Apple Devrim Yaratmış Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Multitouchın 1980 den beri kullanıldığını ve jobs'un gün gectikce nasıl saçmaladığını şuradan izleyebilrisiniz

http://tahribat.com/Forum-Apple-Ve-Calmak-Uzerine-171814/

Nautilus tarafından 18/Oca/13 18:14 tarihinde düzenlenmiştir

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

bu haberdede görüldüğü gibi,ipad'in ekranı samsung tarafından yapılıyor.

İphone'larınki ise şuan lg tarafından.

Sonra kalkıp deniyorki samsung,lg,google iphone çakması.

Bu nasıl çakma arkadaş üretimini bu adamlar yapıyor?

Apple parasını verip kendi tasarladığı ürünü "ürettiriyor" yani patron Apple oluyor ve üretimini, tabiri caizse ameleliğini diğer firmalara yaptırıyor, sen de bu konuya bakıp bunu böyle mi anlıyorsun?

Böyle anlamakla kalmayıp kalkıp bir de yorum yapıyorsun? vay amk ben daha mantıklı insanlar sanardım Apple karşıtlarını, bu konuya yorum yazmaya gerek bile yokmuş aslında..

Asıl aradığım haberi bulamıyorum ancak apple'ın kullandığı ekranlar lg'ye ait bunu biliyorum.

Aynı özellikler varken ve üstüne kendin kişiselleştirebilirken,iphone'a niye bu kadar para verilir anlamıyorum.

Iphone'un yarı fiyatına xperia z gibi bir telefon çıkacak.

http://www.zurmat.com/wp-content/uploads/2012/09/iphone-101-the-tallest-iphone-in-the-world-ever.jpg

Şunun için media marketlerin önünde kamp kuran zihniyeti hiç anlayamıyorum.

Apple kullanıcılarını mal yerine koyup bi popülerlik politikası izliyor. Ve bu savunuluyor.

Ha bide 3-4 milyara facebook makinesi alan gerizekalılar,idiot'lar var ki bu yaratıkları hiç anlayamayacağım.

Herifin macintoshun ne olduğundan haberi yok,sırf face'e girmek için(tabi bide bu nefret ettiğim popülerlik politikasıyla hava atmak yüzünden) 3-5 bin tl'ye mac alıyo idiotlar.

Apple Türkiye'de bu kadar pahalı, diğer ülkelerde fiyatı ucuz bile sayılır. Mesela avrupa da yaşıyorsan, iPhone un eskidiği zaman suya atıyorsun ya da ekranını kırıyorsun götürüp Apple dan aynı saat yenisini alıp çıkıyorsun sorgusuz suasiz.

Almanya da yaşayan yeğenim belki 10. kez iPhone unu yeniletti tek kuruş vermeden.

Amerika'da ki satış fiyatı da sabit $199, bir eski modeli de $99 değişmiyor bu fiyatlar.

Jailbreak ile de kişiselleştirmenin ötesine taşıyabiliyorsun "en stabil" işletim sistemi olan ios'i. Apple ın politikasına göre jailbreak yasa dışı bile değil, oysa ki android cihazlarda root yapmak garanti dışı bırakıyor aleti..

Sorun Apple'da değil bizim zihniyetimizde yani, sorun yaşadığımız ülkenin 3. dünya ülkesi olmasında katkıda bulunan "idiot" vatandaş katsayımızda.

Ehl-i Byte
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

bu haberdede görüldüğü gibi,ipad'in ekranı samsung tarafından yapılıyor.

İphone'larınki ise şuan lg tarafından.

Sonra kalkıp deniyorki samsung,lg,google iphone çakması.

Bu nasıl çakma arkadaş üretimini bu adamlar yapıyor?

Apple parasını verip kendi tasarladığı ürünü "ürettiriyor" yani patron Apple oluyor ve üretimini, tabiri caizse ameleliğini diğer firmalara yaptırıyor, sen de bu konuya bakıp bunu böyle mi anlıyorsun?

