Araç Fiyatları İner Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

S.a arkadaşlar aracımı 3 ay önce sattım yenisini almaya karar verdim ama malum fiyatlar uçtu gitti aramızda bu işlerlerden anlayan arkadaşlar mutlaka vardır diye düşünüyorum ne diyorsunuz alayımmı bu ara araç yoksa biraz daha bekleyeyimmi 

bütçe 130 bin civarı

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Araçtan, piyasasından anlamam fakat bu olay yavaş yavaş insanlardan tepki çekmeye, kamuoyu oluşmaya başladı düzenleme gelecektir diye düşünüyorum 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

şu devletin kredi olayından dolayı piyasa patladı.

millet gerizekalı amk sanki bedava para dağıtıyorlar bi taraflarına girecek o krediler farkında değiller

He is finding himself.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

a.selam

ortalıkta 1 temmuz ötv indirimi ve 2.el'e vergi gelecek söylentisi dolaşıyor, her halükarda biraz beklemeni öneririm, en azından 1 temmuz'a kadar.. sonrasın da takibinde araç varsa bulduğun an hiç bekleme..

boş
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Amk ben satacagim ya kesin iner ((:

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı

Araçtan, piyasasından anlamam fakat bu olay yavaş yavaş insanlardan tepki çekmeye, kamuoyu oluşmaya başladı düzenleme gelecektir diye düşünüyorum 

katılıyorum artı ötv indirimi gelecek 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

ÖTV indirimi demek sıfır araç fiyatlarının çıkması demek hocam.

Bazı arkadaşlar bu fikre katilmasalarda malesef Türkiye'de durum bu.

Bu da paralel olarak ikinci el piyasasını yükseltecektir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

ÖTV indirimi demek sıfır araç fiyatlarının çıkması demek hocam.

Bazı arkadaşlar bu fikre katilmasalarda malesef Türkiye'de durum bu.

Bu da paralel olarak ikinci el piyasasını yükseltecektir.

ya bunu yazmaya geldim aslında, bu ülkede bir bokun fiyatı düşmez çünkü tl deli gibi değer kaybediyor.

ötv düşer 0 araçlara rağrbet artar, 0 araç fiyatları yükselir, 0ı bu kadar olmuş benimki de 0 gibi derler 2.el piyasası yükselir.

ötv artar 0 araçların fiyatları yükselir, 2 el araca rağbet artar yine fiyat yükselir.

bu ülkede sürekli fiyatlar yükselir. Geçen sene ekim ayında 86k ya aldığım araç şuan 120k neredeyse %50 fiyat artışı var. ha şu da var. Şuan satsam 1 hafta sonra aynı aracı alamıyorum. aslında fiyat artışı değil paranın değer kaybetmesi olayı var. Sürekli fırlayan enflasyon var.

Bu sadece araç ve ev piyasasında da değil. Temizlik malzemesinden kuru gıdaya etten süte her şey böyle. Şuan al 2 ay sonra fiyatı artık artmış oluyor. Tüketim malzemeleri tükendiği için fiyat artışını kestiremiyorsun ama şunu dene. 1 paket bebek bezi al faturası ile birlikte koy bir kenara 2 ay sonra fiyatına bak. Aa bebek bezinden kar ettim dersin. Yeni fiyatına sat 2 ay sonra sattığın fiyata tekrar alamazsın o bezi. Aslında kar ettiğini sanırsın ama para sadece değerini korumaya çalışmıştır.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Burda 2 seçenek var. Aslında piyasanın tutumuna bağlı olarak devletin koymuş olduğu ötv ve diğer vergileri dengelemek için millet fiyatı yukarı çekecek. Diğer bir düşünce ise vergilerden dolayı kimse alım satım yapmayacak malum millette para yok ve piyasa düşecek. Benim düşüncem ise şu an piyasa yüksek iken elinde aracın varsa satmak ve nakitte beklemek. Bu dönemde araç satılır ama alınmaz. Bence piyasa düşecek zaten millette para yok iken birde vergi artarsa kimse alım satım yapmaz. Bir nevi arz talep meselesi.

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Yani siz vatandaşına düzenli maske bile verememiş, her fırsatta vergi kitlemeye çalışan ve sürekli vatandaşını vergiyle sömüren bir devletin, vergide indirim yapacağını sananlardan mısınız???

Ben ihtimal vermiyorum. Hele ki sürekli bütçe açığı verip, mb nin rezevlerinin tükendiği, uçurumun kenarına gelinmiş ekonomik bir ortamda devlet vergi indirimi yapacak öyle mi? !!!

Ben inanmıyorum tr de araç fiyatlarının düşeceğini sanmıyorum.

Eğer Dolar 3-4 tl filan olursa o zaman belki??

Dünyada petrol fiyatları %50 düştü. Yakıta o kadar indirim geldiğini duyan oldu mu???

Yapmazlar hocam sıcak para tatlı devlete, hoş o bile yetmiyor.

Unutmayalım TR de yaşıyoruz.

Not late for nothing
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

hiç bir zaman fiyatlar düşmez. sadece fiyat artışı duraklayabilir. 

ev araba yakıt gıda esrar piyasalarının anası sikildi. yazıklar olsn amk.

tabi lan
Toplam Hit: 51757 Toplam Mesaj: 185
araç fiyatları