folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Artık Tüm Sağlık Konuları Bana Sorulabilir!!!

Artık Tüm Sağlık Konuları Bana Sorulabilir!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    ibnetor hoca benimde kilo problemim var kilo alamıyorum boy 1.84 kilo 60 soliim simdi butun gun pc basında oturuom sandalyeden kalktıgım yok yaglının yaglısını yerim yani paso et turu seyler cok yerim sık yerim ztn anlamadıgım nokta bu herseyi yapmama ragmen kilo alamıyorum acaba psikolojik bi nedeni olabilirmi?? stresden olabilirmi??

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    wallah ibnetor kardeş aynen bende zayıflıktan şikayetçiyim boy 1,83,5 ama 50kg falanım ya çok kötü görüntüm war aynen bende pc başından kalkmam ve bu arada babalinin kafada saç yok benimde gitti gidiyolar yani zayıflıktan olabilirmi uzman bi cildiyeciye gittim kalıtsal da ola bilir dedi bide yastığımda dökülen saçları istedi ve bu arada saçlarımdada 3-5 tel beyez saç war ya bu yaşta nooluyo bana eriyip gidiyom yaw :=))

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnetor
    ibnetor's avatar
    Erkek
    bayılmalar tıpta senkop deyimiyle değerlendirir.
    Senkop çeşitleri vardır. Vasavagal senkop,kardiak senkop, septik senkop vb.....
    Yalandan bayılmaya psikolojik senkop denir bu hastaların gözbebeğine bakarsınız eğer oynama varsa yalandan bayılmış demek eğer iyi rol yapan biri ile karşılaşırsanız meme ucunu sıkarsınız her insan buna tepki verir çünkü en çok uyarılan yerdir. egerçekten bayıldıysa buna tepki vermez .......

Primum None Nocere(Önce zarar verme...)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnetor
    ibnetor's avatar
    Erkek
    Kilo konusunu daha önce konuşmuştuk inceleyin lütfen..

Geçmiş Olsun.....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnetor
    ibnetor's avatar
    Erkek
    Kalp krizi genelde myokard infarktüsü diye nitelendirilir ve erken tedavi ve tanı önemlidir yapılacaklar:
    1-Hastanın solunum yolunu açmak
    2-Dolaşımını rahat sağlamak
    3-elbiselerini çıkarmak
    4-15 kalp masajı 2 soluk şekinde suni solunum yapılmalıdır.
    5-hastayı recovery denilen pozisyona getirmek
    6- en yakın sağlık kuruluşuna taşımak gerekir

Bu konu çok geniş olduğundan dolayı buraya tam olarak anlatılamaz ama ilk yardımı merak eden arkadaşlara elimdeki güzel kaynakları gönderebilirim... özelime mail adreslerini veren kişilere ...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mit
    mit's avatar
    Erkek
    ibnator kardeş benimd e bir sorum olucak belliki bayagı bilgin var şimdiden teşekkür ediyorum neyse sorum şu:
    1)ya akşamları bana bişiyler oluyor bazen sapıtıyorum sanki bir buyukj rakı devirmiş gibi kafam sarhoş gibi oluyor ama gunduz değil akşamları oluyor arada ama oluncada tam oluyor neden acaba?
    2)bazen böle biri bişiy dediği zaman etrafıkda 100 kişide olsa bişiyler yaptıgı zaman ben başka bişiy düşünüyorum ve kendi hayallarımde kayboluyorum.bunun yüzünden çok bindiğim otobuste iniceğim duragı geçtim :D bunun nedeni nedir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    ibnetor hoca bu yazdıımda çok ciddiyim:
    bu aralar çok azdım :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    yaw ben uyuyamıyorum. sabaha doğru ancak yatıyorum 5 dk filan uyuyorum ama ölü gibi uyuyorum. Hiç biey hatırlamıyorum. Nolcek..?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seriouserror
    seriouserror's avatar
    Erkek
    epilepsinin tedavisini biliomusun peki?
    mümkünse geniş bi açıklama olursa sevinirim

SeRiousErRoR
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deathmaster
    deathmaster's avatar
    Erkek
    i*neotr kardes bnm sorunum şu boşalırken sag testisim yukarı ya yani kasıklarıma dogru çekiliyor bazen normalmi yoxa ne ?
Toplam Hit: 8502 Toplam Mesaj: 94