Apple Kültür

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Noneyim;

okudum güzel yazmışsın hocam..retail storelar farklıymış.Üstelik gidip, fotoğraflarını mac'e yükleyip, ordan mail yollayabilirsind ediler.Ynai ürünler açık.İstediğini yap şeklindeymiş.Neyse esas yazacağım ;

Maalesef Türkiye'de durum böyle.Tiksiniyorum bundan.Normalde satılması gerekenin bile 3-4 katı.Apple ile ilgili her ürün burda böyle.Nasıl olsa gider diye satıyorlar.Adamında zaten durumu var, araştırmıyor (ki onada hak veriyorum iş gücü var) alıp geçiyor.

Apple o kdar uyanık ki işi pazarlamaya dökmüş durumda.İphone 4'ün kılıfı iphone4s'e oturmuyor.Ses butonları falan üstte.Ne demek bu ? yeni kılıflar, yeni sektör demek.

Başka bi marka tüketiciyi düşünür, apple bu noktada taamen satıcıyı düşünüyor.Yeni sektör, yeni şeyler.Buda demek oluyor ki adamlar bundan para kazanıcak.Bu konuya çözüm bulunması lazım.Kılıflara bkatım 50 lira diyor.Kaliteye baktım 20-25 etmez.Ayıptır.3 katı yerleştirmek ayıptır.

Amerikada adam 2.000 $ alıyor.299$ lık bi iphone probem değil.Fakat Türkiye de fiyatı 2.000 Türk lirasına denk geliyor.Adam 2.000 alsa nolcak ?

99 lirdan başlayan (2-3 sene boyunca aylık) kampanyalar var.Feic geçirme durumu var.Midemi bulandıran birşey.Mac farelerinde, kulaklıklarında, şarj aletlerinde.

Geçen ipad2 şarjı, usb kablosu aldım : 120 lira.Kıbrıstan aldım hemde.Türkiye ye göre ucuz.Yazık yani.Tek kelimeyle kullanıcıya yerleştirme.

--

deneme test eski mesajı koyucam

boşluk

boşluk

buda safari abi ? sende bi sıkıntı olmasın ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

şş gençler , htc desire s nasıldır bi fikir verin la ?

dipnot: işin şaka yanı bi tarafa apple pahalı be aga, hani tamam kendine özgü bi kitlesi var burası tartışılamaz ve pıyasaya düşen birçok yeniliğe öncülük ettiler ama eskidendi bence , şimdide android çıktı çıkalı adamlar her ülkede dava açıyorlar sebebi ise açık ve net şimdi uzun uzun acıklamaya gerek yok .) ama dediğin gibi gerçekten çekici yanı çok , biraz faşist "bişi bana göre" .

hanı param iphone almam kolay kolay am iPod kesin onuda jailbreaksız asla kullanmam .) 

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ya zumsuk abi sanaa  şaşırıyorum ya oturutp buna tuşa basıp bu yazıyı yazdın ya abi sana gerçekten tüm içtenliğimle tebriklerimi yolluyorum kültürlü olmak iyidir googledan buraya gelenlere bir mesaj da benden gelsin...

Alıp abi gidip iphone alın deli güzel oyun oynanıyo o telefonda kesin alın puff

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

Noneyim;

okudum güzel yazmışsın hocam..retail storelar farklıymış.Üstelik gidip, fotoğraflarını mac'e yükleyip, ordan mail yollayabilirsind ediler.Ynai ürünler açık.İstediğini yap şeklindeymiş.Neyse esas yazacağım ;

Maalesef Türkiye'de durum böyle.Tiksiniyorum bundan.Normalde satılması gerekenin bile 3-4 katı.Apple ile ilgili her ürün burda böyle.Nasıl olsa gider diye satıyorlar.Adamında zaten durumu var, araştırmıyor (ki onada hak veriyorum iş gücü var) alıp geçiyor.

Apple o kdar uyanık ki işi pazarlamaya dökmüş durumda.İphone 4'ün kılıfı iphone4s'e oturmuyor.Ses butonları falan üstte.Ne demek bu ? yeni kılıflar, yeni sektör demek.

