folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Alparslan Türkeş Ve Siyaset Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Alparslan Türkeş Ve Siyaset Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Rahmetli Mhp kurucusu  Alparslan Türkeş hakkında kulak duyma bir kaç bilgiye sahibim ne kadar doğrudur bilemem bu konuda sizin fikirlerinizi almak istiyorum

Bir Gün Minibüsteyim yaşlı 2 amca siyaset konuşuyorlar konu siyasetin dine alet edilmesi 3 lü koltukta benim yanımdalar.İsteri stemezkulak misairi oluyorum, amca oradan çıktı dedi ki  Ben dedi İstanbul Bayrampaşada Türkeşin Kuran dağatarak oy topladığına şahit oldum diyor. İlginç buldum Mhp hamurunda Türk-islam sentezi ve Türkçülüğün OLduğunu herkes bilir, ama dini siyasete alet etme konusunda daha önce birşey duymamaştım.

yine kulaktan duyma bir hikayem her sene Kayseri erciyes Dağında ülkücülerin kurultayı yapılır burada ükücüler omuzlarında Türklüğün simgesi Bozkurt Heykeline benzer maketi taşıyorlar Türkeş Bağırıyor İndirin onu derhalAşşağıya Put Yerine mi koyuyorsunuz gibi ima ederek kurultayda herkes şaşkına dönüyor ülkücüler Türkçülük veislamiyet arasına sıkışıp kaldığı anlardan biri oluyor daha sonra

Daha sonra Youtube'de Türkeşin Fetoşa övgü yağdıran sözleri ni duydum bir basın toplantısında  zamanında ( bkz.http://www.youtube.com/watch?v=NU0KUV-aJMs&eurl= ve http://fetos.wordpress.com/2007/06/27/alpaslan-turkes-fethullah-gulen/ ) 

Birtakım rivayetlere göre Türkeş ve arkadaşlarının Said nursinin leşini alarak karadeniz açıklarına uçakla birlikte attırdığı veya kıbrıs açıklarına attırdığı veya ıspartada bilinmez bir yere gömdürdüğü gibirivayetler ve zamanında bu türşeylere şahitolanlar tarafından anlatılmıştır. Türkeşin şoförü ısparta da bilinmez bir yere gömüldüğünü idda etti, karadeniz açıklarına atıldığını dönemin millet vekillerinden birisi yaptığı araştırma ve uçağı kullanan bir subaydan öğrendiğini idda ett, nurcuların kendi arasında da kıbrısa attırdığı söylemleri dolanıyor nasıl oluyorda bu tarikata albaylığı döneminde düşman olan adam devamında gelen fethullaha hayranlıkla cümleler bahsediyor Tamamen siyasi rant ve oy toplamak için mi ? ve yine Yenişafak gazetesindek bir yazı dizinde Türkeşin Nakşilerin bir kolu olan arusi lerle yakın ilişkiler kurduğu anlatılmaktadır. okumuştum zamanında

http://yenisafak.com.tr/arsiv/2003/agustos/14/turkes01.html

Türkeş'in Arkasından gelen kişilere ihanet mi etmektedir GErçekTürkçülük ve Milliyetçilik Türkeşiçin adece siyasigayeden mi ibaret yoksa Türkeşin HocasıHüseyin Nihal Atsızın dediği gibi Türkçülük siyasetle olmaz mıydı neydiyada gerçektenmhp milliyetçilik veTürkçülük değilde SAdece Ümmetçibir çizgide midir siyasi amaç doğrultusunda Devlet Bahçeli her ne kadar mhpnin ümmetçi çizgide olmadığını anlatsa da mhp ninkökeninde bu bahsettiği durumlar yer alıyor Mhp li Müritlerimiz kızmasın sadece kafamı karıştırdı bu durum ve silerinde fikirlerinizi almayı düşündüm

Not: 2003 den beri Buradayım acaba derin konulara mesaj yazama konusunda neden hala yeterli değilim anlamadım

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

yorum yapacak kadar bilgim yok ama bildigim bişey var.

Abdullah Çatlının elinden tutup kamuoyuna sunan şahsiyettir kendileri.

("Reis" kitabından okumuştum)

All I need is a possibility.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Rahmetli Başbuğ TÜRKEŞ'in akıl hocası daha doğrusu etkisi altında kaldığı kişi H. Nihal ATSIZ'dır.

Ortak amaç TURAN'dır. İç ve dış türklerin esaretden kurtulmasıdır. Her nekadar ulaşılması güç ve imkansız bir ütopya gibi görünsede H. Nihal ATSIZ ve Başbuğ TÜRKEŞ'in ortak amaçları TURAN'dı.

Fakat ATSIZ ve TÜRKEŞ'i yol ayrımına götüren olay; ATSIZ'ın araplardan nefret etmesi ve İSLAM yerine ŞAMANİZ'i savunmasıdır.

( Hatta Orduda iken arap bir subaya TÜRK olmadığı için selam vermemişlerdir. )

Başbuğ TÜRKEŞ ise Şamanizm değil tamamen İSLAMİYET'i savundu.

Aslında MHP 'nin bilinen stratejisi TÜRK-İSLAM Sentezi değildir. Doğrusu TÜRK-İSLAM Ülküsüdür.

