Ankara'da Yaşamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı

Eveet, doğma büyüme İstanbul'lu olarak sanırım bende bundan sonra Ankara'da yaşayacağım :)

2 ayda 4-5 gün İstanbul'daki ofise gidecek durumda, ulaşımın ve büyükşehir olma avantajından dolayı Ankara'yı tercih edeceğim sanırım. 

Evden çalışacağım için şehire bir tık uzak olabilir, site içerisinde veya binalar arası mesafenin fazla olduğu sessiz sakin nezih bir yer arıyorum.

minimum 3+1 tercihim olacak çünkü 5 yaşında oğlum var şu an 2+1'de oturduğum için onun odasını ofis olarak kullanıyorum :) 7-8 bin TL kira ideal fakat çok çok zor bir durumda ve evi beğenirsem 10 bin TL verebilirim.

ayrıca önceki mesajlarıda okuyup araştırma yapacağım.

sizce nerelere bakayım ?

Bikaç post üstte de yazılmış Bağlıca'yı önerecektim tıkış tıkış olmayan semt olarak ama depremden sonra 15k altında düzgün ev kalmadı sanırım şaka gibi. Şu an sarı siteye felan girip bakıyorum 1+0 var 6-7bine sadece.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

Ustam İstanbul büyük şehir, tekrar neden buyuksehir e gidiyorsun ki?

Küçük şehirlere git. ZTen pc başından iş yapıyorsun git kafanı dinle küçük şehirde.

2017 tarihinde İstanbul dan gittim. Hiç sanayide çalışmamış biriyim orada da çalıştım. Şu an Allaha şükür ödeme kaydedici cihaz teknisyeniyim. Yani çıkın İstanbul dan :) İstanbul size birsey katmaz.. başarılar

Herkes çevre şehirlere taşınıyor. Ankaraya gidiyorsa millet ankaranin da istanbuldan farkı kalmayacak. Ölüm elbet herkesi bulacak, fakat sessiz sakin kafayla yaşamak var.

İstanbul da.3 saat yol çekersin, küçük şehirde yürüyerek en baba bir uçtan diğer uca atıyorum 30 dakikaya gidersin. Maddi imkanın varsa, araban varsa mesela ne mutlu sana. İstanbul da ki evi satıp direkt ev alırsın bakarsın keyfine.

Cihan tarafından 10/Mar/23 00:52 tarihinde düzenlenmiştir

wordpress & sözlük
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Şurada dursun, yarın unutmazsam bir iki tüyo veririm ;)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Ankara'da fay hattı olmasada yakınlarında var diye biliyorum. Maraş pazarcık depremi 200 km ötedeki Hatay Antakya'yı yıktı geçti hocam. Ülkemizin her yeri depremden etkilenebilir. O yüzden bilime kulak verip artık deprem beklenmeyen büyük deprem görmüş bölgeleri tercih etmen daha mantıklı gibi. Hem ekonomik olarakta daha çok avantaj sağlayabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Sadece iş ve depremden kaçınmak için gelebilirsin. Gerisi burda yok bence. Ben Adanalıyım. 12 senedir burda rehber öğretmenlik yapıyorum. İş, güç fırsat burda da çıkar. Deprem riski az. Ancak sosyal hayat diye anladıkları avm ve kafeye gidip foto atmak. Başka bir sosyallik yok. Bir de tiyatro bale var ona da kırk yılda bir gidersen...

Ha bir de suriyeli İstanbul'a nazaran az. Altındağ tarafı dışında suriyeli çok az.

kuytul tarafından 10/Mar/23 08:38 tarihinde düzenlenmiştir

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Ankara'yı genel olarak bende çok sevmiyorum ama dediğim gibi 2 ayda 4-5 gün olacak şekilde şirkete gitme durumum var. O yüzden alternatifleri bol olan en mantıklı Ankara oluyor, Ayrıca deprem bu konudaki düşüncemizi Ankara'ya yöneltti. Marmara'da olacak herhangi bir depremde İstanbul'a yardımın gelmesi vs. çok sıkıntılı olacağı ve 20 milyona yakın insanın olması sebebiyle artık İstanbul'a gerçekten sıcak bakamıyorum.

Ankara'da 2023 nüfus yaklaşık 6 milyon olarak açıklandı, 20 milyon nere 6 milyon nere, gerçekten çok fazla sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyorum :)

İstanbul'da zaten kirada oturuyorum o yüzden Ankara'da yapamazsam yine başka şehirlere de bakabilirim. 

Sosyal olarak İstanbul'da en son gittiğimiz konser ve tiyatro yılı 2020. Onun yerine genelde arabaya atlayıp sabahtan akşama kadar Kemerburgaz'a gidip doğa yürüyüşü+piknik yapmak. Bunu genelde her haftasonu yapyoruz, Ankara'ya baktığımda Kızılcahamam'a gider orada yaparım :)

Zaten şu an için kesin olarak Ankara'ya yerleşeceğim durumu yok ama en mantıklı çevre illere bakınca Ankara mantıklı geliyor.

