Ankara'da Yaşamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

ankaraya geleceğine çorum yozgat tokat falan bak, buraların davarı ankarada zaten :D 

ben 5 yıl önce taşındım ankaraya. Hiç sevmedim sevemedim de. Böyle olduğunu bilsem sikseler gelmezdim. Buradaki ankaralı arkadaşları meclisten dışarıda tutarak söyleyebilirim ki ne insanı insan ne havası hava. Aslen adanalıyım, burada her gün çıldırıyorum. Bu kadar toplum bilinci olmayan, birlikte yaşamayıu bilmeyen bir insan topluluğu nasıl oluyıor da beraber yaşıyor anlamıyorum. Trafikte markette okulda hastanede bıktırıyorlar insanı. Hanım şuan çalışıyor, full remote bir iş bulabilse ilk yapacağım şeylerden birisi ıspartaya taşınmak olacak. Yaz için Antalyaya yakın, güzel bir iklimi var. Kış konusunda yine tam bir kış memleketi. Hatta şöyle eğirdirde göle yakın bir yer bulabilsem hanımı bile işinden çıkarttırır giderim. 

+11111111111111111111111111

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Ankara'ya karar kıldıysanız Çayyolu, Yaşamkent, Bağlıca taraflarına bakılabilir. Onun haricinde Batıkent taraflarının bazı yerleri de gayet nezihti. Yaklaşık 4 sene Eryaman'da 3 sene kadar Yapracık'ta yaşadım. Öğrencilik dönemi Eryaman güzeldi. Evlendikten sonra Yapracık tarafına taşındık. Araba olunca altında ulaşım çok sıkıntı değil ama araba yoksa Yapracık tarafını hiç düşünme. Arabasız metro güzergahları tercih edilebilir. Ev fiyatları tabi aldı başını gitti malesef. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

ankaraya geleceğine çorum yozgat tokat falan bak, buraların davarı ankarada zaten :D 

ben 5 yıl önce taşındım ankaraya. Hiç sevmedim sevemedim de. Böyle olduğunu bilsem sikseler gelmezdim. Buradaki ankaralı arkadaşları meclisten dışarıda tutarak söyleyebilirim ki ne insanı insan ne havası hava. Aslen adanalıyım, burada her gün çıldırıyorum. Bu kadar toplum bilinci olmayan, birlikte yaşamayıu bilmeyen bir insan topluluğu nasıl oluyıor da beraber yaşıyor anlamıyorum. Trafikte markette okulda hastanede bıktırıyorlar insanı. Hanım şuan çalışıyor, full remote bir iş bulabilse ilk yapacağım şeylerden birisi ıspartaya taşınmak olacak. Yaz için Antalyaya yakın, güzel bir iklimi var. Kış konusunda yine tam bir kış memleketi. Hatta şöyle eğirdirde göle yakın bir yer bulabilsem hanımı bile işinden çıkarttırır giderim. 

Hacı İstanbul insanına kıyasla Ankara insanı çok iyi la

İstanbuldaki insanların kafadan yarısı ya sinir hastası ya psikolojik bozukluğu olan tipler  :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

İstanbuldaki insanların kafadan yarısı ya sinir hastası ya psikolojik bozukluğu olan tipler  :D

o zaman ne zaman buluşuyoz :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    ruhi bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

o zaman ne zaman buluşuyoz :D

En son hatırladığım kadarıyla bazı arkadaşlar son dakika satış koymuştu   :D

Şu ortalık biraz dinsin de belki şubat sonu yaparız.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim hocalarım.

@qoqo en kısa zamanda iletişime geçeceğim hocam

@yalinyalniz tavsiye ettiğin bölgeleri not aldım hocam teşekkürler. Deniz benim için çok önemli bir kriter değil, trafiğe zaten alışığım :)

@Alezsian fikirlerin için teşekkürler hocam, ihtiyaç halinde en kısa zamanda iletişime geçeceğim.