Başka bi marka tüketiciyi düşünür, apple bu noktada taamen satıcıyı düşünüyor.Yeni sektör, yeni şeyler.Buda demek oluyor ki adamlar bundan para kazanıcak.Bu konuya çözüm bulunması lazım.Kılıflara bkatım 50 lira diyor.Kaliteye baktım 20-25 etmez.Ayıptır.3 katı yerleştirmek ayıptır.

Amerikada adam 2.000 $ alıyor.299$ lık bi iphone probem değil.Fakat Türkiye de fiyatı 2.000 Türk lirasına denk geliyor.Adam 2.000 alsa nolcak ?

99 lirdan başlayan (2-3 sene boyunca aylık) kampanyalar var.Feic geçirme durumu var.Midemi bulandıran birşey.Mac farelerinde, kulaklıklarında, şarj aletlerinde.

Geçen ipad2 şarjı, usb kablosu aldım : 120 lira.Kıbrıstan aldım hemde.Türkiye ye göre ucuz.Yazık yani.Tek kelimeyle kullanıcıya yerleştirme.

--

deneme test eski mesajı koyucam

boşluk

boşluk

buda safari abi ? sende bi sıkıntı olmasın ?

Hangi aygit hocam? Bosluk Test Bosluk .

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Buda ayfon test Bosluk Test Bosluk Nokta .

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

apple bana süslü bir odanın içinde kısıtlı bir yaşam sürmek gibi geliyor. süslü odanın camı ve kapısı yok. aslında tutsaksın özgür değilsin fakat mutlu olduğunu sanıyorsun. 

başından beri windows u bu yüzden sevdim. çünkü odası hem süslü hemde kapısı ve penceresinden dışarısını görebiliyorum. 

linux ta ise süslü olmayan odanın kapısı ve camları açıktır ve o kapıdan dışarı çıktığını zannedersin fakat dışardaki dünya da aslında odan gibi sıkıcıdır.

o yüzden windows. mobil sistemde de windows.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

Quetzalcoatl bunu yazdı:

apple bana süslü bir odanın içinde kısıtlı bir yaşam sürmek gibi geliyor. süslü odanın camı ve kapısı yok. aslında tutsaksın özgür değilsin fakat mutlu olduğunu sanıyorsun. 

başından beri windows u bu yüzden sevdim. çünkü odası hem süslü hemde kapısı ve penceresinden dışarısını görebiliyorum. 

linux ta ise süslü olmayan odanın kapısı ve camları açıktır ve o kapıdan dışarı çıktığını zannedersin fakat dışardaki dünya da aslında odan gibi sıkıcıdır.

o yüzden windows. mobil sistemde de windows.

hoca yorumu bi yerden çarptınmı bilmiyorum hani ama hayatımda gördüğüm en mantıklı ve açıklayıcı yorumlardan biri ..

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Clostridium bunu yazdı:

şş gençler , htc desire s nasıldır bi fikir verin la ?

dipnot: işin şaka yanı bi tarafa apple pahalı be aga, hani tamam kendine özgü bi kitlesi var burası tartışılamaz ve pıyasaya düşen birçok yeniliğe öncülük ettiler ama eskidendi bence , şimdide android çıktı çıkalı adamlar her ülkede dava açıyorlar sebebi ise açık ve net şimdi uzun uzun acıklamaya gerek yok .) ama dediğin gibi gerçekten çekici yanı çok , biraz faşist "bişi bana göre" .

hanı param iphone almam kolay kolay am iPod kesin onuda jailbreaksız asla kullanmam .) 

hocam sorun şu ;

dersin ki iphone pahallı (doğru Türkiye'de ebesinin ... diye küfür ettiriyor).Android'e dava açılmasının sebebi ;

multitouch yani şu iki parmağın ile resmi büyütme vs.. apple'ın patenti.Orjinal.YAda gyro var . Telefonu nasıl tuttuğunu nerde olduğunu belirliyor.Onlar apple'ın patenti.2. dünya savaşında tanklar kullanmış ama apple patentlemiş gyro'yu, fakat multitouch apple'ın bulduğu birşey.

