folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Balık Tutmak İstiyorum Hiç Birşey Bilmiyorum

Balık Tutmak İstiyorum Hiç Birşey Bilmiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

öncelikle çayımı alıp gideceğim demişsin balığa kalitesiz çayla gidilmez.ben sana makul fiyata çay yollarım ya da mesirle takas ederiz :D 

sonra arkadaşlar zaten bi sürü şey yazmışlar benimde ekleyceğim şu ekmek filan demişsin.ekmeğe balık gelir gelmez değil ama işin şansa kalır.balığı tutacağın yerde yeşillik filan warsa en sağlamyem çekirgedir yakala tak oltaya.yoksa solucan tak.bende küçüklüğümden beri çoruh nehrinde çekirgeyle balık tutarım çok güzel uzun boylu balıklar tutmuşlugum var.

tiri-viri diye bi bokluk çıktı mertlik bitti
    kolay gelsin 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

ilk denemende bilen biriyle git bence hatta bi kaç kere..

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

Karadeniz de iyi istavrit yakalamışlıgım var olta ile :)

Uzun suredır bende gitmiyorum.

Balık hiç tutmazsan bile insana ayrı bir zevk veriyor :)

Allah büyüktür vesselam...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

tosun bunu yazdı:
    -----------------------------

öncelikle çayımı alıp gideceğim demişsin balığa kalitesiz çayla gidilmez.ben sana makul fiyata çay yollarım ya da mesirle takas ederiz :D 

sonra arkadaşlar zaten bi sürü şey yazmışlar benimde ekleyceğim şu ekmek filan demişsin.ekmeğe balık gelir gelmez değil ama işin şansa kalır.balığı tutacağın yerde yeşillik filan warsa en sağlamyem çekirgedir yakala tak oltaya.yoksa solucan tak.bende küçüklüğümden beri çoruh nehrinde çekirgeyle balık tutarım çok güzel uzun boylu balıklar tutmuşlugum var.

kolay gelsin 

Çoğu arkadaş tırıvırının zararlı olduğundan bahsetmiş..Merak ettim nedir bu tırıvırı ne işe yarar,ne zararı vardır.. .) 

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

izlesene.com/video/insan-gibi-balik-avlayan-kus/2231875  yetenek işi

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek

Poet bunu yazdı:

tosun bunu yazdı:

kolay gelsin 

Çoğu arkadaş tırıvırının zararlı olduğundan bahsetmiş..Merak ettim nedir bu tırıvırı ne işe yarar,ne zararı vardır.. .) 

1 m2 lik bir ağ düşün onun tam ortasından bir misinayla bağlıyıp kowboy gibi sallayıp atıyosun sonra balıklar yarasa gibi açılan o ağa takılıyor ve sende balıkları ağdan çıkartıp direk mangala atabiliyorsun 40 lık bir ağla bir seferde 6-7 adet balık alabilirsin çok rahat

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Kelv1n bunu yazdı:

Poet bunu yazdı:

tosun bunu yazdı:

kolay gelsin 

1 m2 lik bir ağ düşün onun tam ortasından bir misinayla bağlıyıp kowboy gibi sallayıp atıyosun sonra balıklar yarasa gibi açılan o ağa takılıyor ve sende balıkları ağdan çıkartıp direk mangala atabiliyorsun 40 lık bir ağla bir seferde 6-7 adet balık alabilirsin çok rahat

Hmm anladım hoca sağolasın..

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zinar73
    zinar73's avatar
    Erkek

bu kadar güzel aktiviteyi tek başına önermiyorum motorunun arkasına bir arkadaşını bindirde git.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swinlarg
    swinlarg's avatar
    Erkek

bi kaç tane küspe takımı alırsan hazırlardan başlangıç olarak işe yarıyabilir sizin oradaki balıkcılara sorabilirsin sıralı oltamı kullnaıyorlar küspe takımımı kullanıyorlar yada genelde kaç numarayla tutuyorlar solucanmı/ekmek içimi kullanıyorlar yem için vs.vs. :9

siyah beyaz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Sazan tutucam demişsinde ekmekle çok zor hacı, gerçi bi barajda beyaz dut'la balık yakalandığını gördükten sonra,

hayvan açsa ne takarsan tak gelir görüşünü benimsedim,

lakin aç değilse vazgeçemedikleri tek şey solucandır , yada hindi ciğeri..

Eğer trofe sazan yakalamak istiyorsanda dip oltası tercih etmelisin 40 50 gr atarlı bir makaralı olta işini görücektir..

En kolay oltalardan biridir dip oltası ve her zaman en iyi neticeyi verir..

Toplam Hit: 6195 Toplam Mesaj: 49