folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

Allah Yok Din Yalan Cennet Masal

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

billdays bunu yazdı:
    -----------------------------

Madem o kadar konuşuonuz bana aklınızın var olduğunu gösterin hocalar bana ancak benim aklım var diyebilirsiniz ama bundan öteye gidemezsiniz.bana bunu gösteremezsiniz ama varlığını bilirsiniz nasıl oluyor bu iş.

Yahu 10 yıl önce femde dağıtılan el kitaplarında da aynı cümleydi 10 yıl sonra tahribatta hala aynı cümle hay aklınızı amk. Ne bileyim morötesi ışın da radyo dalgaları de başka bişey de göremiyoruz ama var olduğunu biliyoruz de ama akıl deme artık yahu.

Olayın bilimsel tarafından bakacak olursak, birşeyin varlığını ispatlamanın tek yolu onu görmek değildir, örneğin karadelikler çok yüksek kütle çekimi nedeniyle ışığı bile yutarlar, karadelikler sonsuz bir karanlıktır, ancak çevresindeki kütle çekimi etkisi, yıldız ve gezegenlerin hareketi ile orda bir karadelik olduğu ispatlana bilir.

Beyin faliyetleri nöronlar arasındaki elektrik iletimi ile ilgilidir, tüm bilgiler bu nöron ağlarında tutulur, aşk, düşünme,yaratıcılık durumlarında beynin farklı bölgelerinde hareketlenmeler olmaktadır, ayrıca insan beynine bazı maddeler verilerek ya da elektrik ya da şiddetli bir darbe ile akıl sağlığını bozmak mümkündür, bu da fiziksel olarak akıl ı ispatlar.

Yani ille görmemiz gerekmiyor, fiziksel yolla onu yokedebilmemiz bile onun bir fiziksel gerçeklik olduğunu ispatlamaya yetmektedir, neyse LÜTFEN artık şu örneği vermeyin kusucam şimdi.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

Vala ne diyim yorum yapmak istiyorumda gönülden temiz bir şekilde inana müritler mürideler olduğundan birşey demek istemiyorum ama bu gün bilimin geldiği noktada dine yer yoktur. Hastalığınıda ilahi adalete bağlamak cahilliktir. İlahi adalet olsaydı bu gün filistin kurulmuş, israil yok olmuş, abd yok olmuş ve bizim mecliste pek çok isim kötü hastalığa yakalanmış olurdu. güldürmeyelim birbirimizi :D ilahi adaletmiş tıssss :)))

Bugün bilimin geldiği noktada dine yoktur mu?? Bugün kardeşim.. Tam da bugün batının önde gelen kanaat önderleri şu anda içinde bulundukları ilmi gelişmenin; müslüman bilim adamlarından aktarılan tercümelerin bir kısmıyla mümkün olduğunu itiraf ediyorlar..

Senin zihnine kurduğun müslüman profili: bir adam suda boğuluyor, suyun kenarında onun kardeşi var ondan yardım istiyor, boğuluyorum, elini uzat çek beni kurtar diye.. Suyun kenarındaki adam da dua ediyor, Allah'ım kardeşim suda boğuluyor onu kurtar.. şeklinde.. Ancak Peyamber s.a.v. ve onun arkadaşları sahabe bu şekilde hareket etmemişlerdir..

Başımızdaki yöneticiler de makam sahipleri kafirlere hizmetkar oldukları için basit bir vatandaştan da ucuz bir kahramanlık bekleyemezsin..

Ayrıca şunu samimi söylüyorum bir tehdit olarak algıla; İslam dini bu tür düşünceye saplananları mühlet verilenlerden kılmıştır, oyalanıp dursunlar diye..

Bu fani dünyanın akabinde öldükten sonra kendine birşey vaad edemiyorsak bir bitkiden neden farkımız olsun ?

yıkılma sakın !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pixel
    pixel's avatar
    Erkek
    mont-blanc bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

Vala ne diyim yorum yapmak istiyorumda gönülden temiz bir şekilde inana müritler mürideler olduğundan birşey demek istemiyorum ama bu gün bilimin geldiği noktada dine yer yoktur. Hastalığınıda ilahi adalete bağlamak cahilliktir. İlahi adalet olsaydı bu gün filistin kurulmuş, israil yok olmuş, abd yok olmuş ve bizim mecliste pek çok isim kötü hastalığa yakalanmış olurdu. güldürmeyelim birbirimizi :D ilahi adaletmiş tıssss :)))

Bugün bilimin geldiği noktada dine yoktur mu?? Bugün kardeşim.. Tam da bugün batının önde gelen kanaat önderleri şu anda içinde bulundukları ilmi gelişmenin; müslüman bilim adamlarından aktarılan tercümelerin bir kısmıyla mümkün olduğunu itiraf ediyorlar..

Senin zihnine kurduğun müslüman profili: bir adam suda boğuluyor, suyun kenarında onun kardeşi var ondan yardım istiyor, boğuluyorum, elini uzat çek beni kurtar diye.. Suyun kenarındaki adam da dua ediyor, Allah'ım kardeşim suda boğuluyor onu kurtar.. şeklinde.. Ancak Peyamber s.a.v. ve onun arkadaşları sahabe bu şekilde hareket etmemişlerdir..

