Araç Motor Yaktı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

aslında silivride efraim usta var muhteşem bir motor ustası.. allah korkusu olan ustadır.

ateist ustaya denk gelirse boku yedi desene :)

Yani kendisinden de korkana da saygımız sonsuz :))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

aslında silivride efraim usta var muhteşem bir motor ustası.. allah korkusu olan ustadır.

ateist ustaya denk gelirse boku yedi desene :)

Bu tip şeylerde mümkünse en dinsizini bulun. Girdiğiniz dükkanda her yerde en müslüman benim işaretleri varsa selam bile vermeden kaçın oradan. Çok defa tecrübe ettim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

Çıkma motor daha çok başını ağrıtır. Elindeki motoru toplatmaya bak derim. Ve nerde yaptıracağın konusunda kesinlikle acele etme gerekirse iki üç hafta yatsın araba. Ustayı yada mekanı iyi araştır iki üç bin daha ucuz diye sallamasyon ustalarla uğraşma. 

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

bindiğin eşşeğin otunu eksik etmeyeceksin.. yağını suyunu kontrol edeceksin. hele hele birde uzun yola çıkarken..

en son ne zaman yagına baktı eksik mi tammı durumu nasıl, suyu nasıl yag karıştırıyor mu, motorda yada altta yag kaçakları var mı

araba 2 kere yag lambası yakmış daha ne yapsın :) 

Hatasız Kod Olmaz... :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Bu arada bursada uludağ otomativ var youtube kanalı var çok iyi ustalar türkiyenin her yerinden bunlara götürüyorlar arabaları tamir için bi incele derim

Hatasız Kod Olmaz... :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Bizim araba da seat cordoba 1.4 tdi hocam. 6-7 sene önce motor yanmisti. Konyadan cikma bir sürü parça gelmişti. Reflekte oldu motor hala kullaniyoruz hocam. Bence değer, değiştir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

1 sene 2 hafta önce ben de yedim Fethiye'de motoru. Giderken fark ettim ama sürdük, acemilik işte. Dönerken de yedim motoru, marş bile basmıyordu. 

Geçmiş olsun hocam, bineceksen sağlam bir usta bul ve orjinal parça bulamayacağın için yaptır. Usta sorar zaten binici misin yoksa yapıp satacak mısın diye düşünüyorum. 2 farklı maliyet çıkarır sana.

Bu arada alt motora inmediyse yine kabul edilebilir bir şeyler çıkar.

Ben üst motoru elime aldım dizel araçta 13.050 TL'ye kapattım fakat şu an hemen hemen 1.5-2 katı vardır. Benzin bir tık daha uygun oluyor.

Arabanın başka bir sorunu yoksa, biniciysen yaptır. tekrar çok geçmiş olsun.  

ayd tarafından 31/Ağu/22 23:12 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    harddeath0070 bunu yazdı

merhaba arkadaşlar;

İstanbul'dan hayırlı bir iş için Adana'ya gittik. Fakat dönüş yolunda araçın yağ lambası kırmızı yandı ve otobanda araç stop etti.

kenarda 5 dk dinlendikten sonra tekrar çalıştırdık 10m gittiğimizde yine aynı sorun oldu ve sonuç olarak çekici çağırarak aracı sanayiye çektik. Ustaların söylediği motor yatak sarmış. dolayısı ile motor çöp oldu.

Araç 2006 model seat cordoba 1.4tdi . aracın piyasa değeri temizliğine bağlı olarak 130 ile 220 bin tl arasında değişmekte.

Sizce bu aracı çıkma motor almalımıyım? yoksa yaptırmadan mı satmalıyım?

Çıkma motor konusunda tanıdığı olan varsa yönlendire bilir  mi?

Yağ pompası dağılmış olabilir.

Yağ pompasının ağız kısmı ( Süzgeç var ) tıkanmış olabilir.

Bariz yağ kaçağı var ise yağ boşalmış olabilir ( Çok zor bir ihtimal anca altını vs vuracaksın öyle )

Muhtemelen yatak sarmıştır. Üzerine devam ettiğin için motor yanmamış kilitlemiş.

Bu tip arızalar düşündüğünden daha fazla masraf çıkarır..

İkaz ışığı yandığı gibi durup aracı stop etseydin belkide hiç bir şey olmazdı. ( Tabiki o kullanım durumunu bilemiyorum, anlık mı oldu ? )

Çıkma motor yerine temiz bir revizyon yaptırman daha mantıklı olacaktır. Gerçi buda bütçeye bağlı..

İyi bir usta bulursan yaptığı motoru en az 300K bile kullanırısın. ( Bakımlarını düzenli yaptırdığın sürece )

Motor yaptırırken aynı zamanda aracın enjektörleri - turbo ve yakıt pompasıda mutlaka gözden geçirilmeli. ( Usta önerir yada sen sor )

Geçmiş olsun.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

esas soru motor kitlemiş mi? eğer ki kitlemediyse yaptır bin ama düzgün bir yerde yaptır..

destination@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

aha çıktı ortaya :D:D:D

Cigu bigule :(
Toplam Hit: 3779 Toplam Mesaj: 41
seat