folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Artık Tüm Sağlık Konuları Bana Sorulabilir!!!

Artık Tüm Sağlık Konuları Bana Sorulabilir!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnetor
    ibnetor's avatar
    Erkek
    Merhaba arkadaşlar artık sağlıkla ilgili aklınızda ne varsa hepsini bu konu başlığı altında bana sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Bilgilerimin paylaşma sebebim benim mesleğim bu İstanbul tıp fakültesi 5.sınıf öğrencisiyim

Primum None Nocere(Önce zarar verme...)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    Erken bo$almamak için ne gibi tedaviler vs ler gerekir :D ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    güzel konu açmışsın arkadaşım :)
    ikinci hastan ben olayım

aşırı unutkanlık var, sebebi ve tedavisi ne olur?

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnetor
    ibnetor's avatar
    Erkek
    Erken boşalmak esas sebebi psikolojiktir.
    Ama organik olarak altta yatan sebep stres hayat şartları ve en önemlisi az cinsel ilişkiye girmektir.(yada hiç girmemek...)
    bunun tedavisinde en önemli nokta ön sevişmeyi uzun tutmak koitusu (yani esas olayı) daha sonra saklamak ayrıca masturbasyonu azaltıp daha çok gerçek cinsel ilişkiye girmektir
    Ama günümüzde krem ve pomad tarzında ilaçlarda mevcut bunun için egzersizler ve üroloji polikliniğine gitmen gerekebilir.

Geçmiş olsun

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnetor
    ibnetor's avatar
    Erkek
    Unutkanlık beyindeki serebrospinal yollardaki aksonların myelin tarda olanların azalmasıyla gelişir en önemli faktör yaştır yaş arttıkça unutkanlık artar genelde zihnini pek meşgul etmeyen kişilerde görülür yani ne kadar çok düşünürsen o kadar az unutursun ayrıca sana tavsiyem mesela arabayla giderken gittiğin yerlerdeki panolara reklamlara bak gelince onları hatırlamaya çalış doğum tarihleri telefon numaralarını ezberlemeye gayret göster.

Bunun esas gideceğin yer nörolojidir. Ama geçici bir unutkanlık dönemide yaşıyor olabilirsin bunun için içinde bulunduğum durum en büyük etkendir..

Geçmiş olsun...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    ibnetor hoca ( yav böyle hitab etmek de acayip oluyor ) benim derdim ertan hocanın derdi ile aynı,unutkanlık ve bir de uykusuzluk,bu uykusuzluk derdi Marmara depreminden önce de vardı,sonrasında da iyice azdı,nedir,ne olabilir?

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    cinsel organda oluşan döküntü nasıl geçer? :DD

yok la benimki sapasağlam bir arkadaş soryor adama elin inmioki diom gene de soryor :D

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    cevabın için tşk. arkadadaşım, alzeimer deniyor sanırım. Yaşım 20-21. İki kez adımı unutmuş biriyim :) Ayrıca çok çabuk kavrar ve çok düşünürüm.. Bilgim çok fazla (yükseltme anlamında söylemiyorum estağfirullah) her konuda bilgim var yani.. ama gittikçe eriyorum gibi birşey artık.. 3-4 senedir bende var bu olay

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    ibnetor kardeşim bendede aşrı bir uyku isteği var acaba kullandığım ilaçtan falan olabilirmi ilacın adı tegretol antiepilepsi ilacı...

l enfer c est les autres Sartre ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnetor
    ibnetor's avatar
    Erkek
    Uykusuzluk günümüzün en önemli sorunlarından biri haline gelmiştir bu hem organik hemde pskolojik semptomların başında gelir bu tam olarak bir hastalık değil bir semptomdur yani altta yatan bir hastalığın belirtisi olabilir.

Sana önerebileceğim yan etkisi en az olan bitkisel bir ilaç pasifloradır. yatmadan önce (30 dakka) içip rahat bir uyku çekebilirsin

Geçmiş olsun......

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnetor
    ibnetor's avatar
    Erkek
    Antiepileptik ilaçlar kesin ama kesin uyku yaparlar...
    Büyük ihtimalle ilacın yan etkisi hasıl etmiştir

Toplam Hit: 8479 Toplam Mesaj: 94