folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder AMD&İNTEL --TÜM BİLGİSAYAR KULLANICILARININ DİKKATİNE!!!!!

AMD&İNTEL --TÜM BİLGİSAYAR KULLANICILARININ DİKKATİNE!!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    godlessturtle bunu yazdı:
    -----------------------------
    dün p4 1.8 512k işlemci aldım..
    amd almayı düşünmedim bile..
    18 saat bilgisayarı açık olan ve izmirli olan birini bozar bence amd..
    makinam şuan tısır tısır da çalışıyo. hiç çıt çıkmıyo şaşarsınız.

DAHAÖNCEDEN ALDINMI AMD Yİ; ÇALIŞTIRDINMI 18 SAAT DE ADAMI BOZAR DİYOSUN?????

CUMA AKŞAMI SAAT 7 DEN PAZARTESİ SABAH SAAT 9 A KADAR BİR İŞLEMCİ 1 DERECE BİLE OYNAMADAN 3D MARK I ÇALIŞTIRIYOSA O İŞLEMCİ İYİ İŞLEMCİDİR KARDEŞİM!!!!!

DENEDİN MİDE BUNU BOZAR DİYOSUN KARDEŞ????

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek
    Forumda genellikle şu cümleler kullanılmakta "Amd çok ısınıyor","Ben bilgisayarımı 2 gün açık bırakıyorum ama hiç bir sorun yok,Amd olsaydı bir gün bile olmadan yanardı" gibi.Şunu belirtmek isterimki AMD 0.13 teknolojisine geçtiğinden beri ISI problemi tamamen ortadan kalktı.Bendede Athlon Xp 1700 işlemci var ve 2600+ a overclocklu olarak kullanıyorum.Download için 1 hafta kadar makinam hiç kapanmadan açık kaldı ama hiç bir sorun çıkmadı.Hala taş gibi çalışıyor.Isı olayının başlıca kaynağı anakartlardan kaynaklanmakta.Çünkü çoğu anakart cpu ısısını farklı yerlerden ölçmekte.Bir anakart ısıyı 40 derece gösterirken başka bir anakart aynı yük altında işlemciyi 60 derece gösterebiliyor.Bundan ötürüde kullanıcılar Amdden uzak duruyorlar.SOn olarak şunu söylüyebilirimki en kaliteli işlemci ne derseniz tabiki intel derim.Ama intel kadar kaliteli olmayan Amd nin performanısının İntelden daha ii bir performans sergiliyor olmasıda bir gerçektir.Kullanıcı hangi işlemciye daha çok güveniyorsa onu almalı sonuçta Amd ve Intelde çok iyi işlemciler üretiyor.Paranız çoksa Intel alın derim ama kısıtlı bir bütçe ile pc topluyorsanız Amd öneririm.Sonuçta bu işlemcileri överek bu forumdaki hiç bir kişi para kazanmıyordur sanırım.

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Black_Joe bunu yazdı:
    Forumda genellikle şu cümleler kullanılmakta "Amd çok ısınıyor","Ben bilgisayarımı 2 gün açık bırakıyorum ama hiç bir sorun yok,Amd olsaydı bir gün bile olmadan yanardı" gibi.Şunu belirtmek isterimki AMD 0.13 teknolojisine geçtiğinden beri ISI problemi tamamen ortadan kalktı.Bendede Athlon Xp 1700 işlemci var ve 2600+ a overclocklu olarak kullanıyorum.Download için 1 hafta kadar makinam hiç kapanmadan açık kaldı ama hiç bir sorun çıkmadı.Hala taş gibi çalışıyor.Isı olayının başlıca kaynağı anakartlardan kaynaklanmakta.Çünkü çoğu anakart cpu ısısını farklı yerlerden ölçmekte.Bir anakart ısıyı 40 derece gösterirken başka bir anakart aynı yük altında işlemciyi 60 derece gösterebiliyor.Bundan ötürüde kullanıcılar Amdden uzak duruyorlar.SOn olarak şunu söylüyebilirimki en kaliteli işlemci ne derseniz tabiki intel derim.Ama intel kadar kaliteli olmayan Amd nin performanısının İntelden daha ii bir performans sergiliyor olmasıda bir gerçektir.Kullanıcı hangi işlemciye daha çok güveniyorsa onu almalı sonuçta Amd ve Intelde çok iyi işlemciler üretiyor.Paranız çoksa Intel alın derim ama kısıtlı bir bütçe ile pc topluyorsanız Amd öneririm.Sonuçta bu işlemcileri överek bu forumdaki hiç bir kişi para kazanmıyordur sanırım.

OOOOOOOOOOOO yüce senseim gelmiş!!!!!!!!!!!!!!!

SONUNA KADARDA SAPINA KADARDA AMD

PARA KAZANMIYORUM ABİCİM BEN BURADAKİ İNSANLARA GERÇEKLERİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUM!!!

BU TARAFIN BİDE ÖTEKİ TARAFIDA VAR DEĞİLMİ!!!

SEVAPTA KAZANMAK GEREK!!!!