Böyle anlamakla kalmayıp kalkıp bir de yorum yapıyorsun? vay amk ben daha mantıklı insanlar sanardım Apple karşıtlarını, bu konuya yorum yazmaya gerek bile yokmuş aslında..

iphone 5 ile birlikte ekran camı gorilla glass teknolojisini kullanmaya başladı. gorilla glass ı apple mı tasarladı?

kamerası iphone 4 ile birlikte sony tarafından üretiliyor. sony ürettiği teknolojiyi apple a satıyor. kamerayı apple mı tasarlamış oluyor?

ekran teknolojisini sharp, lg gibi firmalar yapıyor. dokunmatik de buna girer. şu çok övülen çoklu dokunmatiği apple mı tasarladı? :) patent kime aitmiş sonra apple kaç milyon dolar ödeyip patenti satın almış lütfen araştır bul :)

chipset i samsung üretiyordu bir zamana kadar. samsung un işçiliği ve kalitesini apple mı tasarlamış oluyor?

lütfen bana bu soruların cevabını ver :) 

ve sakın apple yazılım firması, donanımla işi olmaz deme daha da batarsın :)

Yürü be koçum benim.

(kusura bakma ben zumsuk kadar sabırlı değilim, sorularının cevabını fazlasıyla verirdim ama gereği olmadığını düşünüyorum)

Ehl-i Byte
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

hocam sen apple dünyasını hiç bilmeden konu açmışsın bu yazdıkların ancak cahil birinin yorumları olabilir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Yaşadığımız son teknolojik devrim 1977′de satışa sunulan Apple II’dir. iPad’in bile teknolojisi 1960′lara dayanır. Ürettiğimiz ‘yeni’ bir şey yok.Kasparov

İşlemciden dokunmatik ekrana, görsel kullanıcı arabiriminden bileşen teknolojilerine kadar kimileri için çağın icadı iPad, Kasparov (ve beraberinde birçok sektör uzmanının gözünde) mevcut teknolojilerin farklı bir formda birleştirilmesinden ibaretti (ve bu bir cihazı asla küçük, önemsiz bir şey yapmaz. Evrim özünde böyle işler).

şu yazının tamamı ilginizi çekebilir http://mserdark.com/ellesmeden-oynasma-sanati/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo

Şöyle bir gerçek var, herkes aynı okyanusta yüzüp de akıllı telefon harici aygıtlara yönelirken, apple kendi "blue ocean" ını yarattı. Bence evet bu anlamda bi devrim yarattı. Çünkü bir pazar devini yere serip, pazarın tüm dengesini bozdu. Şu 1996 - 2012 yi ele alalım 2bin e kadar ericson var idi sonra nokia geldi. Akıllı telefon yeniliğiyle apple zirve yaptı şimdi de yeni oyuncular var fakat bir dönemin açık ara lideri, devi, herşeyi nokia embarrassing people oldu. Apple sadece farklılık oluşturmadı, telefon aleminde bir devrim başlattı. 

LeveragEffect tarafından 18/Oca/13 18:50 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo
    Nautilus bunu yazdı

Multitouchın 1980 den beri kullanıldığını ve jobs'un gün gectikce nasıl saçmaladığını şuradan izleyebilrisiniz

invention, innovation ve enterpreneurship. Piyasa sürmek, insalığa kazandırmak farklı birşey, buluş farklı birşey. Önce bunun farkına varmak lazım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    non_stop bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı

invention, innovation ve enterpreneurship. Piyasa sürmek, insalığa kazandırmak farklı birşey, buluş farklı birşey. Önce bunun farkına varmak lazım. 

şüphesiz bunların farkına varalım, binaenaleyh sunumda anlatıldığı üzere "everytink is a remix" apple ı suçlu, piç, pis mikroplu olan adam gibi göstermiyorum, 5.000tl (eski para ile 5 milyar(çüş)) param olsa yeni Imac  alıcam zaten.

Toplam Hit: 4172 Toplam Mesaj: 49