatlama aklın olduğunu bende biliom bana bunun bir fotosunu göster!

Yaralanmış temiz alnından uzanmış yatıyor; Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor! Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer. Unutma,Unutturma...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

billdays bunu yazdı:

einsteinin kendisi ateist olduğuna göre sen, ondan daha iyi mi anladın adamın çalışmasını?

einstein ateist değildi kim diyor ateist.

Adam atom içindeki çok küçük parçalar olan quvarkların hareketlerinin belirsiz olduğunu söyleyen kanuna " Tanrı zar atmaz " deyip karşı çıkmıştır. Ölmüş adamların arkasından atıp tutmayalım lütfen

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

ya varsa?
    Yoksa inananların kaybedeceği bir durum yok.

gibi klasik bir cevap muhakkak verilmiştir bende ekleyeyim. 

tahribat.com a can feda
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pixel
    pixel's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı:

ya varsa?
    Yoksa inananların kaybedeceği bir durum yok.

gibi klasik bir cevap muhakkak verilmiştir bende ekleyeyim. 

tanrı var veya yok denilemez yok demek de var demek kadar kesin bi yargı. Ancak bence tanrı varsa bu ilahi dediğimiz dinlerdeki tanrı motifi değildir kesinlikle çünkü eğer ciddi anlamda objektif bakılırsa o tanrı motifinin ne kadar İNSANİ özellikler taşıdığını görebilirsiniz.

revolution-
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    billdays
    billdays's avatar
    Erkek

Madem o kadar konuşuonuz bana aklınızın var olduğunu gösterin hocalar bana ancak benim aklım var diyebilirsiniz ama bundan öteye gidemezsiniz.bana bunu gösteremezsiniz ama varlığını bilirsiniz nasıl oluyor bu iş.

prometheus hocam iyice bi araştırda öle gel ben sana einstein ateist değil demedim ben sana dedimki oda biliyor bir yaratıcı gücün olduğunu ben bunu söyledim.Einstein

"

Tanrı’ya inanıyor musunuz?" sorusuna şöyle cevap verir: “Var olan her şeyin uyumlu bir birlikteliğinde ortaya çıkan Tanrı’ya evet ;ama insanların günlük işleriyle ilgilenen, cezalandırıcı veya mükafatlandırıcı Tanrı’ya hayır”

Toplam Hit: 19682 Toplam Mesaj: 155