folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

bilim adamı ve araştırmaların karşısına geçen ortaokul ve liseliler, yada kendince üniversiteli adamlar ; hiç bir bilimsel kanıt olmadan çürütmeye çalışıyor ya...Komedi.Tamamen komedi.

Eğer kuranı savunuyorsna önce bilim nedir ne değildir araştır.Kurandan yardım alıp, adamın verilerini çürüt.Yardım al kuranla değil.

Adamlar bilimsel olarak bigbang patlamasını ardından galaksilerin oluşumdan tut insana kadar hepsini "bilimsel" olarak açıkladı.

Fakat karşısına geçip, bak sevgili kardeşim evren nerde bulunuyor ? gördün mü cevap veremedi haha göt oldu taktiği ile bi yere varamazsınız.Belki kendinizce yada meterolojiye gelecekten haber verdi diye günah diyen şakirt zihniyetince bi yere varırsınz.

Fakat diğerleri size götüyle güler.Bu adamlar sayesinde şu an karşınızdaki bilgisayarlar var, ilaçlar var, araçlar var, matematik var, fizik var.

Birazcık saygınız olsunda , adama çıkıp haha gerizekalı diğer dünyada görürüm seni dersiniz.

---

eğer diğer dünya gerçekse ve cennet cehennem varsa, ben eminim böyle bilim adamları zaten beyinleri kullanabildiğinden dolayı cennete gider.Siz rahat olun kendinizi düşünün.

zumsuk birader nekadar araştırıyorsun bilmiyorum belki gerçekten bunları yazmayı hakkedecek kadar öğrenme heveslisi ve araştırmacı bir kişiliksin oyüzden o ilk cümlendeki liseli ünüversteli küçümsemelerini ciddiye alıp sidik yarıştırmıycam ama eğer bir hakaret varsa bu senin cümlelerinde saklı insanlara salak muamelesi yapmadan önce acaba ben onlardan nekadar zekiyim diye bir düşün önce ayrıca senin burda söylediklerin nerden geldiğiyle alakalı değil nasıl olduğuyla alakalı ki tanrının varlığıyla yokluğuyla bunun bir alakası yok

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

dead_march bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

dead_march bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

dead_march bunu yazdı:

HolyOne bunu yazdı:

Adam muazzam zekidir butun kitaplarını okudum.

Demek istediği şu ki sizin aklınız yaradılışı anlamadığı için tapınacak bişey arıyorsunuz ama ben anlıyorum çünkü evrendeki ısı dağılımından, yıldızların hareketinden , canlıların birbirine benzerliğinden zaten ne olup bittiğini benim kafam basıyor diyor. Hawking desteksiz sallamaz.

Milleti biraz kızdıracak bir üslupla söylemiş nede olsa kimsenin sakat adamı döveceği yok onun verdiği bir güvenle olsa gerek.

şeyhim ozaman sende bana ilk ısı ilk yıldız ilk enerji veya ilk maddenin nerden geldiğini açıklarmısın entemel biyoloji bilgisi canlının kaynağı başka bir canlıdır yapay döllenme yapay organ üretimi veya yeni tür üretimiki şuanki enileri olaybu hep canlı hücreler kullanılarak olmuş şeyler yani hali hazırda bir canlılık olmadan yeni canlı olmuyor budurumda engeriye gittiğimizde bucanlılar nerden geldi sonsuzdan gelmeleri mantıklı geliyorsa bişey diyemiyceğim

İlk yıldızı ilk evreni bırakın bu gün bulunduğumuz evren herhangi birşeyin içindemi onu bile bilemiyoruz. Bu gün laboratuarıdaki bir deneyin parçası olmadığımız ne malum? Bir atom tanesinin evrenimiz olamdığı ne malum? Zaman görecelidir bu gün evrenimizin geçirdiği milyarlarca yıllık ömür bir deney ortamındaki 1 saniyeye eş değer olabilir. Bu gün bu büyük patlamanın ardında ne olduğunu tahmin etmek ne kadar saçmaysa bir ilahi gücün kudretli ellerinde olduğumuzu düşünmek de o kadar saçmadır.

He ama şu var insanların bir dini olmasına karşı değilim çünkü evrenbilimi anlayamayacak yetideki toplumların elinden dini aldığınız vakit onlara hayata tutunacak ve bu geçirdikleri ömürlerinin sonunda bir hediye verileceğini (CENNET HURİ NURİ vss) yalanlamak ve inandırmak intiharları getirir kasosa yol açar. 

bizim evren bizden çoook daha büyük bir evrenin parçası diyelim ok hocam bu neyi değiştirir sorum hala geçerliliğini koruyor sorum ilk madde ve ilk enerji nerden nasıl oluştu bizden çok eskibir evrenin parçası olsaydık eğer o çook eski evrenin kaynağı bunu açıklarmısın senin dinile ilgili söylediğin şeyler insan piskolojisiyle ilgili bununla ilgilenmiyorum yalın gerçeği arıyorum

Cansızlıktan canlılık oluşturulabilir. Metan amonyak su  ve elektrik ile sen çeşitli organik maddeler sentezleyebilirsin. Gerekli şartlar olduğunda canlılık ortaya çıkar. Tabi ne kadar büyük bir zaman diliminden bahsettiğimi unutma.