Apple 'ın tek silahı yenilik.Yoksa adamlar pazar payına bu felsefeyle ulaşamayacaklarını bilyorlar.Buldukları şeylerin kendilerinde kalmasını istiyorlar.Patentlemişler.Bilişmde iyidir kötüdür ayrı konu.Fakat yasal olarak patenti alanınan birşeyi kullanmak (izinsizce) suçtur.Apple kullanma demesine rağmen gogole dinlemeyerek multitouch'ı kullandı.

O yüzdne problem var.Steve jobs adına yüzlerce patent kayıtlı.En basitini göstereyim, multitouch falan fazla ;

http://www.androidhaber.org/apple-slide-to-unlock-patent-davasini-kazandi-telefon-ureticileri-sikintida/

En basiti bu.Slide to unlock.Yada cevaplamak için yine kaydırma.Apple buldu.Patentini almış.Google hangi hakla bunu kullanıyor ?? Google'ı gerçekten seviyordum.HArika yazılımcılar mevcut fakat kafalar çalışmıyor.

Sinir oldum.Hatta google'a mesaj atmayı düşünmüştüm bi ara.Yahu adam slide yaptı diye senide kaydırmalı yapman şart mı ? kullanıcı belirlesin.MEsela ben E harfi çizeyim parmağımla.Başkası O yapsın, diğeri abuk subuk ibr şekil çizsin.

O şekil oturursa açılsın kilit.Bunu düşünmek çok mu zor abi ? Bunun gibi 1 değil 2 değil.Onlarca patent ihlali var.Basit şey bunlar.Google bunu devam ettiremiyorsa milyar dolarlık şirkete ayıptır yazıktır.

http://www.akillirobot.com/2011/10/22/iste-applein-agresif-patent-politikalarinin-altinda-yatan-gercek/

son bölümdeki yazı çok ilginç.

Apple'ın multitouch ile satılan her android'den para kazanmak varken (sisteme direnemiyorsan onu yönlendir mevzusu) böyle mükemmel bir teknolojiyi bencillik etmesi başka.O konuda bende beğenmedim.FAkat baktığında adam telefonum ile dünyayı değiştirdim, diğerleri bu yaratıcılıkta yardım etmedi neden şimdi otlansınlar ? diyor

kaldı ki google eski ceo'su (şimdi pozisyon değişti ama o zaman ceo idi) apple yönetim kurulundayken steve jobs ; fikirlerimi çalıyor diye suçlamada bulunmuştu.Ki doğruluk payı olabilir.ÖTe yandan samsung'un google için çip üretip, sonra kendi cihazlarını üretmesi sonucunda apple'ın kendi çiplerini üretmesine değinmiyorum bile.

--

8 dakiakada evet demekle ilgil bir kitap var.Çok güzel.ORda da testler var.24 çeşit reçel olan bir tanıtım ile 6 çeşit olan tanıtım arasında.İnsanlar 24 çeşite yöneliyor (insanların çoğu) fakat 6 çeşit olan daha fazla satış yapıyor.

İnsanalr ne kadar bas bas bağırsada (milletimizden de görebilirsin) seçenekleri sınırlandırmak kafa karmaşıklığını önlüyor.Otoriter birilerinin himayesinde olmak insanları rahatlatıyor.Anne/baba ile ilgili birşey.Öğretmenler şunlar bunlar.Psikolojik.

Android'in, samsung'un ve apple'ın arkasında kim bilir ne işler dönüyor abicim.Steve jobs'un amacı operatörlere bağımlı kalmadan, bütün işi halledebilmekti.Bütünnn kotnrol apple'da oalcaktı.Ürkütücü.Fakat whatsapp line da görüyoruz.İzin vermemişler.Bir sürü karışık iş var böyle şirketlerin ardında.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:

ya zumsuk abi sanaa  şaşırıyorum ya oturutp buna tuşa basıp bu yazıyı yazdın ya abi sana gerçekten tüm içtenliğimle tebriklerimi yolluyorum kültürlü olmak iyidir googledan buraya gelenlere bir mesaj da benden gelsin...