Ülkü ocakları'nın ilk kuruluş amacı; ALPEREN yetiştirmekdi. ALP-EREN ( ALP Savaşçı+Güçlü / EREN Bilgili Anlamında )

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToRuN
    ToRuN's avatar
    Erkek
    Bu olayın benzeri benimde başıma geldi baykal ve tayyip in ermeni çocuğu olduğuna kulak misafiri olmuştum . Çok güzel yazıp toparlamışsın benimde kafamda soru işaretleri oluştu , bi yandan da düşünüyorum ,   Ülkücüler kötü adamlar ise Milli İstihbarat Teşkilatı onlarla işi ne?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ToRuN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bu olayın benzeri benimde başıma geldi baykal ve tayyip in ermeni çocuğu olduğuna kulak misafiri olmuştum . Çok güzel yazıp toparlamışsın benimde kafamda soru işaretleri oluştu , bi yandan da düşünüyorum ,   Ülkücüler kötü adamlar ise Milli İstihbarat Teşkilatı onlarla işi ne?

cevap vereyim kullanmak için  bugün ülkü ocaklarında vatan millet sakarya diyerek çocuklara birçok şey yaptırabilirsin zamanındada mitin ben ülkücüleri kullandığını düşünüyorum çünkü bunu Türkeş  Ülkücüler belgesinde yapılan bir röportajda da belitmiştir.  bir çok kişide bilir söyler

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    ToRuN bunu yazdı:

cevap vereyim kullanmak için  bugün ülkü ocaklarında vatan millet sakarya diyerek çocuklara birçok şey yaptırabilirsin zamanındada mitin ben ülkücüleri kullandığını düşünüyorum çünkü bunu Türkeş  Ülkücüler belgesinde yapılan bir röportajda da belitmiştir.  bir çok kişide bilir söyler

Dostum ülkücüleri kimse kullanamadı kullanamaz. Bugün istense ülkedeki ülkücü potansiyel güç bir el işareti ile sokaklara dökülür, bit tane soysuz kalmaz.

Medyaya yansıyan bazı cinayetlerde kullanılan şahıslar sizin kafanızı karıştırmasın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

SeRDaR bunu yazdı:
    ToRuN bunu yazdı:

Dostum ülkücüleri kimse kullanamadı kullanamaz. Bugün istense ülkedeki ülkücü potansiyel güç bir el işareti ile sokaklara dökülür, bit tane soysuz kalmaz.

Medyaya yansıyan bazı cinayetlerde kullanılan şahıslar sizin kafanızı karıştırmasın.

Ben demiyorum bunu Eski tgrt de yayınlanan alternatif programında Ülkücüler belgesinde  Türkeş kendi ağzıyla söylüyor bunu bir süre 2 2,5 sene kadar ülküocaklarında yer aldım ve bunu kendi fikirlerimlede söyleyebilirim çok basitkullanılabilir kişiler var özellikle kvözentisi gençlik devlete çalışma mevzusunu duyunca çom çok rahat kullanılır  m.ali ağca, abdullah çatlı, haluk kırcı, sedat peker, alaadin çakıcıhepsinin hamurunun nereye dayandığı bilinir ve bu adamların kimlerikullandığı da bilinir ellerde kılıçları bırakıp artık kalemler alınmalı  orta asyada at koşturmuyoruz hala orada kalmışgibi genç yetiştiriliyor ülkü ocaklarında ben şahidim zaten konumuz bu değil Türkeç ve siyaset  mümkünse o konu hakkında fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

Rahmetli Başbuğ TÜRKEŞ'in akıl hocası daha doğrusu etkisi altında kaldığı kişi H. Nihal ATSIZ'dır.

Ortak amaç TURAN'dır. İç ve dış türklerin esaretden kurtulmasıdır. Her nekadar ulaşılması güç ve imkansız bir ütopya gibi görünsede H. Nihal ATSIZ ve Başbuğ TÜRKEŞ'in ortak amaçları TURAN'dı.

Fakat ATSIZ ve TÜRKEŞ'i yol ayrımına götüren olay; ATSIZ'ın araplardan nefret etmesi ve İSLAM yerine ŞAMANİZ'i savunmasıdır.

( Hatta Orduda iken arap bir subaya TÜRK olmadığı için selam vermemişlerdir. )

Başbuğ TÜRKEŞ ise Şamanizm değil tamamen İSLAMİYET'i savundu.

Aslında MHP 'nin bilinen stratejisi TÜRK-İSLAM Sentezi değildir. Doğrusu TÜRK-İSLAM Ülküsüdür.

Ülkü ocakları'nın ilk kuruluş amacı; ALPEREN yetiştirmekdi. ALP-EREN ( ALP Savaşçı+Güçlü / EREN Bilgili Anlamında )

Atsız ata ıslamıyete karsı degıldır, kendı sahsı gorusu turklugun ozunu yasamak ıcın samanızmı secmıstır

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    http://i39.tinypic.com/25txbbo.jpg

atsız Atanın islamiyete saygısı ve Türkeşle arası bu resimde gözüküyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToRuN
    ToRuN's avatar
    Erkek
    MiT in Ülkücü leri kullandığına inanmıyorum Mit böyle birşey yapmaz , Bu ülkenin Ülkücülere ihtiyacı var gerçekten , Ülkücülerin bugün kuyruğuna bassalar taş üstünde taş bırakmazlar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

ToRuN bunu yazdı:
    MiT in Ülkücü leri kullandığına inanmıyorum Mit böyle birşey yapmaz , Bu ülkenin Ülkücülere ihtiyacı var gerçekten , Ülkücülerin bugün kuyruğuna bassalar taş üstünde taş bırakmazlar

dunyanın heryerınde devletler yasal olmayan ıllegal ıslerını bırılerıne yaptırır, turkıyede bu ıs ulkuculerdı

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
Toplam Hit: 10876 Toplam Mesaj: 49