Başımızdaki yöneticiler de makam sahipleri kafirlere hizmetkar oldukları için basit bir vatandaştan da ucuz bir kahramanlık bekleyemezsin..

Ayrıca şunu samimi söylüyorum bir tehdit olarak algıla; İslam dini bu tür düşünceye saplananları mühlet verilenlerden kılmıştır, oyalanıp dursunlar diye..

Bu fani dünyanın akabinde öldükten sonra kendine birşey vaad edemiyorsak bir bitkiden neden farkımız olsun ?

işte bitkiden neden bi farkın olsun. sanki sen sahabeyi gördün de öyle davranmadılar şeklinde kesin konuşuyorsun. ayrıca ben kimsede senin verdiğin örnekteki müslüman düşüncesinin olduğunu sanmıyorum şu anda bir dine mensup olmayan arkadaşların çoğunun ailesi müslümandır. onlar biliyorlar müslümanın nasıl bişe olduğunu. Tehdidine yönelik şunları söylemek isterim belki o konuda cevap hakkım yok ama düşüncelerim şu şekilde ; bir tanrı var (bence de var) ve bu tanrı seni yarattı dünyaya gönderdi sana bi isyon verdi amaç verdi doğru yol budur bunu yaparsan ödül var yapmazsan ceza mantık bu değil mi? madem tanrı insanların hayal edemeyeceği özelliklere sahip bir insan gibi düşünülemez bu özelliklerin hepsini kimya öğretmenim de uyguluyordu lisede ödev veriyor yapana sözlü notu yapmayana ceza nerde bu tanrının eşsiz benzersiz insandan çok çok üstün yanı

revolution-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

billdays bunu yazdı:

Madem o kadar konuşuonuz bana aklınızın var olduğunu gösterin hocalar bana ancak benim aklım var diyebilirsiniz ama bundan öteye gidemezsiniz.bana bunu gösteremezsiniz ama varlığını bilirsiniz nasıl oluyor bu iş.

Electroencephalography.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

Akıl ve ruh 100 yıl önce soyut kavramlardı. Artık değil.

Akıl, ruh, rüya... somut olayların sonucudur. Ruhun artık beyin fonksiyonlarının bir çıktısı olduğu biliniyor. Dolayısıyla o açıdan tüm dinler çuvallamış oluyor.

Aklın tanımını yaptığında, yaptığın bütün tanımların beyin çıktısı olduğunu, hormonlarla, nöronlorla ilişkili olduğunu görürsün. Eğer bilim, dinler zamanında bu kadar gelişmiş olsaydı emin ol tüm kitaplarda sadece "Allah var." denilebilirdi.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Tanrı insanları yarattı ve kendine ibadet etmelerini istedi. Defalarca elçi ve kitap gönderdi. Hikayenin bu kısmını bilmeyen yok.

Neden bu peygamberler hep ortadoğuya gönderildi? Avrupalılar okyanusu aşabilecek kapasitede gemiler yapıp diğer kıtaları keşfedene kadar Amerika ve Avustralya kıtalarında yaşayan yerli halklar ota boka tapmaya devam ediyordu. Allah neden kızılderililere peygamber gönderip onların hak din olan islama inanmalarını sağlamadı?

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Balyoz99 bunu yazdı:

Tanrı insanları yarattı ve kendine ibadet etmelerini istedi. Defalarca elçi ve kitap gönderdi. Hikayenin bu kısmını bilmeyen yok.

özellikle müslümanlar için yazıyorum :

1) hadi egoistsin ibadet etsinler diye yarattın, niye adam gibi kendin çıkıp demiyosun tapın lan piçler diye? onun yerine ne olduğu belli olmayan adamlar gönderiyosun?

2) hadi böyle bi saçmalık yaptın, ortada adam akıllı hiçbi kanıt yokken inanmamızı istedin, inanmayanları nasıl cezalandırırsın? üstelik kuranda geçer biz istediğimizi saptırırız istediğimizi doğru yola iletiriz diye. ne hakla sonsuz ateşe atıyosun insanları?

3) gücün tevratı incili korumaya yetmedi mi? niye sadece kuranı koruyabildin? diğerlerinin suçu ya da eksiği neydi?

4) adam dünyanın en iyi insanı ama sadece müslüman değil, kurana göre yeri kesin cehennem. asla aksi mümkün değil. ama mesela piçin biri, müslümansa affediliyor cennete girebiliyor.

baştan aşağı sayısız saçmalık. ve hala eksiği yok diyenler çok fazla. yazık insanlara.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adigestorm
    adigestorm's avatar
    Erkek

Neyse edit

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

mont-blanc bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

Sen yazdığımdan ne çıkartın bilemiyorum ama benim yazdığımı öyle bir yorumlamışsın ki sanki bizim bilim adamları bir halta yaramyıro müslüman bilim adamımı oluşmuş demişim gibi yazmışsın. Ben müslüman diye bilim yapamaz gibi birşey yazmadım 

"bea"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

bir hiç olup gitmeyi düşünmek ne kadar acizlik.çok basit insanlardır öyle düşünenler.bunca yaratılış boşuna olamaz.

Toplam Hit: 19680 Toplam Mesaj: 155