@futurist öncelikli amacım depremden uzaklaşmak ve büyük şehirde kendi sektörümün canlı olduğu bir ilde yaşamak. Çünkü şuan remote çalışsam bile b ve c planlarım olması lazım. Bugün remote çalışıyorum ama yarın çok daha iyi kriterlerde ve belkide remote olmayan bi iş teklifi alacağım veya işimi değiştirmek zorunda kalacağım. Bu şartlarda küçük iller benim için dezavantaja dönüşebilir. Ayrıca karadenizli olduğumdan dolayı memleketimde bir köy evimiz de var. Yeşillik, doğa ve tatil ihtiyacımı orada giderebiliyorum.  Eğer Ankara'yı düşünürsem zaten eski binalar kriterim olmayacak. Az çok araştırmalarım doğrultusundada Ankara deprem açısından güvenlikli illerden bir tanesi.

@essan renegadealien'in maddeleri için teşekkürler ince ayrıntılara değinmiş :) Eskişehir'de yaşama gibi bir düşüncem yok.

@sLeymN Ankara'nın havası konusunda haklısın ama diğer konularda o tarz insanlar maalesef her yerde var. Kendimi bildim bileli İstanbul'dayım, aynı problemler buradada var ve eminim ki diğer bütün illerdede az çok vardır.

@herrero tavsiyelerin için çok teşekkür ederim hocam :)

Queltos tarafından 14/Şub/23 11:01 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Eveet, doğma büyüme İstanbul'lu olarak sanırım bende bundan sonra Ankara'da yaşayacağım :)

2 ayda 4-5 gün İstanbul'daki ofise gidecek durumda, ulaşımın ve büyükşehir olma avantajından dolayı Ankara'yı tercih edeceğim sanırım. 

Evden çalışacağım için şehire bir tık uzak olabilir, site içerisinde veya binalar arası mesafenin fazla olduğu sessiz sakin nezih bir yer arıyorum.

minimum 3+1 tercihim olacak çünkü 5 yaşında oğlum var şu an 2+1'de oturduğum için onun odasını ofis olarak kullanıyorum :) 7-8 bin TL kira ideal fakat çok çok zor bir durumda ve evi beğenirsem 10 bin TL verebilirim.

ayrıca önceki mesajlarıda okuyup araştırma yapacağım.

sizce nerelere bakayım ?

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

Eveet, doğma büyüme İstanbul'lu olarak sanırım bende bundan sonra Ankara'da yaşayacağım :)

2 ayda 4-5 gün İstanbul'daki ofise gidecek durumda, ulaşımın ve büyükşehir olma avantajından dolayı Ankara'yı tercih edeceğim sanırım. 

Evden çalışacağım için şehire bir tık uzak olabilir, site içerisinde veya binalar arası mesafenin fazla olduğu sessiz sakin nezih bir yer arıyorum.

minimum 3+1 tercihim olacak çünkü 5 yaşında oğlum var şu an 2+1'de oturduğum için onun odasını ofis olarak kullanıyorum :) 7-8 bin TL kira ideal fakat çok çok zor bir durumda ve evi beğenirsem 10 bin TL verebilirim.

sizce nerelere bakayım ?

İstanbul'dan kaçıp Ankara'ya gelmek bana pek mantıklı gelmedi, eğer Ankara zorunluluğun yoksa ben senin yerinde olsam Bursa'ya bakardım ama sadece Nilüfer tarafına.

Trafik konusunda Nilüfer tarafı rahat, ama diğer bölgeler kötü. Ayrıca şehir imkanları da gayet iyi seviyede.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Ankaradan taşınmayı planlayan birisi olarak şunu söyleyeyim özellikle depremden sonraki zamlarla birlikde ev kiraları Ankarada uçuşa geçti.

2+1 normal bir semtte 6000 TL bandından aşağı zor bulursunuz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    EmQceR bunu yazdı

sizce nerelere bakayım ?

İstanbul'dan kaçıp Ankara'ya gelmek bana pek mantıklı gelmedi, eğer Ankara zorunluluğun yoksa ben senin yerinde olsam Bursa'ya bakardım ama sadece Nilüfer tarafına.

Trafik konusunda Nilüfer tarafı rahat, ama diğer bölgeler kötü. Ayrıca şehir imkanları da gayet iyi seviyede.

Hızlı tren güzergahındaki şehirlere bakıyorum aslında ani bir durumda nasıl şirkete gidebilirim diye. Ayrıca Bursa'da da İstanbul'daki bir trafik olduğunu birkaç kez tecrübe ettim o yüzden sevemedim hiç 😊 yorum işin teşekkürler. 

...
Toplam Hit: 3657 Toplam Mesaj: 40
ankara yaşam