Apple Kültür

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

bundan 2 ay önce macbook pro aldım. onu almadan önce sony vaionun en son çıkan modellerinden birtanesi vardı elimde. şimdi 2 sini kıyaslayayım,

sony vaionun ekran çözünürlüğü daha yüksek aynı inç olmalarına rağmen. fakat ekranı çok kötü. ekranın her açısı değiştiğinde renkler de değişiyor. benim için tam bir felaket. hele birde tasarım işleriyle uğraşıyorsanız..

macbook da hiç öyle bir sıkıntı yok. tepeden de baksam aşşağıdan da baksam renkler olduğu gibi ve daha canlı. 

sony laptop tam bir kalasmış. bunu fark ettim. daha büyük, daha ağır ve daha narin.

macbook bu konuda çok güzel. hafif, şık, sade ve sağlam. ( geçen gün kitaplık rafına vurdum kenarı, raf çatladı. ciddiyim. bilgisayarda bir çizik bile yok.)

sony'nin fanı yeni almama rağmen deli gibi çalışıyordu.

macbook u ilk aldığımda " bunda fan varmı lan acaba" dedim. sağında solunda hiç bir yerinde fan delikleri yok. monitörün altındaymış. araştırmasanız bulamazsınız.,

macbook un tuşlarına adeta hastayım. çok güzel bir dokusu var ve bastıkça adama haz veriyor.

sony e kaç defa format attım, her format atışımdan sonra sövdüm. driverı windows otomatik bulamıyor. kendi sitelerinde de yok. var ama com ile com.tr farklı driver veriyor. 2 sini harmanlayıp yüklüyordum. bazı .com dakiler çalışıyor, bazıları .com.tr dekiler çalışıyor. böyle saçma birşey.

macos da gıcığıma giden tek birşey var, adamların dosya yönetim sistemleri çok kötü (bence). locale dosya atıyorum. dosyayı görmüyor. neymiş efendim dosya izinlerini değiştiricekmişim. her defasında bunu yapıyor. ulan adminim göt, bana izin vermiyon da kime izin vericen. her defasında değiştirtiyorsun.

neyse benden bu kadar, aklıma geldikçe yazarım. eğer hangi ürünleri karşılaştırdığımı soran olursa belirtirim.

edit: he bu arada bide macbook çok çabuk kirleniyor. yada benden kaynaklanıyor

edit2: birde şarjı mükemmel gidiyor. bi netbook kadar rahat gidiyo. buna hastayım işte.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:
    -----------------------------

Abü o destek yenilikcilik falan turkiyeye girmedi be... Bi apple store gorsen varya aboov cikmak istemezsin yeniligin alasi var. Burdan gorunen sadece urunlerin yeni ozellikleri... Oy anam oy! Auditoriummus, acilmiyi la ayfon..

http://www.youtube.com/watch?v=jhDAyUatCz8

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

[hot girl videosu]

hassigome... :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

İnsanları düşünseler severim ama amerikan işi Zümsüğün konusundaki gibi kendi kültürünü empoze ettirmesi bir çeşir kültürel iğdiş veya asimlasyon ülkemizin her halinde günümüzde göründüğü gibi.her şeyini kenara koyarak kullanmaya mecbur brakılıyorsun mesele o.araç gereç herhangi bişey alacaksın ikilemde kalıyorsun.başlıyorsun bana göre ne olabilir zamana göre ne yapabilirim ileriye dönük ne yapabilirim,kriterler kriterler kalite vs.Her şeyin ortası en doğru seçenektir.Apple,Google,Microsoft General Motor veya Ford Chrysler,Mercedes,Bmw,WV gibidir,Sony,Toshiba,vs de Toyota,Subaru,Mitsubishi gibidir gözümde.Herhangi bir kültürün etkisinde kalmadan işlerimi yürütebileceğim şeylerin işimi görmesi sonuca göre kullanım ile yıllarca kullanmak anlatımlardan biri olabilir.Evet mekaniği itibarı ile apple en iyisi 10 yıl sonra kullanabileceğin mcbook pro yu düşünün.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Gharzvog bunu yazdı:

bundan 2 ay önce macbook pro aldım. onu almadan önce sony vaionun en son çıkan modellerinden birtanesi vardı elimde. şimdi 2 sini kıyaslayayım,

sony vaionun ekran çözünürlüğü daha yüksek aynı inç olmalarına rağmen. fakat ekranı çok kötü. ekranın her açısı değiştiğinde renkler de değişiyor. benim için tam bir felaket. hele birde tasarım işleriyle uğraşıyorsanız..

macbook da hiç öyle bir sıkıntı yok. tepeden de baksam aşşağıdan da baksam renkler olduğu gibi ve daha canlı. 

sony laptop tam bir kalasmış. bunu fark ettim. daha büyük, daha ağır ve daha narin.

macbook bu konuda çok güzel. hafif, şık, sade ve sağlam. ( geçen gün kitaplık rafına vurdum kenarı, raf çatladı. ciddiyim. bilgisayarda bir çizik bile yok.)

macbook u ilk aldığımda " bunda fan varmı lan acaba" dedim. sağında solunda hiç bir yerinde fan delikleri yok. monitörün altındaymış. araştırmasanız bulamazsınız.,

macbook un tuşlarına adeta hastayım. çok güzel bir dokusu var ve bastıkça adama haz veriyor.

sony e kaç defa format attım, her format atışımdan sonra sövdüm. driverı windows otomatik bulamıyor. kendi sitelerinde de yok. var ama com ile com.tr farklı driver veriyor. 2 sini harmanlayıp yüklüyordum. bazı .com dakiler çalışıyor, bazıları .com.tr dekiler çalışıyor. böyle saçma birşey.

macos da gıcığıma giden tek birşey var, adamların dosya yönetim sistemleri çok kötü (bence). locale dosya atıyorum. dosyayı görmüyor. neymiş efendim dosya izinlerini değiştiricekmişim. her defasında bunu yapıyor. ulan adminim göt, bana izin vermiyon da kime izin vericen. her defasında değiştirtiyorsun.

neyse benden bu kadar, aklıma geldikçe yazarım. eğer hangi ürünleri karşılaştırdığımı soran olursa belirtirim.

he bu arada bide macbook çok çabuk kirleniyor. yada benden kaynaklanıyor

hocam red crusible 2 var çok hoş oyun .. çok sevdim vallahi :) app store'da free..