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GEVEZE58
    GEVEZE58's avatar
    Erkek
    hadee yaf demek bu kadar kısa olay haa peki neden senelerdir tartışılıyor bu konu
    eğer bilmiyosan söleyim bu işin kısacası olmaz neyi olur biliyon mu
    pazara kadar değil mezara kadar
    anlıyacaan bu sektör oldukça bu konularda kapanmayacak ne zaman ki firmalar birleşirse (fazla salladım herhalde) o zaman belki bir ihtimal o da hayal bile edilemeyecek bi konu oraya istersen hiç girmeyelim
    rene. yi selamlar yüce yorumlarını bekleriz
    tabii tarafsız olursa ii olur

kayseride asgari ücretten fazla alan varmı acep
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    GEVEZE58 bunu yazdı:

renegadi sana gelince senin nerde bi yazını görsem hep AMD hep AMD kardeşim sen amd nin ortağımısın yaf
    sahibi bilem senin kadar değildir herhalde tama güzel olabilir ama intel de kötü bir işlemci değil bunu neden kabullenmek istemiyosun bak biz senin amd yi kabullendik yani bunu bi hayat memat meselesi yapmanın ne gereği var
    ben hiç amd kullanmadım ama sana inanıyorum AMD güzel ok bak kabullendik hepimiz istersen artık intelin karızmasını birak da biraz doğrulsun garibim
    senin yüzünden ayaklar altına düştü
    istesen sen hepimize birer amd gönder denemeyenler de denesin ondan sonra oturur beraber tartışırız yani bilmeyenlerde ne hakkında yorum yaptıklarını bilirler
    hade gözlerinden öpüyom AMDm benim

abicim benim intelden çektiklerimi çekseydin varyaaaaaa Şimdiye ayağının altında intel işlemci eziyodun!!!!!!!!!!!!

Aha üsttte senseim yazmış.....

adam 3 güm boyunca hiç kapatmadan downloada bırakıyodu!!! yeri geliyosuki hiç durmadan 7-8 film birden iniyodu... 2-3 gün boyunca çalışan bir sistem kitlenmiyorsa kardeşim o işlemci kaliteli işlemcidir...
    2500+ lık bir işlemciyi 3200+ a overclock edebiliyorsan; 3 gün boyunca stabil olarak çalıştırabiliyorsan daha ne istiyorsun sen abi?????

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    urugakina
    urugakina's avatar
    Erkek
    godlessturtle bunu yazdı:
    dün p4 1.8 512k işlemci aldım..
    amd almayı düşünmedim bile..
    18 saat bilgisayarı açık olan ve izmirli olan birini bozar bence amd..
    makinam şuan tısır tısır da çalışıyo. hiç çıt çıkmıyo şaşarsınız.

bence intel foerver :)
    amd madem iyi nie ucuzkiii
    saray da ülkerin ürünlerinin aynısını yapıyo ama dandik işte olay budur bence...

doru dionda benimde makinam aşşağı yukarı hiç kapnmıo gibi bişey ama AMD 1800+ işlemcim war we yni fan falan almadan oveclock olayına girdim şu an 2500 olarak çalışıo buda INTEL P4 2,5 GHz ile eşdeğer hani bende İzmirde oturuorum ama o yaz sıcaklarında bi sorun yaşamadım. Kullanmadan önce bende AMD ye fazla güwenmiyordum. Kullananlar bilir performansını.
    Forewer AMD en azından şimdilik.

http://uru.ubi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SCOOP
    SCOOP's avatar
    Erkek
    Benden de bi ek..Benim bi arkadaş AMD 1700+ ü 2700 olarak çalıştırıyo şu an üzerindeki orjinal kendi fanı ile.Yani bu gavur icatlerının overclock potansiyelide çok büyük.

www.fulloyun.com Gerçek Oyuncuların Sitesi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    abicim biz o standat amd fanı ile tam 875 mhz lik artış yaptık(875+ filan değil gerçek mhz....-hani sizin intelin kullandığından!!!)
    1666 mhz lik işlemciyi 2500 mhz de açtırdık!!!!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    bizim gibi günde 18 saat bazen 24 saat bazen 3-4 gün pc si açık kalan arkadaş varsa AMD almak baya bi risk olur....

tamam diyonuz ki extra fan al şunu al bunu al.. en az 15 dolar saglam bi fan için para vercen...bir de amd cok daha fazla elektrik kullaniyo bi de fanın kullandıgı elkt.topladıgında gizliden gizliye az da olsa faturaya yansır...yani tam olmasa da intel e verecegin paraya yaklaşır...

bi de benim oda sıcak zaten kalorifer dewamlı kapalı oldugu halde...bi de amd taksak Sauna'ya döner burası...

ufak hesaplar peşinde koşmak bazen pahalıya patlayabılır....bazen de patlamayabilir...

karar sizin elbet

c ya

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SCOOP
    SCOOP's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    abicim biz o standat amd fanı ile tam 875 mhz lik artış yaptık(875+ filan değil gerçek mhz....-hani sizin intelin kullandığından!!!)
    1666 mhz lik işlemciyi 2500 mhz de açtırdık!!!!

Hmm peki Rene bu benim arkadaş 1700 ü 2700 yaptı Mhz olarak kaç artmış ployu AMD olayı biraz karışık.Bir de "hani sizin intelin kullandığından!!!)" diyerek yaramı deşme lütfen

www.fulloyun.com Gerçek Oyuncuların Sitesi
Toplam Hit: 24609 Toplam Mesaj: 94