İlk madde ilk enerji nereden geldi diyorsun. Bende diyorum ki bunu şuan kimse bilemez çünkü büyük patlamanın ötesini bilmiyoruz. Bende diyorum ki sana şuan bulunduğumuz evren bir laboratuardaki deney sahası da olabilir. deney ortamında An içinde gerçekleşen bir patlama bizim büyük patlamamız olabilir. Zamanın göreceliği bu gün yasa oldu. Bir deney ortamında gerçekleştirilen patlama ve bu patlamada bizim evrenimiz olabilir. Yani olmadığı ne malum. Yada bir atom taneciği içinin bizim evrenimiz olmadığı? Bunun cevabını verebilen kimse yoktur şuan. 

çok afedersin çok beyinsizce ama hadi diyelimki cansızlıktan canlılık oluyor cansızlık neyden oluyor bilimin kendisi zaman geriye gittikçe yokluğu işareteder hatta çoğu tanrıya inanmıyan bilim adamı yeterince geriye gidilince yokluk olacağına kesin gözüyle bakar basit bir tetikliyici dahi yokluğu bozar dolayısıyla yokluktan bişey çıkması için metafiziksel br mutlaklığa ihtiyaç duyulur mutlaklıktan daha düşük bir varlık yokluktan birşey eldeedemez veya etkileşime geçemez ve şunu tekrar belirteyim yoklukta yokluğu bozacak hiçbirşey olamaz çünkü ozaman yokluk olmaz yani daha nasıl anlatayım budurumu açıklarmısın senin ileri sürdüğün labarotuğar deniyi olmamız veya uzaylıların dünyaya gelip insanları oluşturması veya evrim veya herhangibirşey yazdıklarım herdurumda geçerliliğini koruyor ben burda işin şeklinden bahsetmiyorum o ayrı bir konu birtanrı varsa dinlerde gerçekten varmı yokmu tanrı herşeyi heran kontrol edermi yoksa oluşşekline müdahale etmezmi bunlar tamamen ayrı konular

Sen bana kanıtlanmamış şeyleri kanıtlanmış gibi kabul ettiğimi söylüyorsun. Sonra benim kanıtlandıpını söylediğimi söylediğin şeylerin kendin kabul etmiş gibi soru soruyorsun. Ben sana şunu şunu kanıt göstermiyorum. Deney ortamında yapılan şeyler doğrudur bu böyledir de demiyorum. Ben varsayım yapıyorum. Olabilir diyorum. Kimse birşey bilmiyorken ben mi biliyorum. Yazdıklarında çoktutarsız şeyler var okuduğun kaynakalrı yeniden gözden geçir pek çok olgu kafanda oturmamış olduğunu görebiliyorum yazılarından. Ayrıca derinlemesine buradan yazıyla sohbet edilecek şeyde değil gerisi. Selametle murit.

birader yazdığını şimdi gördüm neyse hadi selametle ama bilki ben senin her yazdığın şey için düşünmüştüm sen kendi görüşüne kesin gözüyle bakarak hep buna göre cevap yazıyon bunu söyliyememem içinde olayı ben varsayımlarda bulunuyoruma götürüyon

edit:neyse demiştim ama içimde kaldı hakkaten dayanamıyorum

şu cümleyi iyi oku "senin ileri sürdüğün labarotuğar deniyi olmamız veya uzaylıların dünyaya gelip insanları oluşturması veya evrim veya herhangibirşey" burda senin kein doğrudur dediğin mi demişim yoksa ileri sunduğunmu hani ben senin varsayımda bulunduğunu anlamıyorumya bak ben burda olası tümsenoryalarda aynı noktaya gittiğimizden söz ediyorum sadecen ama sen bunu idrak edemiyorsun ohbe yazdım rahatladım

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

bilim adamı ve araştırmaların karşısına geçen ortaokul ve liseliler, yada kendince üniversiteli adamlar ; hiç bir bilimsel kanıt olmadan çürütmeye çalışıyor ya...Komedi.Tamamen komedi.

Eğer kuranı savunuyorsna önce bilim nedir ne değildir araştır.Kurandan yardım alıp, adamın verilerini çürüt.Yardım al kuranla değil.

Adamlar bilimsel olarak bigbang patlamasını ardından galaksilerin oluşumdan tut insana kadar hepsini "bilimsel" olarak açıkladı.

Fakat karşısına geçip, bak sevgili kardeşim evren nerde bulunuyor ? gördün mü cevap veremedi haha göt oldu taktiği ile bi yere varamazsınız.Belki kendinizce yada meterolojiye gelecekten haber verdi diye günah diyen şakirt zihniyetince bi yere varırsınz.

Fakat diğerleri size götüyle güler.Bu adamlar sayesinde şu an karşınızdaki bilgisayarlar var, ilaçlar var, araçlar var, matematik var, fizik var.