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

Sadece iş ve depremden kaçınmak için gelebilirsin. Gerisi burda yok bence. Ben Adanalıyım. 12 senedir burda rehber öğretmenlik yapıyorum. İş, güç fırsat burda da çıkar. Deprem riski az. Ancak sosyal hayat diye anladıkları avm ve kafeye gidip foto atmak. Başka bir sosyallik yok. Bir de tiyatro bale var ona da kırk yılda bir gidersen...

Ha bir de suriyeli İstanbul'a nazaran az. Altındağ tarafı dışında suriyeli çok az.

0 değil de sen neden buluşmalara gelmiyorsun abi :(

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    Queltos bunu yazdı

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim hocalarım.

@qoqo en kısa zamanda iletişime geçeceğim hocam

@yalinyalniz tavsiye ettiğin bölgeleri not aldım hocam teşekkürler. Deniz benim için çok önemli bir kriter değil, trafiğe zaten alışığım :)

@Alezsian fikirlerin için teşekkürler hocam, ihtiyaç halinde en kısa zamanda iletişime geçeceğim.

@futurist öncelikli amacım depremden uzaklaşmak ve büyük şehirde kendi sektörümün canlı olduğu bir ilde yaşamak. Çünkü şuan remote çalışsam bile b ve c planlarım olması lazım. Bugün remote çalışıyorum ama yarın çok daha iyi kriterlerde ve belkide remote olmayan bi iş teklifi alacağım veya işimi değiştirmek zorunda kalacağım. Bu şartlarda küçük iller benim için dezavantaja dönüşebilir. Ayrıca karadenizli olduğumdan dolayı memleketimde bir köy evimiz de var. Yeşillik, doğa ve tatil ihtiyacımı orada giderebiliyorum.  Eğer Ankara'yı düşünürsem zaten eski binalar kriterim olmayacak. Az çok araştırmalarım doğrultusundada Ankara deprem açısından güvenlikli illerden bir tanesi.

@essan renegadealien'in maddeleri için teşekkürler ince ayrıntılara değinmiş :) Eskişehir'de yaşama gibi bir düşüncem yok.

@sLeymN Ankara'nın havası konusunda haklısın ama diğer konularda o tarz insanlar maalesef her yerde var. Kendimi bildim bileli İstanbul'dayım, aynı problemler buradada var ve eminim ki diğer bütün illerdede az çok vardır.

@herrero tavsiyelerin için çok teşekkür ederim hocam :)

aynı düşüncelere sahipmişiz hocam bende senin gibi yerler arıyorum, umarım hakkımızda hayırlısı olur :)

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı
    Queltos bunu yazdı

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim hocalarım.

@qoqo en kısa zamanda iletişime geçeceğim hocam

@yalinyalniz tavsiye ettiğin bölgeleri not aldım hocam teşekkürler. Deniz benim için çok önemli bir kriter değil, trafiğe zaten alışığım :)

@Alezsian fikirlerin için teşekkürler hocam, ihtiyaç halinde en kısa zamanda iletişime geçeceğim.

@futurist öncelikli amacım depremden uzaklaşmak ve büyük şehirde kendi sektörümün canlı olduğu bir ilde yaşamak. Çünkü şuan remote çalışsam bile b ve c planlarım olması lazım. Bugün remote çalışıyorum ama yarın çok daha iyi kriterlerde ve belkide remote olmayan bi iş teklifi alacağım veya işimi değiştirmek zorunda kalacağım. Bu şartlarda küçük iller benim için dezavantaja dönüşebilir. Ayrıca karadenizli olduğumdan dolayı memleketimde bir köy evimiz de var. Yeşillik, doğa ve tatil ihtiyacımı orada giderebiliyorum.  Eğer Ankara'yı düşünürsem zaten eski binalar kriterim olmayacak. Az çok araştırmalarım doğrultusundada Ankara deprem açısından güvenlikli illerden bir tanesi.

@essan renegadealien'in maddeleri için teşekkürler ince ayrıntılara değinmiş :) Eskişehir'de yaşama gibi bir düşüncem yok.

@sLeymN Ankara'nın havası konusunda haklısın ama diğer konularda o tarz insanlar maalesef her yerde var. Kendimi bildim bileli İstanbul'dayım, aynı problemler buradada var ve eminim ki diğer bütün illerdede az çok vardır.

@herrero tavsiyelerin için çok teşekkür ederim hocam :)

aynı düşüncelere sahipmişiz hocam bende senin gibi yerler arıyorum, umarım hakkımızda hayırlısı olur :)

gelin kooperatif kuralım villa sitesi yapalım :)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

@EmQceR hayırlısı hocam :)

@MaviGozluDev nasıl olacak hocam o iş? :)

Toplam Hit: 3651 Toplam Mesaj: 40
ankara yaşam