folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Askeriye'ye Cep Telefonu Sokmak

Askeriye'ye Cep Telefonu Sokmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Girişte geçirmek zor. Riske boşuna girme.

Sadece sim kartını sakla götür. Önce askerlik yapacağın birliğe katıl. Aradan biraz zaman geçsin de ortamı gör. Üstdevreni falan tanı. Sonra çarşıya çıkınca dönüşte geçirirsin. Üst devreler yardım eder. Onun dışında geçirsende kullanamazsın. Üst devreler müsade etmez. 

Herşeyin bir yolu yordamı var. Bu şekilde yaparsan hiç sorun yaşamadan içeri telefon geçirirsin

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Gerek yok ceza alırsın yakalanırsan, illa da gerek alıcam diyorsan askeriyenin içinde usta askerlerden temin edersin,

Akıllı olursan ceza yemessin.

Birliğe denetleme bile getirirsin :)

İskenderun 6ncı kol. ordu da askerlik yaparken mahkemeye verilmiştim. ( cep telefonu yakalatmaktan )

Basit bir ifade birliği terletmişti..

ifadem ; Er ve erbaşların çep telefonu kullanımı yasak olduğunu biliyorum amacı ise bilgi sızmaması, lakin ben bir er olarak hatamın farkındayım ama birligimizdeki erbaşların hepsi telefon kullanıp karşımızda eşi ile sevgilisi ile ailesi ile sohbet edip bizleri tesşvik ediyor.

Bu ifade yüzünden serbest kaldım ve birliğe denetleme geldi.

Bölük komutanı olmak üzere hepsini terletmiştim.

Bir Asker in en büyük aptallığı er ve erbaş kanunları kitabını okumadan köşeye atmasıdır.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    okyanus bunu yazdı
    baron_27 bunu yazdı

xray olduğuna emin misin. bizim alayda gelenler valizlerine saklıyorlardı arayanlar da asker olduğundan pek önemsemiyorlardı geçiriyorlardı. yada bir iki hafta sonra dışardan alıp içeri girdiriyorlardı. 

amma TELEFON KULLANMAK YASAK HOCA yasalarımıza göre, tavsiye etmem.

Hocam emin değilim ama çankaya diye güvenlik tedbirleri sıkıdır diye düşünüyorum riske atmamak için kendimi acaba sen çankayadamı askerlik yaptın malum yakalanırsak 1 ay uzatma cezası yeriz

hayır çankayada yapmadım ben kısa dönem jandarma oılarak yaptım ama şunu biliyorum usta birliğinde askerleri pek sıkmıyorlar. bunun için kullanmayan yok denecek kadar az her yerde. önce bir tanısan iyi olur internetten araştır daha önce orada askerlik yapmış birilerinin yorumlarına bak.

///______________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

yakalanır ve askeri mahkemeye sevke edilirsen 6 ay ceza yiyebilirisn. 6 ay askeri hapishanede kalır sonra birliğine gönderilirsin. Askerliğin kaldığı yerden devam eder..

Daha önce okuduğum bir yazı.. ALINTIDIR

http://askerleranlatiyor.blogspot.com/2010/12/sarkams-askeri-cezaevi.html

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

küçükyalı asker lojmanlarında oturuyorum burda kantideki adam bizim gibi öğrenciden istiyor şarj aleti var mı diye hem de öyle işimi görsün falan dyie eski telefonda degil bildiğin adamlar android tel sokuyor güncelleme falan yapıyor komutanlar falan hibçirşey demiyor orasıda böyleyse yürüyerek bile sokarsın teli 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek
    okyanus bunu yazdı

Selam dostlar benim usta birliği Ankara Çankaya çıktıda acaba buraya nasıl cep telefonu sokarız bi fikri olan arkadaş yardımcı olursa sevinirim. Telefonu aliminyum folyo ile sarsam üstüme alsam acaba güvenlikte cihaz ile tarama yaparken ötermi

Hoca kısa dönem mi uzun mu bilmiyorum ama zaten ustaymışsın bir iki hafta bekle sabır et :)

sonra çarşı iznine çıkarsın elbet ki, git bi telefoncuya al bir dandik telefon kullan gittsin. Titreşimde tut sürekli :)

pek orda burda çıkarma ki dert olmasın.

Sadece yanında sim kartı götür yani :)

Unutmadan! Sonuçta bir suç cezası biraz ağır olabilir, çünkü ajanlık fialan filan durumu var bilirsin.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Daha dur hacı, bakalım üst devrelerin telefon kullanmana izin vereceklermi ?

Devrecilikmi var sıracılıkmı var onları iyi bi öğren gidip 1 hafta kal bakalım şartlar neler, kullanan adamlar nasıl kullanıyor.

Yoksa 2 gün sonra yakalatır, diskonun tadına bakarsın benden söylemesi..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

2 ay sonra çarşıya çıkınca al belaya sokmaaşını

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ankarada sakın öyle birşey yapma direkt cezaya gidersin. riske değmez.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam bana kalırsa git yerini gör ondan sonra sok. Yerden yere değişiyor bu telefon kullanma. Mesela abim şu an askerde . 21:00 - 21:30 arası komutanları askerlerin kendi cep telefonlarını kullanmalarına izin veriyorlar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 17420 Toplam Mesaj: 44