Birazcık saygınız olsunda , adama çıkıp haha gerizekalı diğer dünyada görürüm seni dersiniz.

---

eğer diğer dünya gerçekse ve cennet cehennem varsa, ben eminim böyle bilim adamları zaten beyinleri kullanabildiğinden dolayı cennete gider.Siz rahat olun kendinizi düşünün.

biliyormusun Çok zekisin acayip bi zekan var.. 

Profesörler ile sözde hava tahmininin bile günah olduğunu düşünen insanalrı karşılaştırıyorsun.. Sen cidden nasıl dieyyim anlatamayacağım derecede zeki bir insansın.. Bu ikisini karşılaştırmak filozofların bile aklına gelmez.. Ve bir o kadar da akıllısın ki  Verdiğin yargılara karşıt fikirli profesörlerin varlığından haberdar bile değilsin.. 

Seni varya Ayakta alkışlıyorum. 

Ha bu arada sanırsam bu kadar zekiliğin arasında bir bilgi yanlış kodlanmış hafızana, Cennet ve cehenneme topluma yararlı işler yapıp + ve ya - points toplanarak gidilmiyor, Yani ben rahatım da Sen pek bi kasıntı gibi duruyorsun.

İmzalar Kaldırılsın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

dead_march bunu yazdı:

zumsuk birader nekadar araştırıyorsun bilmiyorum belki gerçekten bunları yazmayı hakkedecek kadar öğrenme heveslisi ve araştırmacı bir kişiliksin oyüzden o ilk cümlendeki liseli ünüversteli küçümsemelerini ciddiye alıp sidik yarıştırmıycam ama eğer bir hakaret varsa bu senin cümlelerinde saklı insanlara salak muamelesi yapmadan önce acaba ben onlardan nekadar zekiyim diye bir düşün önce ayrıca senin burda söylediklerin nerden geldiğiyle alakalı değil nasıl olduğuyla alakalı ki tanrının varlığıyla yokluğuyla bunun bir alakası yok

liseli yada üniversiteli küçümsemesi değildir.Ne alıngansınız arkadaş kız gibi.Lisede bende her boku bildiğimi düşünürdüm, şimdi baktığımda bilmediğim o kadar çok şey var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

---

biliyormusun Çok zekisin acayip bi zekan var.. 

Profesörler ile sözde hava tahmininin bile günah olduğunu düşünen insanalrı karşılaştırıyorsun.. Sen cidden nasıl dieyyim anlatamayacağım derecede zeki bir insansın.. Bu ikisini karşılaştırmak filozofların bile aklına gelmez.. Ve bir o kadar da akıllısın ki  Verdiğin yargılara karşıt fikirli profesörlerin varlığından haberdar bile değilsin.. 

Seni varya Ayakta alkışlıyorum. 

Ha bu arada sanırsam bu kadar zekiliğin arasında bir bilgi yanlış kodlanmış hafızana, Cennet ve cehenneme topluma yararlı işler yapıp + ve ya - points toplanarak gidilmiyor, Yani ben rahatım da Sen pek bi kasıntı gibi duruyorsun.

Konuya katılmak istemiyorum zira polemiğin dibine vurabilecek bir mesele ve sonunda kimse kimsenin fikrini değiştiremeyecek biliyorum. Anlamsız bir tartışma yani.

Ancak bu yoruma şapka çıkartıyorum kapak etmek böyle bişey sanırım :)

Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

dead_march bunu yazdı:

liseli yada üniversiteli küçümsemesi değildir.Ne alıngansınız arkadaş kız gibi.Lisede bende her boku bildiğimi düşünürdüm, şimdi baktığımda bilmediğim o kadar çok şey var.

haklısın birader ama hiç kimse herşeyi bilemez fizik profesörleri bile seni yanlış anladııysak afola kusura bakma

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Yaw arkadaşlar bana Bing Bang sonrasının değil öncesinin  bilimsel açıklamasını yapın tamam eyvallah diyim. Big Bang den sonrası tamam bilimsel olarak var ve doğru. Durduk yere Big Bang nasıl oldu onu söyleyin.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:

Yaw arkadaşlar bana Bing Bang sonrasının değil öncesinin  bilimsel açıklamasını yapın tamam eyvallah diyim. Big Bang den sonrası tamam bilimsel olarak var ve doğru. Durduk yere Big Bang nasıl oldu onu söyleyin.

Hocam BBC'nin Pararel Evrenler (Parallel Universes) belgeselinde bu konu hakkında bilimadamlarının yaklaşımlarına değiniyor, izlemeni öneririm.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:

"allah ol dedi oldu" çok bilimsel bi açıklama dimi canım kardeşim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:

seadog bunu yazdı:

Hocam BBC'nin Pararel Evrenler (Parallel Universes) belgeselinde bu konu hakkında bilimadamlarının yaklaşımlarına değiniyor, izlemeni öneririm.

Hocam şu an izleyebilecek vaktim yoktur projeler falan, eğer izlediysen rica etsem bi özetler misin ?

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
Toplam Hit: 19647 Toplam Mesaj: 155