Alıp abi gidip iphone alın deli güzel oyun oynanıyo o telefonda kesin alın puff

:) hocam bana linux'u anlatmayın. şu an konularıma bakıp ; windows vs linux konusundaki mesajlarımı görebilirsin.Senelerce linux için gönüllü iş yaptım

Sadece oyun için windows deyip linux'a küfür eden adamlar bu gün kalkıp bana android'i savunuyor.Windows windows windows deyip gelip adnroid android diye söylenmek pek bi garip gidiyor.

Bu yüzden öyle adamları sallamıyorum.Bilgisayar için performans, özgürlük mü istiyorsunuz ? işte linux orda.Kurun rahatlayın.Bu sefer oyun yok diye bağırıyorlar.Sanal makina kur oyna.Yada play on linux diyorum mıy mıy mıy daha fazla şey.Aynı adam kalkmış adroid diyor.Özgürlük diyor.Windows'u crackle yaptığın şey iphone'da jail break ? mantık aynı ?

Android linux tabanı, linux kültürü, linux'un kendisi.O yüzden Adnroid vs.. hakkında yazı yazmıyorum.Konularım orda duruyor.O zaman linux için ne söylediysem , windows dediler.O zaman windows diyen adamlar şimdi android diyor.İşletim sisteminde windows, telefonda android ? Aynı nedenler, hiç birşey değişmedi o zaman işletim sistemine linux kurun ? ama yok.olmaz.

Tutarsız işlerle uğraşacak vaktim yok.Linux kerneli orda.Hayvan gibi tecrübe var linux dünyasında.Unix mi ? hele hele unix ! Network vs.. de süper ötesi.Sistem kaynakları vs.. vs.. Tekrar diyorum unix/linux'a düzgün bir GUI gelse mac'i bırakıcam.

Bunaldım artık 5. sınıf çocuk işi efektler, temalar ve renklerden.Gnome-shell ennn güzeliydi.Onda bile bi ton problem var.Oturmadı daha taarım.2-3 sürüm sonra tekrar bakıcam (ağırlık gnome-shell'e kaydı şimdi düzeltip, geliştirirler iyice)

--

İşin özü , apple bana göre microsofttan daha sağlam bir firmayken , işletim sistemlerinde adamlara özgürlük diyordum, bi ton neden sıralıyorlardı.Şimdi o adamlar bana android diyor.Ne garip dimi ?

Android'in sağlamlığını biliyorum yada linux tecrübesini.Yıllarca forumlara yazdım, insanlara anlattım.Cep telefonlarından serverlara, süper bilgisayarlardan tabletlere , cisco sistemlerinden, 300mblık usb dağıtımlara kadar bir sürü tecrübe var.İnanılmaz büyük bir tecrübe.Özgürlük, performans vs.. vs.. vs..

Fakat asla son kullanıcıya hitap etmedi.Asla sağlam arayüz barındıramadı.Bilişimle ilgili olan adama zor zar linux'u anlattım.Olmayana nasıl alıştırayım ? haklılar.

HAyatımın bu döneminde; tasarım, yenilik, ayrıntılara verilen önem önde.O yüzden apple ve apple ürünleri.

Eğer param olsa bmw yada mercedes almam audi alırım.Ferrari almam, yine audi R8 alırım diyorum.Bazı öncelikler vardır.Öncelikleri söylüyorum, sallamak için bahane üretmiyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Nazar degdi ayfonum islandi :( karanlikta cebimden dusmus yagmur ve kar sularina karismis.... Simdi pirince gomdum, nur icinde yatsin... İnsallah kisa devre yapip biyerleri yakmaz. Dualarinizi bekliyorum..

...said addicted.
Toplam Hit: 7229 Toplam Mesaj: 67