Bu arada iwork '09 çekersen serial veririm.Pages var.Mükemmel.Merak ettiğim ;

launchpad, multtouch, finder'ı falan nasıl buldun ? launchpad'e atmışlar bütün uygulamaları.Ve finder 'a bayılıyorum.Windows yada linux'ta üstüne geldimi abuk subuk efektler vardı (renk değişimi falan) bunda yok.Baya bi tatlı durmuş.

Birde finder ayda herhangi bir programın border olmamasına seviniyorum.Vlc'yi açtığımda vlc ile arkaplanın kesişimi süper.Direkt resim, direkt video, direkt program.Border yok.Ve bu harika.

Ne düşünüyorsun bunlar hakkında ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

3-4 sene önce söylemesi ayıp 300 liraya Ipod nano aldım.İşe gittim elalem baktı kazıklanmışsın daha ucuzu vardı falan filan bi ton laf salatası.Verdim ellerine kurcaladılar klip video falan seyrettiler .pnelerin ellerinden zor aldım Ipodu :D Bence bi önyargı var millette..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Backlit ekran sony üretimi Apple ın da kullandığı ekran.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Gharzvog bunu yazdı:

he bu arada bide macbook çok çabuk kirleniyor. yada benden kaynaklanıyor

hocam red crusible 2 var çok hoş oyun .. çok sevdim vallahi :) app store'da free..

Bu arada iwork '09 çekersen serial veririm.Pages var.Mükemmel.Merak ettiğim ;

launchpad, multtouch, finder'ı falan nasıl buldun ? launchpad'e atmışlar bütün uygulamaları.Ve finder 'a bayılıyorum.Windows yada linux'ta üstüne geldimi abuk subuk efektler vardı (renk değişimi falan) bunda yok.Baya bi tatlı durmuş.

Birde finder ayda herhangi bir programın border olmamasına seviniyorum.Vlc'yi açtığımda vlc ile arkaplanın kesişimi süper.Direkt resim, direkt video, direkt program.Border yok.Ve bu harika.

Ne düşünüyorsun bunlar hakkında ?

hocam öncelikle vlc dan başlayayım. düşük kaliteli bir film izliyecğim zaman alt yazısının kalitesi de bozuluyor. nedendir bilmiyorum. ama hiç hoş olmayan bir durum. sırf film izlemek için paralel desktop yukleyip windows kurdum. bs player dan başkasıyla yapamıyorum ben.

launchpad'i çok fazla kullanmıyorum hocam.. tocuhpedi de kullanmıyorum. magic mouse var. adamlar mousu harika yapmışlar. her yeri dokunmatik ve touchpad de yapabilidğin her şeyi onda da dokunarak yapabiliyorsun.

finder ı nasıl buldun derken ne demek istediğini anlamadım hocam.

şimdi o dediklerine bakıcam.

oyunu indiriyorum hocam. iwrok u de indiricem de store dan indiremiyorum. illa satın al diyor. 

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

DestinatioN bunu yazdı:

kendi araba motorumuzu kendi chiplerimizi vs vs üretemedikten sonra yabancıların kültürüne salça oluruz 

neyse konuyu dagıttım =)

bu adam işi biliyor.

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Gharzvog bunu yazdı:

hocam öncelikle vlc dan başlayayım. düşük kaliteli bir film izliyecğim zaman alt yazısının kalitesi de bozuluyor. nedendir bilmiyorum. ama hiç hoş olmayan bir durum. sırf film izlemek için paralel desktop yukleyip windows kurdum. bs player dan başkasıyla yapamıyorum ben.

launchpad'i çok fazla kullanmıyorum hocam.. tocuhpedi de kullanmıyorum. magic mouse var. adamlar mousu harika yapmışlar. her yeri dokunmatik ve touchpad de yapabilidğin her şeyi onda da dokunarak yapabiliyorsun.

finder ı nasıl buldun derken ne demek istediğini anlamadım hocam.

şimdi o dediklerine bakıcam.

oyunu indiriyorum hocam. iwrok u de indiricem de store dan indiremiyorum. illa satın al diyor. 

vlc değilde, vlc yada herhangi bir progrmaın border2ının olmamayışına ne diyorsun ?

Yani bak hocam aradaki kalite farkını anlayacaksın border kısmına bak, kenarlıklarına ;

http://images1.videolan.org/vlc/screenshots/1.0.0/vlc_101_w7_2.jpg

http://i.imgur.com/my9rc.jpg

dağlar kadar fark var.Launchpad derken o değil abi ; bak şimdi füze gibi bi simge var ona tıkladığında application kısmı ipad,iphone menü gibi geliyor ;

http://i.imgur.com/vLstt.png

mükemmel olmuş bence.Finder derken ; şu klasör gösterici var ya o.Çok tatlı duruyor.Listeleme vs..Başta biraz zorlandım, zor alıştım fakat ayarları öğrenince oturuyor.

http://www.apple.com/iwork/download-trial/

burdan trial'ini indir.Serialini pm atıyorum.

Toplam Hit: 7215 Toplam Mesaj: 67